dvotruka mama i sling marama

klavirstimer

Obećava
Poruka
51
Podugo nosam bila na Forumu i verujem da ste vec pricali na ovu temu. Ali, sila Boga ne moli. Zanima me sling-marama-vasa skustva i preporuke, kako, gde i po kojoj ceni bih je mogla nabaviti. Meni deluje beskrajno zgodno za vrlo male bebe. Slobodne mamine ruke, a malena beba ima prirodniji polozaj nego u kenguru. Sa prvim detetom sam kengur koristila negde od 3-4 meseca, kad je moj sin vec bio cvrst momak.Drugi sin sada ima mesec dana,vreme je za setnje, a uz kolica plus drugi sin od 2,5 godina ,ruke su mi povremeno vise nego neophodne.
 
za šta, za štimovanje?
=)
šalim se ja malo, nisam ni čula za te marame, mada sam letos videla mladu mamu kako nosa bebu u naobičnijoj marami (čini mi se). bila je ukrštena na leđima, a nisam videla kako su umotali bepca, ličilo je na kengura i delovalo je kao da im je oboma udobno i izgledalo je vrlo lepo, kao modni detalj..
 
Podugo nosam bila na Forumu i verujem da ste vec pricali na ovu temu. Ali, sila Boga ne moli. Zanima me sling-marama-vasa skustva i preporuke, kako, gde i po kojoj ceni bih je mogla nabaviti. Meni deluje beskrajno zgodno za vrlo male bebe. Slobodne mamine ruke, a malena beba ima prirodniji polozaj nego u kenguru. Sa prvim detetom sam kengur koristila negde od 3-4 meseca, kad je moj sin vec bio cvrst momak.Drugi sin sada ima mesec dana,vreme je za setnje, a uz kolica plus drugi sin od 2,5 godina ,ruke su mi povremeno vise nego neophodne.

Kumo, sto ne pitas Onu-Koja-SVE-Zna ! :):):):)

Evo ti sajt, mozes da porucis, oko 2500 je, ali bre meni ovo izgleda kao nesto vrlo nestabilno za drzati dete u......Ajd' sta znam.....Evo ja cu da vam kupim za rodjenje ako je ipak zelis?:p

http://www.sling-marama.com/default.aspx
 
Ja sam veliki fan sling marama. Imam ih nekoliko :cool:

Mnogo su korisne, ima bar milion razloga... bebe ih obozavaju. Odlican pogled imaju iz slinga, a opusta ih blizina. Kada je moj sin sisao (po ceo dan) to je bio jedini nacin da se mrdam... ili negde odem. On je neprimetno sisao u slingu, a ja sam mogla da izadjem iz kuce. Jedno vreme (kada su ga extra mucili zubi) samo tako je hteo da se uspava (setanjem u slingu). Mozes bez problema da ides u shopping jer ne moras da se smaras sa kolicima...

Jedino sto ti uopste ne bih preporucila ring sling, kakav prodaju na onom linku koji je neko ostavio na ovoj temi. To je vrlo neudoban nacin da nosis dete, a da ne pricam da ti ruke nece biti slobodne jer ces jednom pridrzavati bebu. Slobodno mozes da preskocis te marame sa linka... ako hoces da kupis nesto pametno onda gledaj na netu, imas puno informacija... na primer ovde:
http://www.peppermint.com/guide.html

Moj savet je wrap sling, neko ga je gore spomenuo (kao obicnu maramu), jer je najbolji za tvoja ledja (nece ti biti tesko da nosis bebu), ruke ce ti zaista biti slobodne jer u zavisnosti od uzrasta postoje nacini vezivanja tako da sve to bude vrlo sigurno i udobno za oboje. Wrap sling nije obicna marama, mnogo je veci i pravi se od razlicitih materijala. Za male bebe je nezgodan od onih jakih materijala, ali mozes na vreme da ga kupis, pa da ga par puta operes, mozda ce omeksati malo... sling je od jakih materijala, pa mu treba malo vremena da omeksa i postane udobniji za malu bebu. Ima svakakvih materijala, bitno je da gledas da bude neki prirodan i da boje ne budu toksicne jer ce jednog dana tvoja beba to "jesti" prosto ce joj pasti na usta :)
 
Pokusala sam ,WW, sa gore pomenutim linkom-ih, jos pre nego se Damjan rodio. I cak se povezala sa zenom koja to radi.Ali kad smo trebale da se vidimo ona s je jednostavno nestala. Htela sam da vidim marame-informisala sam se sa raznih stranih ,ponajvise hrvatskih sajtova.
Hvala za savete blogger-javicu se ako se snadjem.Toliko je zelim,sad imam i smer
 
ja sam koristila hoppediz maramu i prezadovoljna sam! prije nje sam imala ovu maramu sa gornjih linkova ali mi je snala smetala i zuljala me je. u njemackoj sa nabavila hoppediz maramu i moji problemi su bili rijeseni a sina sam u njoj nosila do njegovih 10kg. probaj na njihovoj stranici, www.hoppediz.de
 
Ja bas jako zelim da imam tu maramu kad se bebica rodi. Dakle - u septebru (ovo nema veze sa pricom, nego se hvalim :)) E, sad... Ako ne valja t asa prstenom, kako da ja nabavim ovu bez prstena. I kako se ta uopste veze? ja mogu da narucim da mi se sasije ako vidim kroj...

