Quantcast

Dvoumljenje oko izbora tv-a?

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
208
Pozdrav svima. Trebala bi mi pomoc oko izbora tv-a za spavacu sobu. Posto mi cerkica obavezno okupira tv u dnevnoj gledajuci youtube ili igrajuci nintendo switch, resio sam da vise ne “vodim borbu” sa njom, nego da si nabavim tv za moje uzivanje i montiram ga na zid u spavacoj sobi. Takodje da preselim i moj xbox one s i podesim sve i da konacno zavlada mir u kuci
:slight_smile:

E sad, na zidu imam mnogo vise prostora nego sto sam to imao u dnevnoj sobi gde sam jedvs ugurao tv od 50 inca u onaj regal ili kako se to vec zove, morao sam ga nakriviti da bi stao. Ovde sada gde planiram mogao bi stati tv od 70 inca i to da gledam (igram) sve lepo iz kreveta. Procesljao sam malo sajt mediamarkt-a koji mi je najblizi, i u ponudi imaju dva tv-a koja su mi zapala za oko. Ostavicu ovde linkove (nadam se da je dozvoljeno) pa bi molio nekoga ko se iole razume u tehniku da mi kaze sta bi mi bilo pametnije uzeti.
Znaci, ovaj:
LG 70“ UHD TV UM7450 | LG Österreich
Ili ovaj:
https://sharpconsumer.eu/product/i7652/70-ui7652/lc-70ui7652e/
Ja nisam neki veliki kupac sharpovih proizvoda, mada mi po specifikaciji deluje ok. Brine me samo to sto vidim da su ljudi prijavljivali neke probleme u samom os-u. Da su aplikacije neke bagovale itd… sa druge strane, lg je nekih 300e skuplji, ali sa lg imam lepog iskustva, i sadasnji tv mi je lg, takodje 4k lcd i prezadovoljan sam. Da li da se drzim proverenog ili da isprobam nesto novo, s obzirom da mi treba samo za koju igricu, youtube, i mozda neku iptv aplikaciju?

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
208
Bmaxa, pazi, s obzirom da je to 70 inca, tojest nekih 170 i kusur cm u dijagonali, da bukvalno dobijes jedan lep sobni bioskop, to ni nije preterano. Ok, 4k standard je sada neka normala, sada ljudi prakticno ni ne uzimaju vise u obzir full hd pri kupovini. Meni odgovara smart tv, zato sto se ne bakcem sa kablovskom ili bilo kojim drugim vidom gledanja live kanala, nego mi odgovara neka iptv aplikacija, bez milion kablova i zezanja. Za nekih 1000€ ,koji euro plus minus, to je ok kupovina. Gledao sam i OLED televizore i 8k, ali trenutno bas i ne bi tolike pare izdvajao, mislim da su ova dva modela najbolja sto se tice ulozeno/dobijeno.

Poruka
23.957
Ja nisam verovao dok sam nisam kupio lg tv kolika je razlika izmedju lg i drugih marki. Bolje uzmi ti lepo neki lg tv, a jos jedan kolega forumas je isto zadovoljan soni televizorima. Sharp mi nesto ne deluje previse pouzdano.
LG, Samsung ili Soni, izaberi, pogledaj recenzije na netu i neces omasiti.

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
208
Ghost, ovaj sony nije nimalo los, a i cena mu je vise nego ok. Oco bi moglo proci. Moram videti ima li u mediamarktu takav model posto mi je najblizi saturn u nemackoj a ja bi vise voleo uzeti u austriji zbog garancije. A za lg sam stvarno prezadovoljan i ne bi se razmisljao stvarno nimalo da ga pazarim. U svskom slucaju sharp otpada :)

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.693
Ja nisam verovao dok sam nisam kupio lg tv kolika je razlika izmedju lg i drugih marki. Bolje uzmi ti lepo neki lg tv, a jos jedan kolega forumas je isto zadovoljan soni televizorima. Sharp mi nesto ne deluje previse pouzdano.
LG, Samsung ili Soni, izaberi, pogledaj recenzije na netu i neces omasiti.
Sharp je veoma pouzdan TV,imam ga oko 7-8 godina i radi kao prvi dan,ali ima ljudi koji su lose prosli sa nekim markama,pa tako i predlazu,one koje su im,potrajali duze od svih ostalih.Pisao sam o tome,medju svakom markom televizora,ili bilo koje stvari za kupovinu tehnike,uvek od 100 ima neki najbolji,a neki najgodi,pa kako covek naleti.Nikako visa cena ne mora da znaci da je to bolje od ostalih.Obicno od tehnike danas radi malo duze od garancije,ali moze da se naleti i na veoma dobar i kontra.Imao sam LG -ev monitor koji je otisao,odmah po isteku garancije.Posle sam kupio polovan NEC LED koji me i dan danas sluzi,a i on ima preko 5 godina.Samo treba imati i srece pri kupovini,nista drugo.Sto i zelim kupcu da lepo prodje,pa sta god izabere.

georgejune

Zaslužan član
Poruka
148.506
Pozdrav svima. Trebala bi mi pomoc oko izbora tv-a za spavacu sobu. Posto mi cerkica obavezno okupira tv u dnevnoj gledajuci youtube ili igrajuci nintendo switch, resio sam da vise ne “vodim borbu” sa njom, nego da si nabavim tv za moje uzivanje i montiram ga na zid u spavacoj sobi. Takodje da preselim i moj xbox one s i podesim sve i da konacno zavlada mir u kuci
:slight_smile:

E sad, na zidu imam mnogo vise prostora nego sto sam to imao u dnevnoj sobi gde sam jedvs ugurao tv od 50 inca u onaj regal ili kako se to vec zove, morao sam ga nakriviti da bi stao. Ovde sada gde planiram mogao bi stati tv od 70 inca i to da gledam (igram) sve lepo iz kreveta. Procesljao sam malo sajt mediamarkt-a koji mi je najblizi, i u ponudi imaju dva tv-a koja su mi zapala za oko. Ostavicu ovde linkove (nadam se da je dozvoljeno) pa bi molio nekoga ko se iole razume u tehniku da mi kaze sta bi mi bilo pametnije uzeti.
Znaci, ovaj:
LG 70“ UHD TV UM7450 | LG Österreich
Ili ovaj:
https://sharpconsumer.eu/product/i7652/70-ui7652/lc-70ui7652e/
Ja nisam neki veliki kupac sharpovih proizvoda, mada mi po specifikaciji deluje ok. Brine me samo to sto vidim da su ljudi prijavljivali neke probleme u samom os-u. Da su aplikacije neke bagovale itd… sa druge strane, lg je nekih 300e skuplji, ali sa lg imam lepog iskustva, i sadasnji tv mi je lg, takodje 4k lcd i prezadovoljan sam. Da li da se drzim proverenog ili da isprobam nesto novo, s obzirom da mi treba samo za koju igricu, youtube, i mozda neku iptv aplikaciju?

Sta ces sa 70" jeee:eek: skoknes do prodavnice i uporedis redom slike