Dvije godine stradanja JNA 90-92, kako je bilo moguće?

Što je najbolje, Srbi ni nisu izbačeni iz ustava nego su imenom navedeni. Isto tako su navedena i prava koja imaju, a prije ih nisu imali.
Nisam čuo da su Srbi za Jugoslavije u Hrvatskoj imali posebne skole sa posebnim nastavnim programom i mogli učiti po knjigama iz drugih republika. KUD je bio maksimum .
Pa nije bas tako.Srbi su imali status naroda na celoj tertoriji SFRJ,a kada imas status naroda u jednoj Republici onda imas identicna prava kao i vecinski narod,za razliku od ostalih Madjara Slovaka ,...bas zato su SAD naterale Makedonce da ista prava daju Siptarima iakoih je oko 20%, jer bitne odluke ne mogu proci bez saglasnosti oba naroda kao nosioca suvereniteta.Ovo dalje sta si naveo ti govori da su Srbi SR Hrvatsku dozivljavali kao svoju republiku,ne kao Srbiju.Problem je sto ste vi od pocetka 19. veka smatarali da u Hrvatskoj postoji samo jedan politicki narod,i sve ste cinili da marginalizujete Srbe u Hrvatskoj.Jednostavno, po vasem vidjenju problem Srba u Hrvatskoj je taj da ih je previse
 
Upravo tako, vi ste galamom da ste Srbi, ugroženi, zazivanjem Srbije, optuživanjem kolektivno Hrvata da su ustaše, zbili u jedan tor sve Hrvate, crvene i crne. Nisu Hrvati zvali ustaše iz vana da dođu, vi ste ih dozvali svojim radnjama.
Vjerojatno bi na prvim izborima pobijedio liberalni HSLS sa Budišom kojeg su ljudi cijenili i znali iz 1971., dok je Tuđman bio samo jedan bivši komunistički general za one koji su znali za njega.
Tuđman se je najbolje snašao u toj situaciji glasno se suprotstavljajući Srbima i nudeći jasan plan za Hrvatsku. Dovoljno je vidjeti da su u prvoj hdzeovoj vladi bili redom bivši komunistički dužnosnici, prvoborci nob-a, generali JNA.
Ljudi su se prepali kad na 50km od Zagreba Srbi viču ovo je Srbija i tražili su nekoga tko ima muda suprotstaviti se tome.
Ajde da je to bilo samo kod Hrvata, ali i svi drugi narodi su doslovno pobjegli iz Jugoslavije i takve srpske politike. Na kraju čak i drugo oko u glavi, pa i samo "srce Srbije".
Dovoljno da problem tražite kod sebe, bez da se izgovarate na druge.
HSLS pobedio? :zcepanje:Pa sam si napisao ko je bio u prvoj vladi!
Plan za Hrvatsku! POMIRBOM ujediniti komunjarsku bagru i hrvatske razne ovo ono -iste jer se nije znalo ko je od njih više mrzio Srbe, nekomunjare!
 
Samo ne znam kakve veze bi imali Srbi u SR Hrvatskoj sa Badenterovom komisijom,
pre nego što su od rvacki nacista prisiljeni na proglašenje RSK!
Kad su to Srbi odbili priznavati AVNOJevsku Rvacku i zašto?
AVNOJevska Rvacka i Badenterova komisija znače samostalnu nezavisnu R Hrvatsku
sa srpskim narodom kao suvlasnikom te Republike, što će reći konstitutivnim ustavnim narodom!
Ozle, to ti je to, ....a ostalo su vaše rvacke mantre!
Ne preteruj, reko bi Minimax! Hrvati su iz Ustava SFRJ vadili samo ono što je njima odgovaralo!
 
