Quantcast
  • Blog je internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu. Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga.

Dve karte do Holivuda

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.410
Još od najranijih bogoslovskih dana, nikada neće da mi se zaceli u srcu ta rana, a sećanje je samo produbljuje i boli me sve jače, ostalo mi u navici da, kad-god me nostalgija obuzme, posve, zadrhti mi srce i zabole bele džigerice, odlazim na železničku stanicu i tamo, sa suzama u očima, gledam vozove koji mom zavičaju kreću, mada znam da sa njima još dugo, možda ni nikada više, kucaj, srce, malo tiše, poći neću. Tako sam i pre nekoliko dana, odolevajući krvledećim sibirskim vetrusinama, koji su mi još više, drhtavo-boleće, produbljivali tu prokletu nostalgiju u grudima, došao na tu moskovsku železničku stanicu gledajući vozove koji nekamo u daljinu kreću, a ja ću da tugujem i sa njima poći nikad neću…

Pažnju mi je privukla jedna preslatka plavuša koja je sedela za šalterom gde se prodaju karte za te vozove. Onako sam od sebe, kao po staroj dobroj navici, nabacio mi se osmeh na lice, veselije mi zašobonji srce, zabrideše bele džigerice i pogledom ljubeći to anđeosko lice dogegah do te neodoljive slatkice i , onako tetralno - muški, procedih kroz moje, ljubavi uvek željne, svrbuckave usnice:

»Molim, anđele, dve karte do Holivuda !«

Umilno me je pogledala, slatko se nasmejala i ona da mi ovo rekla ta slatkica mala:

»Gospodine, do tamo još nemamo linije … Žao mi je …«

»Neka«
- rekoh joj ja – »imam vremena i ovde ću da sačekam sve dok se ne uspostavi ta linija. »

»Dobro, a i pametno – ko čeka taj dočeka.«
- reče mi ona i gledajući me svojim od nebeskih zvezda zažarenim očima još doda – »Odoh da upitam svog šefa kada će da bude uspostavljena linija do Holivuda, no pre toga, ako to nije nekakva, dobro čuvana, vaša tajna, recite mi za koga je ta druga karta ?«

»Za tebe, anđele … Bez tebe mi se više nikud ne ide …«
- medim ja i gledam kako joj se na licu, verujem da i u srcu, menja bojica.

Posle toga ona se grohotom nasmeja, još slađe me pogleda i onda mi, kroz od želje drhteći glas, milozvučno prošapta:

»Nisam luda – neću s` tobom danas do Holivuda, ali poći ću svuda, da uživam s` tobom, kao luda »

Krstan Đ. Kovjenić

566671