Dvije osobe ubijene u muslimansko-krišćanskom sukobu zbog ljubavne veze

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
110305072.jpg

Crkva u Solu (Foto: AFP)

Egipat
Dvije osobe ubijene u muslimansko-krišćanskom sukobu zbog ljubavne veze

Egipatski sigurnosni zvaničnici saopćili su da su se muslimanska i kršćanska porodica sukobile južno od Kaira u sporu u vezi s ljubavnom vezom između djece iz dvije porodice. Očevi obje porodice su ubijeni, a masa muslimana je spalila crkvu.



Ljubavne veze između pripadnika raznih religija tabu su u Egiptu, gdje su i muslimanska većina i značajna hrišćanska manjina većim dijelom konzervativne. Takve veze često su izvor smrtonosnih sukoba među pripadnicima različitih vjera. Krišćani se također žale da se suočavaju s diskriminacijom.

Zvaničnici su saopćili da je veliki broj muslimana u subotu okružila crkvu u Solu i zapalila zgradu bogomolje nakon što su policajci i vojnici izvukli ljude iz zgrade na sigurno.

Zvaničnici su tražili da ostanu anonimni jer nisu bili ovlašteni da se obraćaju medijima, javio je AP.

(FENA)
 
Mislim da sam napomenuio da se muslimanka ne moze udati za Krscanina i upravo je to razlog sporu dvije porodice koje su dosli do tragedije.Naime muslimanka nema pravo da se uda za niti da se zabavlja sa Krscaninom jer muslimani strogo drze do svoga prava da se muslimanka ne moze udati za nemuslimana jer tako je naredjeno u Kur'anu da se ne moze muslimanika udati za nemuslimana a musliman se moze ozeniti samo sa Krscankom i Zidovkom pripadnicima monteistickih religija.Zato razumijem ovaj bes muslimana koji su spalili Crkvu jer nisu mogli podnijeti da se muslimanka cura zaljubi u Krscanina.
 
Mislim da sam napomenuio da se muslimanka ne moze udati za Krscanina i upravo je to razlog sporu dvije porodice koje su dosli do tragedije.Naime muslimanka nema pravo da se uda za niti da se zabavlja sa Krscaninom jer muslimani strogo drze do svoga prava da se muslimanka ne moze udati za nemuslimana jer tako je naredjeno u Kur'anu da se ne moze muslimanika udati za nemuslimana a musliman se moze ozeniti samo sa Krscankom i Zidovkom pripadnicima monteistickih religija.Zato razumijem ovaj bes muslimana koji su spalili Crkvu jer nisu mogli podnijeti da se muslimanka cura zaljubi u Krscanina.

Buuuaaaaaaa........:hahaha:
 
Pa ne znam... mozdqa vi Krscani imate dugacku kitu zbog toga sto je urolovana u kozici a mi muslimani imamo izbacenu glavu tako da trlja o gacama.Ja stvarno ne znam koji bi drugi razlog bio da se jedna muslimanka zaljubi u Krscanina.


Zar se muslimanke zaljubljuju samo u kitu ? :eek:

Fuj kakvo mišljenje imaš o ženama nesrećni čoveče.

:lol:
 
Mislim da sam napomenuio da se muslimanka ne moze udati za Krscanina i upravo je to razlog sporu dvije porodice koje su dosli do tragedije.Naime muslimanka nema pravo da se uda za niti da se zabavlja sa Krscaninom jer muslimani strogo drze do svoga prava da se muslimanka ne moze udati za nemuslimana jer tako je naredjeno u Kur'anu da se ne moze muslimanika udati za nemuslimana a musliman se moze ozeniti samo sa Krscankom i Zidovkom pripadnicima monteistickih religija.Zato razumijem ovaj bes muslimana koji su spalili Crkvu jer nisu mogli podnijeti da se muslimanka cura zaljubi u Krscanina.

:lol:
 

Back
Top