30.5.1990. kad je sazvan prvi demokratski saziv Sabora gdje su među ostalima sudjelovali i SDS i SKH SDP u kojem je bilo puno Srba, kao i danas.
Ustav je tek pola godine kasnije donesen u koje Srbi nisu brisani.
Vama nije pasalo što Srbi više nisu imali pravo na iznadproporcionalno sudjelovanje u vlasti i automatsko pravo na visoke funkcije u republici i privredi, a to je nešto drugo od brisanja prava Srba.
A Hrvati su po svaku cenu ( makar jeli travu, reko jednom Francek! :zcepanje:) trebali izbaciti Srbe sa tih radnih mesta 'viška'!
 
Tada je predloženo i istog trena Srbi su stavljeni van zakona u hrvatskoj.


To šibicarenje ne pali.

Srbima je oduzet status konstitutivnog naroda da bi se relativizovalo njihovo pravo na samoopredeljenje a ne da ih sprečili da se dokopaju funkcija u hrvatskim institucijama.
Plan je bio redukcija broja Srba na funkcijama PO KLJUČU!
 
Što to? Budi jasniji

Mej bregami:
Istina vas boli, samare ste prim

Kakve ustavne diskriminacije pola godine prije nego je novi Ustav uopće donesen.
Srbi su se počeli buniti dok još Tuđmana ,


Evo ovo, ovo si ti napisa', a to je ta rvacka mantra kako su Srbi započeli pobunu prije donošenja Božićnjeg, Novog usrava!
Znači, ....samo nemoj da me ponovo priupitkuješ,......vršene su ustavne diskriminacije,
vanustavnim Saborskim zakonskim uredbama, kao što su:
zakonska uredba o 2/3 donošenju odluka iz domena ustavne materije, iliti MAJORIZACIJA srpskog naroda!
zakonska uredba o Zastavi
zakonska urddba o himni
Zakonska uredba u grbu
Zakonska uredba o uniformi.....
I to sve u maju mjesecu 90., 7 mjeseci prije Novog Usrava R Hrvatske!
 
HSLS pobedio? :zcepanje:Pa sam si napisao ko je bio u prvoj vladi!
Plan za Hrvatsku! POMIRBOM ujediniti komunjarsku bagru i hrvatske razne ovo ono -iste jer se nije znalo ko je od njih više mrzio Srbe, nekomunjare!
Ha što ja znam što bi bilo. HSLS je bio prva stranka osnovana i imala je poznate ljude na čelu. Srpske igranke su ipak izbacile nekog sa čvrstim stavom na čelo politike gdje se druge stranke nisu znale postaviti dok sve više općina otkazuje poslušnost republičkoj vlasti.
 
Mej bregami:
Istina vas boli, samare ste prim

Kakve ustavne diskriminacije pola godine prije nego je novi Ustav uopće donesen.
Srbi su se počeli buniti dok još Tuđmana ,


Evo ovo, ovo si ti napisa', a to je ta rvacka mantra kako su Srbi započeli pobunu prije donošenja Božićnjeg, Novog usrava!
Znači, ....samo nemoj da me ponovo priupitkuješ,......vršene su ustavne diskriminacije,
vanustavnim Saborskim zakonskim uredbama, kao što su:
zakonska uredba o 2/3 donošenju odluka iz domena ustavne materije, iliti MAJORIZACIJA srpskog naroda!
zakonska uredba o Zastavi
zakonska urddba o himni
Zakonska uredba u grbu
Zakonska uredba o uniformi.....
I to sve u maju mjesecu 90., 7 mjeseci prije Novog Usrava R Hrvatske!
I što s time? Na izborima je ukinut komunistički sustav i micali su se simboli tog društvenog uređenja.
Himna - ostala ista koja je bila i cijelo vrijeme prije
Grb - samo su maknuti simboli komunizma oko šahovnice na grbu koji su Srbi cijelo vrijeme nosilo na dokumentima i gledali ga po službenim prostorijama 50 godina
Zastava - maknut komunistička oznaka i vraćen povijesni grb
Uniforma - vidi iznad
Ovo se događalo i u drugim republikama kako su smjenjivali stari režim. Sad što su Srbi odlučili ostati komunisti je samo do njih, drugi se nisu morali ravnati po Srbiji.
Koliko dramis oko toga mislio sam da je donesen zakon o deportiranju Srba u logore.
 
