Двоструки стандарди страначких активиста

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?
 
Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?

osim štoste vi bili vođeni švapskim agentom điđuleskom i onima koj je plaćao amerikanac za razliku od ovijeh danas koji brane srpske interese i protestuju upravo protiv vašin finansijera ...
tu je velikarazlika...
niejsi ti bio plaćenali oni koje si lsijedio i koji su bili na čelu vaših kolona jesu...

ovodanas nije plaćenop od antisrba...stoga ima neke razlike a ovo ostalo štosirekao podržavam...sad su im to huligani kad hoće sruše njihovo dupe u foteljama?!?!?!'
 
Комунизам и српска идеја немају додирних тачака.
слоба је био комуњара.
Јел због тога требало одбацити све оно што са чим је располагала СФРЈ, све њене ресурсе, војску, оружје, изграђену дипломатију, школован државни кадар?
И где ли бисмо данас били да смо то урадили, да не мислиш можда да би нам Запад поклонио све то што смо узели од СФРЈ?
 
Јел због тога требало одбацити све оно што са чим је располагала СФРЈ, све њене ресурсе, војску, оружје, изграђену дипломатију, школован државни кадар?
И где ли бисмо данас били да смо то урадили, да не мислиш можда да би нам Запад поклонио све то што смо узели од СФРЈ?

Sloba je odustao od SFRJ...prihavatio je ultimatum zapada..odmah priznao BIH i Hr ...ukinuo JNA i ostavio Srbe zapadno od Drne da se bore sami...iako je JNA kontrolisala 80% bih I veliku vecinu Hr......................nismo ni poceli rat a odmah smo bili porazeni zahvaljujuci izdajnickoj politici Slobe Milosevica
 
Комунизам и српска идеја немају додирних тачака.
слоба је био комуњара.

А које друштвено уређење има додирних тачака са српском идејом? Капитализам? Феудализам? Империјализам? Глобализам? ......
Како је могуће да је Милошевић (тзв комуниста, мада о томе итекако може да се расправља) стекао популарност управо због враћања достојанства српској нацији?
 
Sloba je odustao od SFRJ...prihavatio je ultimatum zapada..odmah priznao BIH i Hr ...ukinuo JNA i ostavio Srbe zapadno od Drne da se bore sami...iako je JNA kontrolisala 80% bih I veliku vecinu Hr......................nismo ni poceli rat a odmah smo bili porazeni zahvaljujuci izdajnickoj politici Slobe Milosevica

Па изгледа да је требало да иде сам у рат, по могућности да води оне из Баточине и Свилајнца, а да се крајишкој омладини широм отворе факултети у Србији док се рат не заврши.
Или да још 1991. ризикује масовну војну интервенцију Запада, па да добијемо још горе од онога што данас имамо у Либији у данашњем биполарном свету..
 
Па изгледа да је требало да иде сам у рат, по могућности да води оне из Баточине и Свилајнца, а да се крајишкој омладини широм отворе факултети у Србији док се рат не заврши.
Или да још 1991. ризикује масовну војну интервенцију Запада, па да добијемо још горе од онога што данас имамо у Либији у данашњем биполарном свету..

Што причаш глупости..не фантазирај..

Него вратимо се теми.
 
Јел због тога требало одбацити све оно што са чим је располагала СФРЈ, све њене ресурсе, војску, оружје, изграђену дипломатију, школован државни кадар?
И где ли бисмо данас били да смо то урадили, да не мислиш можда да би нам Запад поклонио све то што смо узели од СФРЈ?

То ти кажеш.
 
А које друштвено уређење има додирних тачака са српском идејом? Капитализам? Феудализам? Империјализам? Глобализам? ......
Како је могуће да је Милошевић (тзв комуниста, мада о томе итекако може да се расправља) стекао популарност управо због враћања достојанства српској нацији?
Управо то је суштина, свако друштевно уређење се може искористити за просперитет нације, уствари у сваку ту гомилуидеолошких флоскула се може лепо упаковати национализам и просперитет нације, Шиптари су јако добро профитирали у ондашњем социјализму.
А Кинези су живи пример како држава и нација могу просперирати испод социјалистичких идеолошких фраза...
 
Управо то је суштина, свако друштевно уређење се може искористити за просперитет нације, уствари у сваку ту гомилуидеолошких флоскула се може лепо упаковати национализам и просперитет нације, Шиптари су јако добро профитирали у ондашњем социјализму.
А Кинези су живи пример како држава и нација могу просперирати испод социјалистичких идеолошких фраза...

да не расправљамо о томе...вратимо се на тему.
 
