Dvorski kompleks na Dedinju finansiraće država

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854




Godišnje 40 miliona dinara
Jedan od problema sa plaćanjem za dvorski kompleks na Dedinju ranije je bio da je novac iz budžeta izdvajan ne samo za održavanje Belog dvora i konzervaciju umetničkih dela, već i za čišćenje, košenje trave, servisiranje automobila, plate osoblja, i to tako netransparentno da je državni revizor podnosio prijave protiv nekih ministarstva
Za održavanje dvorskog kompleksa na Dedinju do sada se godišnje trošilo od 40 miliona dinara, do čak 130 miliona – što bi danas bilo oko 1.300.000 evra. Saša Gajin, iz Koalicije protiv diskriminacije, kaže da i taj podatak govori da je porodica Karađorđevic proteklih godina bila privilegovana.
“Ono što zaista iznenađuje je da mi kao društvo i kao država nismo uspeli do kraja da se odredimo prema idejama koje se u svakom slučaju kose sa jednim republikanskim uređenjem, koje je inače zapisano u ustavu. Sa jednim demokratskim oblikom tretiranja građana koji bi trebalo da uživaju jednaku slobodu i jednaka prava”
, kaže Saša Gajin.

Sa druge strane Dragomir Acović, predsednik Krunskog saveta, smatra da primedbe da ostali građani nisu teretirani ravnoprano sa Karađorđevićima jednostavno ne stoje.
“Pa drugi građani, koliko ja znam, nisu bili vlasnici tog kompleksa. Takođe je poništen ukaz iz 1947. kojim je izvršena konfiskacija imovine. Pa se onda postavlja pitanje, ako je ukaz poništen, ko je onda taj ko može osporavati pravo korišćenja”
, pita Acović.
http://www.slobodnaevropa.org/content/srbija_karadjordjevici_dvor/16797108.html
******************************************

Огромне паре се сливају у Дворски комплекс често зван ,,Код Аце у кафанче''.
То нетранспарентно трошење пара, указује на нешто што је и противзаконито..
Врхунски безобразлук је изјава Д.Ацовића:“Pa drugi građani, koliko ja znam, nisu bili vlasnici tog kompleksa''. Он очигледно незна да су ти други грађани народ од кога је узет (отет) новац за изградњу овог комплекса.Краљевска апанажа није била довољна да се изгради овако нешто.

Мислим да Ацу Карађорђевића треба иселити из овог комплекса и једнако третирати као и Јованку Броз. Такође био би то једнак третман за све Карађорђевиће, које је Аца разјурио и остао сам са Гркињом да се шепури по комплексу.
 
Бели двор је пројектовао београдски архитекта Александар Ђорђевић марта 1934-е. Грађење је започео Краљ Александар који је убијен два месеца касније. Градња је настављена и довршена 1936-е кад се у њу уселио Александров брат од стрица намесник кнез Павле са супругом Олгом и троје деце Александром, Николом и Јелисаветом. Тамо су живели до априла 1941-е.
Срамота је што су гологузани са камењара опоганили двор. Мислим, шта зна комуна ко је Рембрант, Бројгел, Пусен...шта је порцелански сервис за ручавање или приватна библиотека.
Обожаваоци пентаграма који прде у цркви одлучују шта ће чиме да се плаћа? :roll:
 
Kakva degenericna nacija :hahaha: :rotf:
Prvo su ih jahali komunisti, pa socijalisti, pa ih sada odrase demokrate, patriote i sva ostala g0vna koja idu u paketu, a skup im monarh. :mrgreen:
Sta bi Hrvati i ostali balkanski kmetovi dali da imaju kraljevsku porodicu, ali dzaba, Srbi nikad nisu znali cenit svoje, a sto vole tudje djubre pa to je cudo.
Da da, to je taj malogradjanski mentalitet.
 
Срамота је што су гологузани са камењара опоганили двор. Мислим, шта зна комуна ко је Рембрант, Бројгел, Пусен...шта је порцелански сервис за ручавање или приватна библиотека.
Обожаваоци пентаграма који прде у цркви одлучују шта ће чиме да се плаћа? :roll:


Kakva degenericna nacija :hahaha: :rotf:
Prvo su ih jahali komunisti, pa socijalisti, pa ih sada odrase demokrate, patriote i sva ostala g0vna koja idu u paketu, a skup im monarh. :mrgreen:
Sta bi Hrvati i ostali balkanski kmetovi dali da imaju kraljevsku porodicu, ali dzaba, Srbi nikad nisu znali cenit svoje, a sto vole tudje djubre pa to je cudo.
Da da, to je taj malogradjanski mentalitet.
*****************************


Без обзира ко прди у цркви, ко је малограђанин, има ли сазнања (зна) за Рембранта, Пикаса, Пусена, ...., то су људи који уредно плаћају порез и од тих пара је и изграђен комплекс Белог двора а и одржавање надаље. Ако је било недовољно пара за све то, повећавана је пореза и опет плаћали ови које поменусте у негативном контексту..
Ваши су ставови да на тај Двор има право само одређен слој људи а остали ,,нису ту'', осим када треба само да плате порезу, иду у рат, ..... да буду једноставно статистика.
Побркали сте лончиће, господо!
 