A Hrvati su po svaku cenu ( makar jeli travu, reko jednom Francek! :zcepanje:) trebali izbaciti Srbe sa tih radnih mesta 'viška'!
Ma da, u isto vrijeme i kasnije su i Srbi u Srbiji ostajali bez posla zbog ekonomske situacije u državi i propasti poduzeća. Jel su i u Srbiji Hrvati izbacivali Srbe sa posla?
Na Kosovu su Srbi doslovno izbacili Albance sa posla, škola i stavili ih izvan zakona negdje u to vrijeme.
 
Ma da, u isto vrijeme i kasnije su i Srbi u Srbiji ostajali bez posla zbog ekonomske situacije u državi i propasti poduzeća. Jel su i u Srbiji Hrvati izbacivali Srbe sa posla?
Na Kosovu su Srbi doslovno izbacili Albance sa posla, škola i stavili ih izvan zakona negdje u to vrijeme.
opet pises gluposti.U Srbiji su ostajali bez posla zbog ekonomskih sankcija i to 1993. dok je ovde rec o gubitku posla 1991. kao nepodoban.U Srbiji Hrvati nisu dobijali otkaze zato sto su Hrvati.Kakvim su tebe pricama plasili pred spavanje
 
I što s time? Na izborima je ukinut komunistički sustav i micali su se simboli tog društvenog uređenja.
Himna - ostala ista koja je bila i cijelo vrijeme prije
Grb - samo su maknuti simboli komunizma oko šahovnice na grbu koji su Srbi cijelo vrijeme nosilo na dokumentima i gledali ga po službenim prostorijama 50 godina
Zastava - maknut komunistička oznaka i vraćen povijesni grb
Uniforma - vidi iznad
Ovo se događalo i u drugim republikama kako su smjenjivali stari režim. Sad što su Srbi odlučili ostati komunisti je samo do njih, drugi se nisu morali ravnati po Srbiji.
Koliko dramis oko toga mislio sam da je donesen zakon o deportiranju Srba u logore.
Grb i zastava bez srpski povjesni simbola, samo sa rvackim,
značilo je DIREKTNO diskriminisanje srpskog naroda u Rvackoj! Za početak!
Što se petokrake tiče, .....na njenim Avnojevskim načelima vi Rvati ste ušli u EU, ne Srbi!
 
Kada vam oružje nije bilo dovoljno pristali ste na Badenterovu komisiju..

Kriva je ta prokleto losa mobilizacija u Srbiji 90-ih..
3% Nis, 5% Krusevac i RASPAD VOJNICE SVUDA, po fronti....moj stricek ludjak Vjekin prvoborac otisa, i njegov najstariji sin....u juris na Vukovar ranjen gelerima, siknule mu ustase defanzivnu bombu, 1 pogino, on tesko ranjen, moj caca i njegov brat isli osobno po njega. Kasnije mu dali 3 .ban stan i tzio vojsk i naplatio 50.000 dem (kad je stan u Nisu od 60m2 vredeo 15.000 dem).
 
Grb i zastava bez srpski povjesni simbola, samo sa rvackim,
značilo je DIREKTNO diskriminisanje srpskog naroda u Rvackoj! Za početak!
Što se petokrake tiče, .....na njenim Avnojevskim načelima vi Rvati ste ušli u EU, ne Srbi!
I opet je na grbu SRH bio samo hrvatski nacionalni simbol u vidu šahovnice i komunistička simbolika oko njega. Kad se komunistička simbolika makne ostaje samo šahovnica.
Prije toga u AU je bilo kraljevstvo Hrvatske ,Slavonije i Dalmacije sa spojenim hrvatskim, slavonskim i dalmatinskim grbovima kao simbolom. Nikakvi posebni srpski.
U starom ustavu je je SRH bila navedena kao nacionalna država Hrvata i onda zarezom odvojeno navedeni ostali koji žive u Hrvatskoj od kojih su samo Srbi spomenuti imenom kao najveći sljedeći narod.
Nije pisalo (zajednička) nacionalna država Hrvata i Srba. Srbi su kao narod bili ionako konstitutivni na području cijele Jugoslavije isto kao i drugi narodi, ali je svaka republika gledana kao država većinskog naroda.
Sadašnja Hrvatska je nasljednik avnojevske Hrvatske to piše i u sadašnjem ustavu, ne znam čega drugog bi bila nasljednik.
U ustavu SR BIH je jasno navedeno da su tri naroda ravnopravna i zbratimljena u toj republici.
563076
 