да не расправљамо о томе...вратимо се на тему.
Управо то и јесте тема, превођење Срба жедних преко воде и несхватање суштине идеологија, последица је да су Срби губитници у свакој идеологији, од социјализма до капитализма и тзв. демократије.
А узрок томе је у великој мери идеолошка заслепљеност и несхватање да треба идеологију подредити себи, својој нацији и својим циљевима, а не себе и свој народ подредити идеологији..

Кад кажем идеологија мислим и на религију, јер је религија само виши степен идеологије
 
Sloba je odustao od SFRJ...prihavatio je ultimatum zapada..odmah priznao BIH i Hr ...ukinuo JNA i ostavio Srbe zapadno od Drne da se bore sami...iako je JNA kontrolisala 80% bih I veliku vecinu Hr......................nismo ni poceli rat a odmah smo bili porazeni zahvaljujuci izdajnickoj politici Slobe Milosevica

Да ли је теби јасно шта си написао_ па Србија је добила санкције и бомбардовање управо због помагања срба ван Србије. Да је почетком деведесетих Србија прогласила самосталну државу Србију као и остале републике, ми би у њој данас уживали. А шта би било са вама преко Дрине....... Управо је то суштина ратова, одбрана српства у Босни и Хрватској. И опет је Милошевић издајник. Па докле.
То што Србији никада нико није помагао, ни 1804, ни 1314. ни 1941. ни 1999, 'ником ништа. И не треба, сами ћемо и ову жуту пошаст победити.
 
Управо то и јесте тема, превођење Срба жедних преко воде и несхватање суштине идеологија, последица је да су Срби губитници у свакој идеологији, од социјализма до капитализма и тзв. демократије.
А узрок томе је у великој мери идеолошка заслепљеност и несхватање да треба идеологију подредити себи, својој нацији и својим циљевима, а не себе и свој народ подредити идеологији..

Кад кажем идеологија мислим и на религију, јер је религија само виши степен идеологије

Није.......отвори тему на којој ћемо дискутовати о томе, овде је тама "двоструки стандарди"
Молим те немој спамовати
 
Да ли је теби јасно шта си написао_ па Србија је добила санкције и бомбардовање управо због помагања срба ван Србије. Да је почетком деведесетих Србија прогласила самосталну државу Србију као и остале републике, ми би у њој данас уживали. А шта би било са вама преко Дрине....... Управо је то суштина ратова, одбрана српства у Босни и Хрватској. И опет је Милошевић издајник. Па докле.
То што Србији никада нико није помагао, ни 1804, ни 1314. ни 1941. ни 1999, 'ником ништа. И не треба, сами ћемо и ову жуту пошаст победити.

Врати се на тему.
 
Да ли је теби јасно шта си написао_ па Србија је добила санкције и бомбардовање управо због помагања срба ван Србије. Да је почетком деведесетих Србија прогласила самосталну државу Србију као и остале републике, ми би у њој данас уживали. А шта би било са вама преко Дрине....... Управо је то суштина ратова, одбрана српства у Босни и Хрватској. И опет је Милошевић издајник. Па докле.
То што Србији никада нико није помагао, ни 1804, ни 1314. ни 1941. ни 1999, 'ником ништа. И не треба, сами ћемо и ову жуту пошаст победити.
ja govorim o tome da je greska bila sto je sloba odustao od SFRJ....SFRJ trebala nastaviti da egzistira zajedno sa svojim organima,ustavom i JNA bez obzira sto je zapad priznao bih i hr....
 
ja govorim o tome da je greska bila sto je sloba odustao od SFRJ....SFRJ trebala nastaviti da egzistira zajedno sa svojim organima,ustavom i JNA bez obzira sto je zapad priznao bih i hr....

Нисам сигуран да је могао да уради више из позиције коју је имао, био је само председник једне од република.
Уствари, да није био изложен жестоким притисцима ЕУ (исте ове у коју се данас тако здушно трудимо да уђемо и испуњавамо све њене налоге на нашу штету) и САД, друга би се песма данас певала, Срби би били у потпуно другачијем положају у реорганизованој Југославији..
 
Нисам сигуран да је могао да уради више из позиције коју је имао, био је само председник једне од република.
Уствари, да није био изложен жестоким притисцима ЕУ (исте ове у коју се данас тако здушно трудимо да уђемо и испуњавамо све њене налоге на нашу штету) и САД, друга би се песма данас певала, Срби би били у потпуно другачијем положају у реорганизованој Југославији..

Зашто је имао такву позицију?
 