Ili se ispalti da jurim marame iz inostranstva. Iz Njemacke i sl...
 
Marama je najsavrsenija stvar na svetu ,samo treba naci onu koja ti najvise odgovara,ja sam prvo kupila ovu sling sa gore pomenutog sajta,nije losa,ali po meni su neuporedivo bolje ove "pouch" ,one su mnogo udobnije i za bebu i za mamu,a imaju i mnogo lepse materijale,svi su 100% prirodni i imaju da kazem dve vrste,kao sportske i one malo fensi smensi(ono kad se skockas ,pa da ti i pouch dodje kao modni detalj) ja imam samo mail adresu i telefon cene koja to uvozi/prodaje pa ako nekome treba mogu da posaljem na pp
 
ne znam kako se kace slike ovde pa mozes pogledati na ovom linku http://www.peppermint.com/pouches.html
a sling mozes pogledati na gore pomenutom sajtu
ja sam probala i jedno i drugo i npr jedna od mnogih prednosti pouch-a: kad setas sa bebom svaka ce se vrsta marame malo pomerati i to se svodilo na to da ja na svaka dva minuta popravljam sling,onda mi bude zao da cimam bebca ako je zaspala i slicno a pouch i ako se pomeri on uvek stoji kako treba,drugo za sve vrste marama imas razlicite polozaje u zavisnosti od uzrasta deteta i na tim da kazem granicama kad se menja polozaj cesto znaju da budu neudobne prvo za bebu pa onda i za mamu naravno.Doduse ja bas puno setam pa sam sve do detalja proanalizirala,ima i treca varijanta to je wrap ali racunaj da ce ti u pocetku trebati bas puno vremena da naucis daje vezes kako treba a pouch je uvek spreman samo ga stavis na rame i smestis bebca i spremni ste za spartanje.Moj muz npr nije nikako mogao da se navikne na sling i stalno ga je nesto zuljalo ,wrap mu je kako kaze komplikovan a pouch obozava.Raspisah se ,ali se nadam da sam pomogla
 
ja sam probala i pouch maramu ali mi je vise odgovarala hoppediz marama jer je beba uvijek bila u prirodnom polozaju koji je stitio kicmu i uvijek mi je bila na grudima(beba). kod pouch-a mi je smetalo sto je beba uvijek bila malo u stranu polozena. kod hoppediz-a sam samo jednom vezala cvor,a zatim uvjezbala namjestanje marame bez odvezivanja i kad se uhodas, brzo ide. svako ima svoj ukus i ne zelim nikome da namecem ovu hoppediz maramu vec samo kazem da sam ja prezadovoljna sa njom. inace marame su nesto najbolje sto je neko mogao da izmisli za jednu urbanu mamu!
 
Ja bas jako zelim da imam tu maramu kad se bebica rodi. Dakle - u septebru (ovo nema veze sa pricom, nego se hvalim :)) E, sad... Ako ne valja t asa prstenom, kako da ja nabavim ovu bez prstena. I kako se ta uopste veze? ja mogu da narucim da mi se sasije ako vidim kroj...

Ili se ispalti da jurim marame iz inostranstva. Iz Njemacke i sl...

Bez prstena je baby wrap, običan pravougaoni materijal od 2,5m do 5m dužine i oko 70ak cm širine.
Sa prstenom ne baby ring sling, samo su ti potrebni ti prstenovi kojih nema kod nas.
Upustva za šivenje obe nosiljke imaš ovde http://www.skrabalica.com/category/sling-marama-i-ostalo/page/2/
Baby pouch je nosiljka. Najlakše se stavlja, ali se slabo može podešavati, jer je ušivena skroz. Ovde je upustvo za šivenje te nosiljke
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/index.html
Imaš tu i azijsku mei tai, isto se lako može sašiti.
Ja sam koristila maramu i sling sa prstenovima i prezadovoljna sam. Oko marame ima malo više posla oko nameštanja, ali više položaja za nošenje. Sling se lakše namešta, ali ima manje položaja.
Pogledaj linkove, pa ako ima još pitanja, ti se nemoj ustručavati da pitaš ;)
 

Back
Top