Dvor Karađorđevićima samo uz kiriju

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Veliki broj poslanika protivi se tome da se velelepno zdanje besplatno i dugoročno ustupi na korišćenje porodici prica Aleksandra Karađorđevića

A to upravo predviđa zakon o Dvorskom kompleksu, koji je stigao na usvajanje.

Bunu su podigli članovi LSV i SDP, pa i neki poslanici DS. Protivi se i opozicija, pa je jasno da ovakav tekst zakona ne može da prođe.
U dvorski kompleks, pored Belog i Starog dvora spadaju slamnata kuća, zgrade ekonomata, straže i žandarmerije, kapela svetog Andreja, park, Beli paviljon, bazen vodeno ogledalo, koncertna terasa... U blago se ubrajaju i zbirke umetničkih dela - slika i skulptura, porcelana, tepiha, tapiserija, srebra, stakla... Tu si i kolekcije nameštaja, kao i bogata biblioteka.




Akt predviđa da se Stari dvor i Beli dvor, daju Karađorđevićima, ali da Srbija plaća troškove obezbeđenja, protivpožarne zaštite, rekonstrukciju, restauraciju, konzervaciju, održavanje parkova i šuma, struju i vodu... U zakonu se navodi da kraljevska porodica treba da plaća troškove za svoje potrebe.

Zamenica šefa poslaničke grupe ZES Aleksandra Jerkov kaže za ”Novosti” da se ne protivi tome da dvorski kompleks treba da se zaštiti kao kulturni spomenik, ali da je ”katastrofa to što Karađorđevići nemaju nikakvu obavezu”:

"Srbija nije monarhija. Karađorđevići mogu da budu podstanari u dvoru i da plaćaju troškove", kaže Jerkov i dodaje da je loše što će zakon braniti ministar kulture Predrag Marković, koji je član Krunskog saveta.

I funkcioner SDP Meho Omerović ima slične argumente:

" Neka promene Ustav, pa onda neka oni koji žele da smo pod krunom ispunjavaju svoje želje", navodi Omerović.

Zbog nesuglasica, zakon se uskoro neće naći na dnevnom redu parlamenta. Pre rasprave, neki članovi će morati na doradu.

Inače, za održavanje dvora iz budžetske kase otišlo je 445 miliona dinara. Ugovorom iz 2001. godine kompleks je ustupljen na korišćenje Karađorđevićima, a sada bi to trebalo i zakonski da se uredi.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=14&nav_id=512049

Брука и бламажа је плаћати лаходан живот паразитима.О штети по државу и људској глупости која би да да туђе паре за ову намену да не говоримо.
 
Крија него шта нису га они сами својим рукама зидали него га је народ направио а пошто су народ издали и побегли .Народ има право да им да да живе по киријом .Да се мене пита не би у њему ни живели
 
Beograd -- Veliki broj poslanika protivi se tome da se velelepno zdanje besplatno i dugoročno ustupi na korišćenje porodici prica Aleksandra Karađorđevića

A to upravo predviđa zakon o Dvorskom kompleksu, koji je stigao na usvajanje.

Bunu su podigli članovi LSV i SDP, pa i neki poslanici DS. Protivi se i opozicija, pa je jasno da ovakav tekst zakona ne može da prođe.
U dvorski kompleks, pored Belog i Starog dvora spadaju slamnata kuća, zgrade ekonomata, straže i žandarmerije, kapela svetog Andreja, park, Beli paviljon, bazen vodeno ogledalo, koncertna terasa... U blago se ubrajaju i zbirke umetničkih dela - slika i skulptura, porcelana, tepiha, tapiserija, srebra, stakla... Tu si i kolekcije nameštaja, kao i bogata biblioteka.




Akt predviđa da se Stari dvor i Beli dvor, daju Karađorđevićima, ali da Srbija plaća troškove obezbeđenja, protivpožarne zaštite, rekonstrukciju, restauraciju, konzervaciju, održavanje parkova i šuma, struju i vodu... U zakonu se navodi da kraljevska porodica treba da plaća troškove za svoje potrebe.

Zamenica šefa poslaničke grupe ZES Aleksandra Jerkov kaže za ”Novosti” da se ne protivi tome da dvorski kompleks treba da se zaštiti kao kulturni spomenik, ali da je ”katastrofa to što Karađorđevići nemaju nikakvu obavezu”:

"Srbija nije monarhija. Karađorđevići mogu da budu podstanari u dvoru i da plaćaju troškove", kaže Jerkov i dodaje da je loše što će zakon braniti ministar kulture Predrag Marković, koji je član Krunskog saveta.

