Quantcast

E bankarstvo

dvatri4

Obećava
Poruka
90
Imam probelm. Tj ima ga moja majka. Ostala je u Americi.
Aktivirala je e bankarstvo da moze placati preko aplikacije u Srbiji rezije i ostalo.od penzije.
I to je funkcionisalo jedno vreme.Dok joj nisu ukinuli telenor broj koji je bio registrovan na aplikaciji.
Koji je postupak da se promeni broj? Moze li se nekako zaobici apostoli..overavanja..i sranja.
Moze li samo telefonirati i reci
Promenitw mi broj?!

Poruka
6.137
Neka mater zove banku koja je karticu izdala i raspita se.
Svaka banka posluje po svojim internim pravilima, plus sto ima svoje interne sustave, neces se na krstarici sigurno nikakvih mudrosti nacitati, tek nagadjanja.
Kao sto sam napisao reci mami da zove banku, ili jos bolje, neka napise opsiran mail u kojem detaljno objasnjava situaciju.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.438
Aha.. pa znam da necu.
Ali cu bar moci da jo kazem smer u kom da krene
Najlakse je da prvo proba da obnovi broj u telenoru ako jos nije kasno.
To vecina ljudi zaboravi, da treba da odrzavaju broj telefona zivim.
Moj sin ima slican problem, ne moze zbog zamene broja telefona da udje na mail na kojem je aktivirao e-bank.I sad niti moze da udje u svoj mail niti da ebank aktivira na novom telefonu...Banka trazi da dodje licno i da promeni mail u poslovnici.

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.369
Aktivirala je e bankarstvo da moze placati preko aplikacije u Srbiji rezije i ostalo.od penzije.
I to je funkcionisalo jedno vreme.Dok joj nisu ukinuli telenor broj koji je bio registrovan na aplikaciji.
Koji je postupak da se promeni broj? Moze li se nekako zaobici apostoli..overavanja..i sranja.
Promenitw mi broj?!
Moze ako zna lozinku. Kad je popunjavala papire morala je da napise i lozinku koju ce joj traziti operater kad bude zvala telefonom.

Sto nije vodila racuna o broju telefona, opet ce isto da joj se desi ako ne bude placala telefon.

dvatri4

Obećava
Poruka
90
Najlakse je da prvo proba da obnovi broj u telenoru ako jos nije kasno.
To vecina ljudi zaboravi, da treba da odrzavaju broj telefona zivim.
Moj sin ima slican problem, ne moze zbog zamene broja telefona da udje na mail na kojem je aktivirao e-bank.I sad niti moze da udje u svoj mail niti da ebank aktivira na novom telefonu...Banka trazi da dodje licno i da promeni mail u poslovnici.
Da..bez veze.. kao da moze samo sa brojem telefona da raspolaze racunom...
Mora znati i druge podatke koje je dala banka..

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.369
Zna lozinku. Pa sa njom se loguju valjda
Ma ne ta lozinka za logovanje.

Bukvalno ima posebna lozinka za pozivanje telefonom. Posebna stavka na obrascu. Ja sam sad vadio za vreme korone i morao sam to da popunim. Posle sam zvao banku kad nije htelo da mi prodje neko placanje preko paypala i trazili su mi tu lozinku za pozivanje telefonom. Bez toga nece ni da pricaju sa tobom.

Pogledaj papire od banke kad je otvaran racun mozda pise negde.

dvatri4

Obećava
Poruka
90
Ma ne ta lozinka za logovanje.

Bukvalno ima posebna lozinka za pozivanje telefonom. Posebna stavka na obrascu. Ja sam sad vadio za vreme korone i morao sam to da popunim. Posle sam zvao banku kad nije htelo da mi prodje neko placanje preko paypala i trazili su mi tu lozinku za pozivanje telefonom. Bez toga nece ni da pricaju sa tobom.

Pogledaj papire od banke kad je otvaran racun mozda pise negde.
Pa mislis na ..kao potpisivanje placanja..
Na njenoj aplikaciji da bi proslo placanje .nema jedna lozinka .vec ti oni salju svaki put na mobilnom svoju sifru
I onda ti upises tu sifru i prodje placanje..

Tzar

Veoma poznat
Poruka
13.369
Ma to je nebitno. Ako placas u dinarima sa homebankinga posalju ti kod koji moras da ukucas kad popunis nalog za placanje.

Nije to. Nego bukvalno lozinka za zvanje telefonom.

Kako ce operater da zna da si to ti koji zoves telefonom. Moze neko da ti provali korisnicko ime i lozinku za homebanking i sad ima sve podatke i broj racuna i sve, ali nema telefon. I sad zove da promeni broj telefona, ali nece moci ako ne zna lozinku. Razumes.

Evo sad sam gledao moje papire, nema nigde u papirima, jer taj obrazac koji se popunjava na salteru ostaje kod njih. A zapisao sam na parcetu papira koja je lozinka. Ako je to slucaj i kod tvoje banke da ti nisu dali kopiju obrasca, a da nisi zapisao lozinku, onda si se sjebo sto bi se reklo. Mora da se ide na salter.

Ili da proba na blef da zove pa sta bude. Ili neka im posalje mejl, mozda moze tako da prodje.

Trust no one

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.438
Pa mislis na ..kao potpisivanje placanja..
Na njenoj aplikaciji da bi proslo placanje .nema jedna lozinka .vec ti oni salju svaki put na mobilnom svoju sifru
I onda ti upises tu sifru i prodje placanje..
I meni je nejasno da iako je tako,dozvoli da propadne broj telefona...
Probaj pre svega da obnovis broj,dok nisu dodelili nekom drugom

dvatri4

Obećava
Poruka
90
Ma to je nebitno. Ako placas u dinarima sa homebankinga posalju ti kod koji moras da ukucas kad popunis nalog za placanje.

Nije to. Nego bukvalno lozinka za zvanje telefonom.

Kako ce operater da zna da si to ti koji zoves telefonom. Moze neko da ti provali korisnicko ime i lozinku za homebanking i sad ima sve podatke i broj racuna i sve, ali nema telefon. I sad zove da promeni broj telefona, ali nece moci ako ne zna lozinku. Razumes.

Evo sad sam gledao moje papire, nema nigde u papirima, jer taj obrazac koji se popunjava na salteru ostaje kod njih. A zapisao sam na parcetu papira koja je lozinka. Ako je to slucaj i kod tvoje banke da ti nisu dali kopiju obrasca, a da nisi zapisao lozinku, onda si se sjebo sto bi se reklo. Mora da se ide na salter.

Ili da proba na blef da zove pa sta bude. Ili neka im posalje mejl, mozda moze tako da prodje.
Pa ne znam valjda ima tu sifru
Ali broj je ugasen.poslala mi je poruku samo ne znam sta cu ja sa tim.
Problem.je sto zena nije u srbiji.
Hm..
Cini mi se da ne postoji nacin da peomeni broj..

Pa slusaj.
Da je neko provalio sifru i lozinku inzove da bi promenio broj telefona.valjda bi pravi vlasnik ubrzo znao i video da nesto nije u redu.
Ne bi mu stizale te sifre za potpisivanje naloga vise stizale na njegov broj.
Nije to to.
Nego je broj ugasen.
Mora da postoji nacin barem.da otkaze stari broj..bez licnog odlaska u banku.....ako vec ne moze da stavi noovi

De_Sisti

Legenda
Moderator
Poruka
50.965
Promenitw mi broj?!
Ima li parametre za mbanking?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.