Џозефа Бајдена смо поново позвали да дође у Београд

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
26.529
677z381_marko-djuric-ambasada.jpg

Марко Ђуриђ

ИНТЕРВЈУ: МАРКО ЂУРИЋ, амбасадор Србије у Америци

Да ли можемо да очекујемо да председник Србије званично поново посети Белу кућу или да неко из врха администрације САД, председник Џозеф Бајден или Камала Харис, посети Београд?

Председник Бајден и председник Вучић одржавају веома добру личну комуникацију. Подсетио бих и на недавно писмо председника Бајдена нашем председнику, које можда није добило довољно медијске пажње, а које је било садржински видно више од рутинске честитке. Уверен сам да ће до нових сусрета на вишим нивоима између наше две земље доћи у наредном периоду. Веома је за Србију користан и лични однос председника Вучића и председника Бајдена, који су изградили многобројним сусретима на мултилатералним скуповима, као и током билатералних посета Србији у време његовог мандата као потпредседника САД.

Приликом мог недавног сусрета с председником Бајденом у Белој кући искористио сам прилику да му поново упутим позив председника Вучића да посети нашу земљу, подсетивши га да је последњи амерички председник који је посетио Београд био Џими Картер давне 1980. године.
https://www.politika.rs/scc/clanak/509543/Dzozefa-Bajdena-smo-ponovo-pozvali-da-dode-u-Beograd
Гледај своја посла, Марко. Не ори српске друмове по Америци! Скоро нико у Србији не би волео да види дементног Џ. Бајдена у Србији.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
178.134
Гледај своја посла, Марко. Не ори српске друмове по Америци! Скоро нико у Србији не би волео да види дементног Џ. Бајдена у Србији.
On je srpski ambasador u SAD. Ni meni se ne sviđa što je tako, ali njegov posao svakako i jeste da radi na poboljšanju odnosa naše dve zemlje.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.