I funkcioner SDP Meho Omerović ima slične argumente:

" Neka promene Ustav, pa onda neka oni koji žele da smo pod krunom ispunjavaju svoje želje", navodi Omerović.

Zbog nesuglasica, zakon se uskoro neće naći na dnevnom redu parlamenta. Pre rasprave, neki članovi će morati na doradu.

Inače, za održavanje dvora iz budžetske kase otišlo je 445 miliona dinara. Ugovorom iz 2001. godine kompleks je ustupljen na korišćenje Karađorđevićima, a sada bi to trebalo i zakonski da se uredi.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=14&nav_id=512049

Брука и бламажа је плаћати лаходан живот паразитима.О штети по државу и људској глупости која би да да туђе паре за ову намену да не говоримо.

Apsolutno se slažem. Ovo niej stavr političkog opredeljenja nego jednsotavne zdrave nacionalne logike da niko ne može da bude privilegovan samo zato što je nečiji rod ili zato što je nekad neki njegov predak bio nešto u državi.
Osnova republike je da su svi gradjani jednaki a privilegije se dobijaju samo po specijalnoj zasluzi.

Danas imamo vojne ratne invalide koji nemaju krov nad glavom, a sada ceo dvorac treba da dobije običan bračni par na osnovu toga što je nekad neko njihov bio nešto u državi!?
 
Prava slika komunističkog kontinuiteta.Prvo ti otmem dedovinu,pa te "velikodušno" puštam ,posle pola veka da tu stanuješ,a inda hoću i da ti naplatim kiriju.

Ta imovine nije njohova, raspitaj se ko je gradio dvor.
I ne samo to nego ako se vraća imovina vlasnicima-
dvor se vraća porodici Karadjordjevića ne samo Aci- jer je imovina oduzeta porodici i onda se deli na sve članove prema zakonu, što znači da bi dvor imao više vlasnika.

Stvar je u tome što se Aca proglasio za jedinog naslednika imovine Karadjordjevića, što je protivzakonito.
 
Beograd -- Veliki broj poslanika protivi se tome da se velelepno zdanje besplatno i dugoročno ustupi na korišćenje porodici prica Aleksandra Karađorđevića

A to upravo predviđa zakon o Dvorskom kompleksu, koji je stigao na usvajanje.

Bunu su podigli članovi LSV i SDP, pa i neki poslanici DS. Protivi se i opozicija, pa je jasno da ovakav tekst zakona ne može da prođe.
U dvorski kompleks, pored Belog i Starog dvora spadaju slamnata kuća, zgrade ekonomata, straže i žandarmerije, kapela svetog Andreja, park, Beli paviljon, bazen vodeno ogledalo, koncertna terasa... U blago se ubrajaju i zbirke umetničkih dela - slika i skulptura, porcelana, tepiha, tapiserija, srebra, stakla... Tu si i kolekcije nameštaja, kao i bogata biblioteka.




Akt predviđa da se Stari dvor i Beli dvor, daju Karađorđevićima, ali da Srbija plaća troškove obezbeđenja, protivpožarne zaštite, rekonstrukciju, restauraciju, konzervaciju, održavanje parkova i šuma, struju i vodu... U zakonu se navodi da kraljevska porodica treba da plaća troškove za svoje potrebe.

Zamenica šefa poslaničke grupe ZES Aleksandra Jerkov kaže za ”Novosti” da se ne protivi tome da dvorski kompleks treba da se zaštiti kao kulturni spomenik, ali da je ”katastrofa to što Karađorđevići nemaju nikakvu obavezu”:

"Srbija nije monarhija. Karađorđevići mogu da budu podstanari u dvoru i da plaćaju troškove", kaže Jerkov i dodaje da je loše što će zakon braniti ministar kulture Predrag Marković, koji je član Krunskog saveta.

I funkcioner SDP Meho Omerović ima slične argumente:

" Neka promene Ustav, pa onda neka oni koji žele da smo pod krunom ispunjavaju svoje želje", navodi Omerović.

Zbog nesuglasica, zakon se uskoro neće naći na dnevnom redu parlamenta. Pre rasprave, neki članovi će morati na doradu.