Бели двор је пројектовао београдски архитекта Александар Ђорђевић марта 1934-е. Грађење је започео Краљ Александар који је убијен два месеца касније. Градња је настављена и довршена 1936-е кад се у њу уселио Александров брат од стрица намесник кнез Павле са супругом Олгом и троје деце Александром, Николом и Јелисаветом. Тамо су живели до априла 1941-е.
Срамота је што су гологузани са камењара опоганили двор. Мислим, шта зна комуна ко је Рембрант, Бројгел, Пусен...шта је порцелански сервис за ручавање или приватна библиотека.
Обожаваоци пентаграма који прде у цркви одлучују шта ће чиме да се плаћа? :roll:
Pa isto je to potomak seljaka iz Zagorja i potomak svinjara iz Topole . Stvar je u tome da bi Aca možda mogao da pretenduije na tu imovinu jer je dvorski kompleks navodno izgradio kralj Aleksandar od svojih para , a ne državnih , ali bi svakako trebalo ispitati odakle svinjarskom potomku pare za onolke dvorove .Za razliku od recimo Miloša Obrenovića koji se bavio trgovinom,imao ogromne zemljišne posede u Vlaškoj, kuće po Beču i za koga se zna da je bio jedan od najbogatijih ljudi onog vremena , za Karadjordjeviće nema indicija da posedovali neko bogatsvo pre nego što su terorističkim činom 1903. zajahali Srbiju , pa bi trebalo to ispitati malo ,poreko imovine i ti fazoni . :mrgreen:
 
Pa isto je to potomak seljaka iz Zagorja i potomak svinjara iz Topole . Stvar je u tome da bi Aca možda mogao da pretenduije na tu imovinu jer je dvorski kompleks navodno izgradio kralj Aleksandar od svojih para , a ne državnih , ali bi svakako trebalo ispitati odakle svinjarskom potomku pare za onolke dvorove .Za razliku od recimo Miloša Obrenovića koji se bavio trgovinom,imao ogromne zemljišne posede u Vlaškoj, kuće po Beču i za koga se zna da je bio jedan od najbogatijih ljudi onog vremena , za Karadjordjeviće nema indicija da posedovali neko bogatsvo pre nego što su terorističkim činom 1903. zajahali Srbiju , pa bi trebalo to ispitati malo ,poreko imovine i ti fazoni . :mrgreen:

Bas to :ok:

Nek Aca sam placa svoju struju i vodu, osim ako ne tvrdi da je socijalni slucaj...
 
Pa isto je to potomak seljaka iz Zagorja i potomak svinjara iz Topole . Stvar je u tome da bi Aca možda mogao da pretenduije na tu imovinu jer je dvorski kompleks navodno izgradio kralj Aleksandar od svojih para , a ne državnih , ali bi svakako trebalo ispitati odakle svinjarskom potomku pare za onolke dvorove .Za razliku od recimo Miloša Obrenovića koji se bavio trgovinom,imao ogromne zemljišne posede u Vlaškoj, kuće po Beču i za koga se zna da je bio jedan od najbogatijih ljudi onog vremena , za Karadjordjeviće nema indicija da posedovali neko bogatsvo pre nego što su terorističkim činom 1903. zajahali Srbiju , pa bi trebalo to ispitati malo ,poreko imovine i ti fazoni . :mrgreen:

Слажем се. Све треба испитати, мада си сам рекао да није грађено од државних пара ( мислим да је то тачан податак). Не знам има ли потомака Обреновића? Има она глумица из Династије ( Катарина ) и колико знам неки лик у Италији, наводно коцкар и не занима га уопште та прича.
Све је то у реду, него ми се комуна ту никако не уклапа.
 
Слажем се. Све треба испитати, мада си сам рекао да није грађено од државних пара ( мислим да је то тачан податак). Не знам има ли потомака Обреновића? Има она глумица из Династије ( Катарина ) и колико знам неки лик у Италији, наводно коцкар и не занима га уопште та прича.
Све је то у реду, него ми се комуна ту никако не уклапа.

Katarina Oksenberg je cerka Princeze Jelisavete Karadjordjevic, kakve veze ona ima sa Obrenovicima?
 
Бели двор је пројектовао београдски архитекта Александар Ђорђевић марта 1934-е. Грађење је започео Краљ Александар који је убијен два месеца касније. Градња је настављена и довршена 1936-е кад се у њу уселио Александров брат од стрица намесник кнез Павле са супругом Олгом и троје деце Александром, Николом и Јелисаветом. Тамо су живели до априла 1941-е.
Срамота је што су гологузани са камењара опоганили двор. Мислим, шта зна комуна ко је Рембрант, Бројгел, Пусен...шта је порцелански сервис за ручавање или приватна библиотека.
Обожаваоци пентаграма који прде у цркви одлучују шта ће чиме да се плаћа? :roll:
Tačno.Ne zna se da li su gore ove staljinističke ili stambolićevske liberalne komunjare.
 

Back
Top