Dzudo za samoodbranu

Dobar dan svima, zanima me sta mislite o tome koliko je Dzudo zapravo primenjiv za samoodbranu? I kakve su slicnosti izmedju njega i Brazilskog Jiu Jitsa?
uspešan je itekako za samoodbranu jer daje prednost slabijem da nadjača jačeg, proizašao iz klasičnog džudoa sa naglaskom na parternu borbu i gušenjem protivnika dovesti ga u stanje kontrole :ok:
 
Koristi ga najviše policija u sukobu sa građanima jer je efikasan za izbacivanje protivnika iz ravnoteže. Medjutim, jedno je kada to radi policija, a drugo je realna situacija. Ti si zavadiš sa nekim dečkom, dođe on, ti ga oboriš, wow, svaka čast, naleti njegov drugar i odvali te nogom od života dok si na zemlji. Ne želiš završiti na zemlji kada je u pitanju ulica.

Bolje treniraj kickbox. Nešto gde se bukvalno trenira sparing, gde stičeš osećaj kada udaraš i kako da se krećeš i kako da izbegavaš udarac. Ova bacanja, karate, aikido, zaboravi na to. Bolje je biti sposoban da nekoga udariš i pobegneš spasivši svoj život, nego da se valjaš po zemlji i dovedeš sebe u riskantnu situaciju.
 
Dobar dan svima, zanima me sta mislite o tome koliko je Dzudo zapravo primenjiv za samoodbranu? I kakve su slicnosti izmedju njega i Brazilskog Jiu Jitsa?
Judo je super za samoobranu jer je usmjeren na kontrolu protivnika i izvođenje bacanja i držanja. Također, koji treniraju uče kako izbjeći napad i kako se obraniti u različitim situacijama. Svakako da može koristiti, ali je najbolje izbjegavati bilo kakav sukob ako je moguće.

Razlika između juda i brazilske jiujitse leži u tome što je judo više usmjeren na bacanje i kontrolu protivnika, dok je brazilska jiujitsu više fokusirana na borbu na tlu i uporabu poluga i gušenja. Oba sporta su izvrsni za samoobranu, ali se razlikuju u pristupu. Ovisno što te zanima, da li više borba na nogama ili u parteru...
No, osobno bih prije dao preporuku za judo. Veća šansa za bolju vještinu borbe na nogama, a obim treninga u parteru bi trebao biti dovoljan za samoobranu od prosječnog nasilnika.
 
Judo je super za samoobranu jer je usmjeren na kontrolu protivnika i izvođenje bacanja i držanja. Također, koji treniraju uče kako izbjeći napad i kako se obraniti u različitim situacijama. Svakako da može koristiti, ali je najbolje izbjegavati bilo kakav sukob ako je moguće.

Razlika između juda i brazilske jiujitse leži u tome što je judo više usmjeren na bacanje i kontrolu protivnika, dok je brazilska jiujitsu više fokusirana na borbu na tlu i uporabu poluga i gušenja. Oba sporta su izvrsni za samoobranu, ali se razlikuju u pristupu. Ovisno što te zanima, da li više borba na nogama ili u parteru...
No, osobno bih prije dao preporuku za judo. Veća šansa za bolju vještinu borbe na nogama, a obim treninga u parteru bi trebao biti dovoljan za samoobranu od prosječnog nasilnika.
Moze koristiti jedan na jedan a kad su 2-3 tu i ne bas.
 
Moze koristiti jedan na jedan a kad su 2-3 tu i ne bas.
Uh, to je sada ono što bi bilo kad bi bilo. Svaka situacija ima svoje okolnosti i tu ne treba previše špekulirati. Inače, taj isti prigovor možeš uputiti i za ostale borilačke sportove, no kao što sam rekao svaka situacija ima svoje okolnosti. Jedan dobar judaš trebao bi biti u stanju da se obrani od prosječnih nasilnika i umakne od daljnje eskalacije.
 
Било је баш давно. Тада сам боксовао и спаринговао сам, из зезања, са неким момком који је тренирао карате и џудо. Кренуо је са каратеом и било је тужно колико је био беспомоћан. Онда је прешао на џудо. Ја сам покушао да се укрутим, па да се опустим али џаба. Обрисао је под са мном. Буквално. Проблем је што џудо мораш прилично дуго да тренираш да би постигао такве ефекте.
 
