vracaracc
Buduća legenda
- Poruka
- 38.315
Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?
..e zabole me q***c .... 