Имам довољно година да памтим шта је било деведесетих, био сам увек уз тадашњу опозицију, учествовао на протестима 9. марта (пунолетан)м видовданском сабору, протестима у зиму 96.-97. , 5. октобра.
био сам сведок свега што се догађало, гладао сам разбијене излоге, полупана возила, крваве и претучене људе, имао штрафте од пендрека преко леђа, бацао камење и ко зна шта све на Слобину полицију..........све је то тада била "борба за демократију и борба против тираније"
Слобини медији и Слобино гласачко тело нас је тада називало хулиганима, плаћеницима, дрогираном масом, пијаним нерадницима, рушитељима, снагама хаоса и безумља.......а за опозицију за коју смо се "борили" смо били разочаран народ, борци за демократију, јунаци, хероји.......А заиста смо тада правили и много нереда (када кажем МИ мислим на све демонстранте)...било је лупања, ломљења, туче, паљевине...............било је свага чега се тадашњи демонстранти а садашњи активисти и љубитељи садашњих странака на власти гнушају и и што сада осуђују.
Некада су нас Слобини пензионери називали именима којим ми сада називамо демонстранте који раде исто (али у мањем обиму)оно што смо и ми радили...призивамо бруталност, драконске мере,крв ......Да ли је могуће да смо толико заборавни? Да ли смо заборавили како смо се ми понашали деведесетих? Да ли је могуће да нисмо научили где на крају води бруталност и репресија?
Да се разумемо, сада, са ове дистанце искрено се кајем што сам учествовао у свим протестима и нередима деведесетих година прошлог века (мислим да смо уместо курте довели мурту), на овим садашњим протестима не учествујем и углавном их не подржавам али ми не пада на памет да неке момке, људе који сада имају година колико сам ја имао деведесетих и који раде исто оно што смо и ми радили деведесетих претерано осуђујем, вређам, називам именима које су нама давале Слобине бабе....није у реду.
Ми смо се борили за своје идеале, они се боре за своје......и боре се на исти начин на који смо се и ми борили.
Чему онда двоструки стандарди?
Да ли је то нормално?
Истина је да је СПС поново на власти, да опет води полицију и да су нас они које смо 5. октобра довели на власт дубоко разочарали (углавно све нас) али да ли је то разлог да ми почнемо да се понашамо као они које смо тада највише мрзели и које никако нисмо могли да схватимо - као Слобини гласачи зависни од ТВ дневника?

To je normalan razvoj dogadjaja, ne koriste se iste metode da bi se doslo na vlast i da bi se na vlasti ostalo. Samo sto si onda bio mlad i to nisi mogao da znas, sad imas iskustvo, ali nista ne mozes da promenis.
 

To je normalan razvoj dogadjaja, ne koriste se iste metode da bi se doslo na vlast i da bi se na vlasti ostalo. Samo sto si onda bio mlad i to nisi mogao da znas, sad imas iskustvo, ali nista ne mozes da promenis.

Не могу да се сложим са тобом...лицемерје и двоструки стандарди, по мени, никада не могу бити нормалан развој било чега
 
А које друштвено уређење има додирних тачака са српском идејом? Капитализам? Феудализам? Империјализам? Глобализам? ......
Како је могуће да је Милошевић (тзв комуниста, мада о томе итекако може да се расправља) стекао популарност управо због враћања достојанства српској нацији?

Komunizam je internacionalizam, tako da nije kompatibilan ni sa jednom nacionalnom idejom, bilo ekstremnom, bilo umerenom.

Milosevic je igrao na nacinalnu kartu da bi osvojio vlast, njegove orginalne ideje su se gotove sve vrtele oko SFRJ sa glavnim gradom u Beogradu i jacim uticajem Srbije, tj. njegovim jacim uticajem, na zajednicu, nego pre 89.
 
osim štoste vi bili vođeni švapskim agentom điđuleskom i onima koj je plaćao amerikanac za razliku od ovijeh danas koji brane srpske interese i protestuju upravo protiv vašin finansijera ...
tu je velikarazlika...
niejsi ti bio plaćenali oni koje si lsijedio i koji su bili na čelu vaših kolona jesu...

ovodanas nije plaćenop od antisrba...stoga ima neke razlike a ovo ostalo štosirekao podržavam...sad su im to huligani kad hoće sruše njihovo dupe u foteljama?!?!?!'

Malo je ko od tih sto su ih pljuvli promenio misljenje o tim ,, korisnim idiotima ,, koji su direktno radili protiv svoga naroda ... al oni su, eto , razocarani postignutim ... :think:..e zabole me q***c ....

Dok je ta bagra uvek spremna da se*e o Evropi Siptari i Hrvati su takodje protestovali i mitingovali - al uvek za svoj nacionalni interes ...

Par primera :

1968 su u beoGRDU protestovali .. boga pitaj zasto .. glavni kolovodja ( onaj koji vodi kozaracko kolo ) bio je Vuk ... a najstrasnji marksista Micun i Vesna Pesic ..
Paralelno sa tim beoGRDSKIM studentskim demonstracijama tekle su i demontracije studenata , profesora i postene inteligencije u Pristini - oni su trazili : Kosovo Republiku i pravao otcepljenja !!! :kpozdrav:

I ko je bio govedo ?? :think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top