Hahahahaha, ne planiram naravno da koristim te tehnike u klubu, vec u slucaju samoodbrane na ulici, cuo sam za neke ilegalne tehnike na vratu i kicmi da postoje od mog druga ali ni on ih ne zna.
Znas da ti je to na sudu otegotna okolnost?
Ako se nekada nadjes u situaciji da bi se mogao potuci, bolje nemoj, pogotovo ako se bavis borilackim vjestinama ili sportom kao sto je boks.
Stroze te gledaju na sudu.
 
Uh, to je sada ono što bi bilo kad bi bilo. Svaka situacija ima svoje okolnosti i tu ne treba previše špekulirati. Inače, taj isti prigovor možeš uputiti i za ostale borilačke sportove, no kao što sam rekao svaka situacija ima svoje okolnosti. Jedan dobar judaš trebao bi biti u stanju da se obrani od prosječnih nasilnika i umakne od daljnje eskalacije.
Tukao sam se ja vise puta kada su me 3-4 nasilnika napala da me obore, nisu uspeli zato sto sam pruzio zestok otpor rukama i nogama i otimanjem, primio sam udarce ali sam i zadao strahovite udarce, poenta je u tome da nisu uspeli da me obore.
U takvoj situaciji dzudo tesko da bi nesto pomogao jer se sve to izdesavalo munjevito, jedino bi donekle pomoglo da sam odlican dzudista ali samo donekle inace nista bez udaranja i to po mogucnosti sto jace, jednog sam toliko jako udario nogom da sam mu garant polomio neko rebro.
 
A u drugoj situaciji sam popio solidne batine jer moj tadasnji drug je ispao picketina, kada je jedan majmun skocio na mene da me udari ali me promasio zato sto sam se izmakao i tada smo se porvali na zemlji bio je tezi od mene i plus pod alkoholom, ja sam ga udarao pesnicama i uhvatio sam mu spansku kragnu dok je ovaj moj drug picketina stojao i gledao umesto da ga odgurne u tom momentu od mene tada su naleteli jos 2 gde me jedan udara nogom u glavu a drugi pesnicom ...
 
Tukao sam se ja vise puta kada su me 3-4 nasilnika napala da me obore, nisu uspeli zato sto sam pruzio zestok otpor rukama i nogama i otimanjem, primio sam udarce ali sam i zadao strahovite udarce, poenta je u tome da nisu uspeli da me obore.
U takvoj situaciji dzudo tesko da bi nesto pomogao jer se sve to izdesavalo munjevito, jedino bi donekle pomoglo da sam odlican dzudista ali samo donekle inace nista bez udaranja i to po mogucnosti sto jace, jednog sam toliko jako udario nogom da sam mu garant polomio neko rebro.
Ne želim špekulirati jer je to beskorisno. Ovisno o situaciji, nekom će trebati za obranu neka od judo bacanja, a nekom udaranje. Svaka situacija ima svoj kontekst. A tvrdnje da ništa bez udaranja su neozbiljne, dobro si rekao da nisi "dzudista" i to je pošteno, da jesi znao bi koliko jako možeš nekog zakucati o pod i da se dosta njih nakon toga ne dižu. A svaki udarac rukom ili nogom nije za knockout. Neka se svatko brani kako može i zna. Umaknuti je najsigurnija i najbolja samoobrana.
 
Ne želim špekulirati jer je to beskorisno. Ovisno o situaciji, nekom će trebati za obranu neka od judo bacanja, a nekom udaranje. Svaka situacija ima svoj kontekst. A tvrdnje da ništa bez udaranja su neozbiljne, dobro si rekao da nisi "dzudista" i to je pošteno, da jesi znao bi koliko jako možeš nekog zakucati o pod i da se dosta njih nakon toga ne dižu. A svaki udarac rukom ili nogom nije za knockout. Neka se svatko brani kako može i zna. Umaknuti je najsigurnija i najbolja samoobrana.
Nista bez MMA
 

Back
Top