Džonatan Li Vajs o Srbima

  • Začetnik teme Začetnik teme Neno
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Neno

Buduća legenda
Poruka
28.745
Džonatan Li Vajs u svojoj knjizi: „Pupoljak zla“ ovako piše o Srbima:
1774949590756.png
Veoma čudan narod: ne možete ih uklopiti ni u jedan svetski poredak.
Iako znaju da gube, bez krvi se neće odreći nijedne svoje teritorije.

Tokom Drugog svetskog rata stradali su koliko i Jevreji.
Za jednog nemačkog vojnika ubijeno je 100 Srba, mađarske kaznene jedinice su ih poklale i bacile ispod novosadskog mosta.
Bugari su upadali u njihova sela i na najbrutalniji način ubijali žene, decu i starce.

Ustaška vojska je napravila poseban nož za klanje Srba, a sa njim su išli katolički sveštenici govoreći: „Vi koljite, a mi ćemo vas osloboditi od grehova“.
Osmanlije su im oduzele mušku decu. Krstili su ih i muslimani i katolici.

U Prvom svetskom ratu Francuzi su im slali topove, ali pogrešne topove da bi se što duže branili i što više ginuli; slali su im brašno za vojsku pomešano sa piljevinom, da bi im na kraju rata naplatili i pertle.

Nemački avioni su ih bombardovali 1941. godine, a saveznički avioni 1944. godine.
Rekli su „ne“ Osmanlijama, „ne“ Austrougarima, ustali su protiv nemačke okupacije, a protiv Staljina 1948.

Nikada nisu hteli da pristupe bilo kakvom savezu, bilo kom paktu, niti da izađu van svojih granica.

Na Kosovu su stali protiv Otomanskog carstva da bi zaštitili Evropu.
Kasnije su ustali protiv Austrougarske da zaštite svoju veru.

Nema imperije ili sile protiv koje nisu ustali.

Ubili su cara Murata i prestolonaslednika Ferdinanda, a svom kralju odrubili glavu kada je pokušao da ih potčini austrougarskom politikom.
Zanimljivo je i da su u trenucima svih svojih krvavih istorijskih stradanja uvek ostajali bez saveznika.

Pobedili su na bojnom polju, ali izgubili za pregovaračkim stolom.

Štaviše, oni nikada nisu bili teroristi ili antisemiti.
Vole sve podjednako, ni mrave ne gaze jer su i oni božja stvorenja.

Mnogo su krvarili za Evropu, a nad srpskom sudbinom još niko nije zaplakao.
Svet je nekako oduševljeno prihvatio njihovu satanizaciju, a niko nije pomislio da se oni jednostavno brane.

Mislite da su Srbi uznemireni što ih svet ne voli?
Verujte mi, ni najmanje.
Gotovo da nisu ni pokušali da ubede svet.
Srbi sve što im se dešava smatraju svojevrsnim antihristovim udarom na pravoslavlje, a u toj borbi jedini im je saveznik Bog."

BalkansPress
 

„Britanka Džonatan Li Vajs“ zapravo je srpska spisateljica Jelena Vasić​

Čitalac nam je skrenuo pažnju na to da se dugi niz godina u domaćim medijima i na društvenim mrežama govori o knjizi „Pupoljak zla” autorke Džonatan Li Vajs. U pojedinim izvorima piše da je autorka Britanka, negde se o njoj govori u muškom rodu, a pripisuje joj se i citat koji nije njen. Međutim, Vajs je pseudonim autorke Jelene Vasić, što je podatak dostupan u bazi Cobiss+, koji je za FN Tragač potvrdio i Jelenin sin.
 

„Britanka Džonatan Li Vajs“ zapravo je srpska spisateljica Jelena Vasić​

Čitalac nam je skrenuo pažnju na to da se dugi niz godina u domaćim medijima i na društvenim mrežama govori o knjizi „Pupoljak zla” autorke Džonatan Li Vajs. U pojedinim izvorima piše da je autorka Britanka, negde se o njoj govori u muškom rodu, a pripisuje joj se i citat koji nije njen. Međutim, Vajs je pseudonim autorke Jelene Vasić, što je podatak dostupan u bazi Cobiss+, koji je za FN Tragač potvrdio i Jelenin sin.
Može li neki izvor o tome i sl.?
 
