Džon Malkovič bio gost Skupštine grada Beograda

Gruban

Buduća legenda
Poruka
41.315
Džon Malkovič bio gost Skupštine grada Beograda
Tanjug 8. marta 2020. 23:26
Džon Malkovič bio gost Skupštine grada Beograda
Foto: Tanjug

Podeli
BEOGRAD – Proslavljeni američki glumac, producent i režiser Džon Malkovič bio je večeras gost Skupštine grada Beograda, nakon što je muzičko-scenskim performansom „Muzički kritičar“ u Sava centru zatvorio 48. Fest.
U gradskoj skupštini Malkoviča su dočekali zamenik gradonačelnika Goran Vesić, umetnički direktor Festa Jugoslav Pantelić, gradski sekretar za kulturu i predsednik Odbora Festa Ivan Karl i direktor Centra beogradskih festivala Damir Handanović.
Vesić je istakao da nas je Malkovičev dolazak u Beograd podsetio na početke Festa, kada su najveće svetske zvezde dolazile u naš grad.
„Malkovičev dolazak u Beograd govori o tome koliko se Fest uzdiže, koliko Fest postaje sve značajniji i kako uspevamo u poslednjih nekoliko godina da vratimo festival tamo gde je on bio pre pola veka“, kazao je Vesić.
Sa slavnim gostom iz SAD, kako kaže, razgovarali su o njegovim utiscima o Beogradu, našoj kinematografiji…
„Malkovič je obećao da će se vratiti u Srbiju. Kazao je da nije imao mnogo vremena da upozna Beograd, ali da će ponovo doći da upozna naš grad i zemlju u celini. Imao sam čast da mu pokažem plakat Pabla Pikasa za film ‘Bitka na Neretvi’ koji imam u kancelariji“, rekao je Vesić i naglasio da je Beograd mesto u koje dolaze najveće muzičke i filmske svetske zvezde.
Zamenik gradonačelnika kaže da je Malkoviču poklonio grafiku Mome Kapora.
„Verujem da će ga podsećati na Beograd, jer je Momo Kapor na izvanredan način umeo da slika naš grad“, kazao je Vesić.
(Tanjug)
1392199


http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=541068
 
Nakon decenija izolacije izazvanih pogresnom politikom Slobodana Milosevica,Beograd Aleksandra Vucica vraca se na svoju poziciju poltiicke a i kulturne prestonice sveta a i sire.Setimo se samo sestedesetih i sedamdesetih pa i osmadesetih godina kad najvaznija svetska imena politike,kulture,sporta i tako dalje i tako dalje nisu izbivali iz naseg glavnog grada.Zasluga je to svih nas a najvise predsednika Aleksandra Vucica.
 
Nakon decenija izolacije izazvanih pogresnom politikom Slobodana Milosevica,Beograd Aleksandra Vucica vraca se na svoju poziciju poltiicke a i kulturne prestonice sveta a i sire.Setimo se samo sestedesetih i sedamdesetih pa i osmadesetih godina kad najvaznija svetska imena politike,kulture,sporta i tako dalje i tako dalje nisu izbivali iz naseg glavnog grada.Zasluga je to svih nas a najvise predsednika Aleksandra Vucica.

Nisi još ovladao stilom SNS bota, oseća se kod tebe ironija. Da si pravi bio bi uverljiviji.

Pogledao sam jednu epizodu Novog Pape i Sorentina za sva vremena otpisao kao umetnika.
 
"Naime, slavni glumac je istinu o svom poreklu ispričao pre dve godine u Zagrebu, gde je bio specijalni gost na otvaranju sezone u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“.

- Moja majka je pročitala negde da pišu o mojim hrvatskim korenima. I pitala me je zašto sam to rekao, kada smo mi Crnogorci! Rekao sam: Šta?. A, ona je dodala: "Ti si Crnogorac, ti si iz Crne Gore" - ispričao je tada Džon Malkovič.

Prema tumačenjima istoričara, izvorno prezime Džona Malkoviča je Maljković i poreklom je, u stvari, iz Metohije, odakle su se njegovi preci selili dalje u oblast Raške, Like, na sever Crne Gore…"
 
Nakon decenija izolacije izazvanih pogresnom politikom Slobodana Milosevica,Beograd Aleksandra Vucica vraca se na svoju poziciju poltiicke a i kulturne prestonice sveta a i sire.Setimo se samo sestedesetih i sedamdesetih pa i osmadesetih godina kad najvaznija svetska imena politike,kulture,sporta i tako dalje i tako dalje nisu izbivali iz naseg glavnog grada.Zasluga je to svih nas a najvise predsednika Aleksandra Vucica.
ostavi odvezane pertle da te mozemo izvuci iz Vucicevog doopeta.Ma zapravo ostani tamo,to ti je prirodno okruzenje
 
Nakon decenija izolacije izazvanih pogresnom politikom Slobodana Milosevica,Beograd Aleksandra Vucica vraca se na svoju poziciju poltiicke a i kulturne prestonice sveta a i sire.Setimo se samo sestedesetih i sedamdesetih pa i osmadesetih godina kad najvaznija svetska imena politike,kulture,sporta i tako dalje i tako dalje nisu izbivali iz naseg glavnog grada.Zasluga je to svih nas a najvise predsednika Aleksandra Vucica.
mogao si ovo malo, na finiji način da nam saopštiš...pomalo sumnjam, da si sns bot
 
opštepoznata je činjenica, da mnoge poznate ličnosti naplaćuju svoje statiranje na zabavama ili kao gosti...iznenadio sam se, kada sam to pročitao i za neke bogate holivudske glumce
Bio je prosle godine Alen Delon na nekoj privatnoj proslavi u BGD. Neki nas bogatas ima novca ali se nervira sto nko ne zna za njega. Dobro je da mu Vesic nije poklonio neku knjigu koj
50016830_1820686268043148_5316941458274516992_n.png
u je napisao.
 

Back
Top