Inače, za održavanje dvora iz budžetske kase otišlo je 445 miliona dinara. Ugovorom iz 2001. godine kompleks je ustupljen na korišćenje Karađorđevićima, a sada bi to trebalo i zakonski da se uredi.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=14&nav_id=512049

Брука и бламажа је плаћати лаходан живот паразитима.О штети по државу и људској глупости која би да да туђе паре за ову намену да не говоримо.

Bruka je premeravati tudju imovinu i brojati tudje šerpe i lonce, slike i tepihe.
A, koji će to tek blam biti kad pukne po Evropi.., čuće se.

Što se tiče parazita, pa ja bih pre da se prebroje svi oni bivši poslanici, koji su za četiri godine čačkanja nosa po Skupštini, dobili debele penzije, kola, vozača, sekretaricu i kuvara fraj, o našem trošku. Ni broj im se ne zna.
Znamo li koliko nas košta samo jedan "bivši"?
Hoćemo li ikada videti spisak šta sve ima taj poslanik, predsednik neke opštine..i njihovi sekretari?
 
Bruka je premeravati tudju imovinu i brojati tudje šerpe i lonce, slike i tepihe.
A, koji će to tek blam biti kad pukne po Evropi.., čuće se.

Što se tiče parazita, pa ja bih pre da se prebroje svi oni bivši poslanici, koji su za četiri godine čačkanja nosa po Skupštini, dobili debele penzije, kola, vozača, sekretaricu i kuvara fraj, o našem trošku. Ni broj im se ne zna.
Znamo li koliko nas košta samo jedan "bivši"?
Hoćemo li ikada videti spisak šta sve ima taj poslanik, predsednik neke opštine..i njihovi sekretari?

Poslanici su naši. Takvi kakvi su, ili bolje rečeno takvi kakvi smo mi i kakve smo ih mi birali.
karadjordjevići su deo naše istorije ali to što je Patar bio kralj ne znači da njegov sin može da živi na lovorikama.

Tito je bio 40 godina predsednik ove zemlje pa njegova deca nisu nasledila gotovo ništa. Ne vidim što bi Karadjordjevići nešto nasledili.
 
Bruka je premeravati tudju imovinu i brojati tudje šerpe i lonce, slike i tepihe.
A, koji će to tek blam biti kad pukne po Evropi.., čuće se.

Što se tiče parazita, pa ja bih pre da se prebroje svi oni bivši poslanici, koji su za četiri godine čačkanja nosa po Skupštini, dobili debele penzije, kola, vozača, sekretaricu i kuvara fraj, o našem trošku. Ni broj im se ne zna.
Znamo li koliko nas košta samo jedan "bivši"?
Hoćemo li ikada videti spisak šta sve ima taj poslanik, predsednik neke opštine..i njihovi sekretari?
Кад су паре у питању онда нема блама.Блам је завлачење руке за интерес неког дебелог гмаза у мој џеп од стране тих посланика.
 
Izgleda da je za neke to glvni problem uu Srbiji .
El vuo ovde neko za koridor 10 . Kolko on kosta , koliko ga vecc prave i kolko je para pokupila putarska mafija , a da ni metar nije asfaltirala ?
Dal iko zna koliko je struje izvezeno za grkcu i ostel zmelje , a koliko jenovca doslo od toga u drzavnu kasuatski
Da li iko zna , zasto su i kako pusteni pridpadnici gnjilanske grupe . kojima je dokazano ubijanje vise od 100 Srba, oba pola , a da ni jedan nije ubijen vatrenim oruzjem ?
Dobili su po 8 godina , al su pusteni kuci da sacekaju preudu , pa su naravno zbrisali .
vazno da vam smeta srpska kraljevska loza . Hrvarski car vam nije smetao .
Nije li taj dvor Krallj zidao ?
 
Ta imovine nije njohova, raspitaj se ko je gradio dvor.
I ne samo to nego ako se vraća imovina vlasnicima-
dvor se vraća porodici Karadjordjevića ne samo Aci- jer je imovina oduzeta porodici i onda se deli na sve članove prema zakonu, što znači da bi dvor imao više vlasnika.

Stvar je u tome što se Aca proglasio za jedinog naslednika imovine Karadjordjevića, što je protivzakonito.

E bas to :ok:
 
Back
Top