Dvoboj

Stevcina zabica

Stara legenda
Poruka
98.574
Da zivimo u vremenu kada su se stvari resavale dvobojima da li biste bili spremni da zivotom branite vas ugled i cast ili cast voljene zene?

Birate da budete Puskin ili njegov ubica Dantes?
Ili mozda Crnjanski koji puca ali promasuje ili Sondermajer koji svojim viteskim cinom ipak sacuva zivot Crnjanskom?

p.s da se slucajno ne uzruja neki pametnjakovic, znam da dvoboj u kome je ucestvovao Crnjanski nije imao veze sa zenama :malav:
 
Da zivimo u vremenu kada su se stvari resavale dvobojima da li biste bili spremni da zivotom branite vas ugled i cast ili cast voljene zene?
Svoj zivot da, zenin ne.

ooooo.gif


S tim da bi na dvoboj dosao dva sata ranije i napravio sacekusu.
Plus sto bi uz sacekusu jos ugovorio dueliranje nozevima ili macevima, a dosao naoruzan s dvije kubure, arkebuzom, floretom i nozinom.

Tko se cuva, njega i bog cuva.


ooooo.gif
 
Poslednja izmena:
a zamisli da i u oktagon bude pravilo do smrti
Mislim da je deplasirano da se mi muski tucemo oko zena, trebalo bi biti obrnuto.

ooooo.gif


Kako je braticeva cura s nekih 15 godina natamburala drugu curu koja se motala oko njega, sada ima 20 godina i krajem devetog mjeseca je vodi pred oltar.
Znaci mi muski znamo cijeniti zalaganje, nakon sest godina vodanja odlucio je da je treba zeniti, ali dokazala se sakama.
 

Back
Top