Kako je moguće bilo da 4. armija po snazi u Evropi, strada u Sloveniji, Rvackoj, BiH,
i materijalno i u ljudstvu od strane lokalni i republički paravojni nacistički jedinica?
Zašto je jednostavno skrajputnut fakat, da su ni krivi ni dužni, UBIJANI vojnici na redovnom odsluženju JNA?
Kome i kakvoj politici su ta dešavanja išla na ruku?
Ko i kako je komandova' povlačenje JNA s teritorija na kojima je napadana?
Da se ovo divljačko ubijanje Vojnika JNA, naročito u Sarajevu i Tuzli, ne bi tumačilo ko junačko djelo,.....izvolite!
Otkricu ti tajnu....u vojsci Jugoslavije, pored onih nekoliko posto izdajnika, ostali su bili casni oficiri i vojnici, cak i penzionisani....stitili su narod od politickih potreba politickih lidera u svim regionima Jugoslavije...
 
Mile je zakon....
reci ti meni ustaso, jel smo mi idioti sto smo vase ustaske guzice u srednjoj bsoni odbrnaili od pogroma mudzahedina? sto smo odbrnaili zepce?

sto smo desetine hiljada vasih boraca primili u zbjegu?

i naroda...

jesmo li konji?

posle jasenovca, pogroma 1991...

ja sam licno ucestvovao oko zepce...



bjezali ste k opsolednej pick.ice "cetnicima" kukajuci : pomagajte braco srbi!


braco jel de?

a do jcue sa rvatskim cvjecem klali srbina...


da mi ej ova pamet, narod je trebalo odvojiti , nejac... a bojovnike lijepo pred neku jamu neka skacu...


sve do jednog

i posrat se po njima
 
......
Nije pisalo (zajednička) nacionalna država Hrvata i Srba. Srbi su kao narod bili ionako konstitutivni na području cijele Jugoslavije isto kao i drugi narodi, ali je svaka republika gledana kao država većinskog naroda.
Sadašnja Hrvatska je nasljednik avnojevske Hrvatske to piše i u sadašnjem ustavu, ne znam čega drugog bi bila nasljednik.
U ustavu SR BIH je jasno navedeno da su tri naroda ravnopravna i zbratimljena u toj republici.
Pogledajte prilog 563076
Dobro je znati, za informaciju onima koji 'prisvajaju' Bosnu! Srba u Bosni:
1931-e, 44,45 %
1981-e 32 %
I tako Bravar proredio Srbe iz Bosne, i Bosna postala Republika većinskog naroda, ovaj put 'bošnjaka'! :zcepanje: :zcepanje:
 
To se naziva negacija stvarnosti. Peru im mozak do iznemoglosti i onda počinju da negiraju opštepoznate činjenice.

Meni su ovdje likovi tražili dokaze granatiranja Dubrovnika, tako samo da znaš s kim imaš posla.
Kako nazvati ovaj post koji ti citiraš i podržavaš a kojii širi laž o "Pobili ste 100 000 ljudi u devedesetima, protjerali milijune, napravili nebrojene milijarde dolara štete"
Kako vas nije sramota? Pazi, "proterali milijune"....ja bih se bar malo stideo na ove bestijalne reči. Šta bi trebalo da znači proterali milijune 2. 5 55 ili možda 555 milijuna? Možda su Srbi krivi i za globalno zagrevanje, ko zna.
 

Back
Top