DVE AUTO-BOMBE U STOKHOLMU, JEDAN MRTAV

GhettoBeograd

Poznat
Poruka
7.909
STOKHOLM - Jedna osoba je poginula, a dve su povređene u dvema eksplozijama koje su danas potresle centar Stokholma.
Automobil je eksplodirao blizu Drotninjatana, prometne trgovačke ulice u centralnom delu švedske prestonice, rekla je predstavnica za medije policije Petra Šolander.

Nedugo potom, u istoj ulici, ali na drugom mestu, odjeknula je druga eksplozija, a na mestu incidenta je pronađen povređeni čovek, koji je kasnije preminuo u bolnici od zadobijenih povreda, preneo je AP.
Dvoje ljudi je hospitalizovano zbog lakših povreda, a za sada nije jasno u kojoj su eksploziji povređeni.

Portparol spasilačke službe Rojer Sverndal rekao je da je u automobilu koji je eksplodirao bilo nekoliko boca s gasom. Prema njegovim rečima, još nije utvrđeno šta je uzrok druge eksplozije niti da li su dva incidenta povezana.

Švedska, koja je uglavnom bila pošteđena terorističkih napada, povisila je u oktobru nivo uzbune zbog "pojačanih aktivnosti" grupa s bazom u toj zemlji, za koje se sumnja da planiraju napade, ali vlasti su objasnile da je taj nivo i dalje niži nego u drugim evropskim zemljama i da opasnost postoji, ali da nije neminovna.

Neposredno pre eksplozije, lokalna novinska agencija putem elektronskee pošte primila je pretrecu porukuu poruku.

U poruci se pozivaju mudžahedini i islamski borci da se pobune u Švedskoj i Europi zbog prisustva njihovih vojnika Afganistanu, a naglašeno je kako će "Šveđani ginuti kao što se gine u Afganistanu".
http://www.24sata.hr/svijet/teroristicki-napad-u-svedskoj-bombas-se-raznio-i-ozlijedio-2-202021

Zar u miroljubivoj Svedskoj da islamisti postavljaju bombe :think: lepo rekoh ja da i nas isto ceka kada udjemo u NATO zbog sirenja demokratije u ime USA po bliskim nam vukojebinama Irana,Avganistana i ostalih zemlaja

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
http://www.24sata.hr/svijet/teroristicki-napad-u-svedskoj-bombas-se-raznio-i-ozlijedio-2-202021

Zar u miroljubivoj Svedskoj da islamisti postavljaju bombe :think: lepo rekoh ja da i nas isto ceka kada udjemo u NATO zbog sirenja demokratije u ime USA po bliskim nam vukojebinama Irana,Avganistana i ostalih zemlaja
Него шта. Шведска је одавно се курвала са натом и викиликс је само потврдио чињенице. Америка је у рукама јеврејских фашиста и слуга фашистичком Израелу. Не готивим ислам, али је јеврејски фашизам још гори.

gost 214153

Poznat
Poruka
7.802
Ja ne znam sta drugo moze da bude auto bomba koja ubije osobu...bozicni poklon od strane nekog mudzosa u zank zahvalnosti na sirenju demokratije po vukojebinama Avganistana :think:

evo sad javise na vestima da je teroristicki napad izveden od bombasa samoubice

оке, оке...ја сам јутрос читао вест чим је изашла и тад се само сумњало. Није писало да је дело самоубице.