Džonatan Li Vajs u svojoj knjizi: „Pupoljak zla“ ovako piše o Srbima:
Pogledajte prilog 1879765
Veoma čudan narod: ne možete ih uklopiti ni u jedan svetski poredak.
Iako znaju da gube, bez krvi se neće odreći nijedne svoje teritorije.

Tokom Drugog svetskog rata stradali su koliko i Jevreji.
Za jednog nemačkog vojnika ubijeno je 100 Srba, mađarske kaznene jedinice su ih poklale i bacile ispod novosadskog mosta.
Bugari su upadali u njihova sela i na najbrutalniji način ubijali žene, decu i starce.

Ustaška vojska je napravila poseban nož za klanje Srba, a sa njim su išli katolički sveštenici govoreći: „Vi koljite, a mi ćemo vas osloboditi od grehova“.
Osmanlije su im oduzele mušku decu. Krstili su ih i muslimani i katolici.

U Prvom svetskom ratu Francuzi su im slali topove, ali pogrešne topove da bi se što duže branili i što više ginuli; slali su im brašno za vojsku pomešano sa piljevinom, da bi im na kraju rata naplatili i pertle.

Nemački avioni su ih bombardovali 1941. godine, a saveznički avioni 1944. godine.
Rekli su „ne“ Osmanlijama, „ne“ Austrougarima, ustali su protiv nemačke okupacije, a protiv Staljina 1948.

Nikada nisu hteli da pristupe bilo kakvom savezu, bilo kom paktu, niti da izađu van svojih granica.

Na Kosovu su stali protiv Otomanskog carstva da bi zaštitili Evropu.
Kasnije su ustali protiv Austrougarske da zaštite svoju veru.

Nema imperije ili sile protiv koje nisu ustali.

Ubili su cara Murata i prestolonaslednika Ferdinanda, a svom kralju odrubili glavu kada je pokušao da ih potčini austrougarskom politikom.
Zanimljivo je i da su u trenucima svih svojih krvavih istorijskih stradanja uvek ostajali bez saveznika.

Pobedili su na bojnom polju, ali izgubili za pregovaračkim stolom.

Štaviše, oni nikada nisu bili teroristi ili antisemiti.
Vole sve podjednako, ni mrave ne gaze jer su i oni božja stvorenja.

Mnogo su krvarili za Evropu, a nad srpskom sudbinom još niko nije zaplakao.
Svet je nekako oduševljeno prihvatio njihovu satanizaciju, a niko nije pomislio da se oni jednostavno brane.

Mislite da su Srbi uznemireni što ih svet ne voli?
Verujte mi, ni najmanje.
Gotovo da nisu ni pokušali da ubede svet.
Srbi sve što im se dešava smatraju svojevrsnim antihristovim udarom na pravoslavlje, a u toj borbi jedini im je saveznik Bog."

BalkansPress

Рачунаш ли и оне што су 'испустили' дежурну у Србе?
 
Једино што је стварно је да си ти део хорде зла које хара Србијом

https://fakenews.rs/2023/03/15/brit...-zapravo-je-srpska-spisateljica-jelena-vasic/
Aj malo budi i normalan.
********************************************************
"Pretraživanjem objava o „Pupoljku zla“ na Fejsbuku posredno smo, iščitavanjem komentara, došli do kontakta Ilije Vasića, autorkinog sina. Razgovarali smo sa Ilijom i dobili potvrdu da su pretpostavke tačne, da je njegova majka Jonathan Lee Vice, odnosno Jelena Lela Vasić, kao i da je preminula.

Ilija Vasić je u razgovoru za Tragač rekao da knjiga, zbog vremena u kom je objavljena, nikada nije bila komercijalno distribuirana, već da je odštampana u malom tiražu, najviše za krug porodice i prijatelja. Roman „Bez milosti”, koji je najavljen na kraju „Pupoljka zla“, nikada nije objavljen, i po njegovim rečima je „izgubljen”. Kazao je i da mu smeta što se roman bez saglasnosti porodice piratski distribuira na internetu, ali i naglasio da se u medijima i na društvenim mrežama konstantno citiraju identični izvodi iz romana, što pokazuje da se delo ne sagledava u celini."
**************************************************************************************************************************************
 

Back
Top