DVD rezači

Ako se odlucis za Plextora...tek od modela PX116A reze na double layer.
Model PX112A je single layer a par evara je jeftiniji,sad ti to ne znaci toliko ali za par meseci .....
Inace i od mene sve preporuke za Plextor

Pozdrav
 
father:
Ako se odlucis za Plextora...tek od modela PX116A reze na double layer.
Model PX112A je single layer a par evara je jeftiniji,sad ti to ne znaci toliko ali za par meseci .....
Inace i od mene sve preporuke za Plextor

Pozdrav

Ma daj kakav bre single layer ko je to uopste pominjao?
Nemoj da opterecujes coveka glupostima!!!
 
sonne:
Ma daj kakav bre single layer ko je to uopste pominjao?
Nemoj da opterecujes coveka glupostima!!!

Zasto su to gluposti?
Kad se dvoslojni diskovi pojave masovnije na nasem trzistu,i te kako ima razlike da li imas rezac koji pise po njima ili ne.
Prosta racunica:4.7Gb ili 9.4Gb?
A razlika je u jednom broju u oznaci drajva i par evra.

I prijatelju,ne moras toliko da vices,cujes se odlicno.

Pozdrav
 
@father

Naravno da su gluposti! Jasno sam rekao "115 evrica pa na vishe zavisi gde!" a nisam video da neko za te pare prodaje romove koji nisu Double Layer.
Dakle preciznije mislio sam na PX716A/T3BP model.
A sada malo razmisli ako neko kaze: "Koje marke DVD rezača su najbolje(od 16x)? Cena nije bitna." da li mislis da mu je bitno par evrica o kojima ti pricas?

Pa dobro cujem se a da li se razumem :idea:
 
Diskove od 9.4 gb jos nisam video,a ovi od 8.5 gb kostaju od 450 kinti pa na dalje,a sem toga jos ne poznajem
nikoga ko je rezao na doticnim,hvala.Kupi LG,Pioneer,NEC,LiteOn=Sony,Toshiba=Samsung...
svi su oni od 70-75 eura,mozda i manje,i sto da dajes 110 eura za Plextor kad SVI IMAJU ISTE OSOBINE SVI REZU 16X
SVI DVD+RW REZU 4 do 8X I SVI REZU DVD-RW 4 do 6X.Sve su jako kvalietne firme i ono sto znam da neces diskove rezati na 16x
tako da kupi najeftinije sto nadjes i sljakace ti.
 
Kroasan:
Diskove od 9.4 gb jos nisam video,a ovi od 8.5 gb kostaju od 450 kinti pa na dalje,a sem toga jos ne poznajem
nikoga ko je rezao na doticnim,hvala.Kupi LG,Pioneer,NEC,LiteOn=Sony,Toshiba=Samsung...
svi su oni od 70-75 eura,mozda i manje,i sto da dajes 110 eura za Plextor kad SVI IMAJU ISTE OSOBINE SVI REZU 16X
SVI DVD+RW REZU 4 do 8X I SVI REZU DVD-RW 4 do 6X.Sve su jako kvalietne firme i ono sto znam da neces diskove rezati na 16x
tako da kupi najeftinije sto nadjes i sljakace ti.

Ma ko je bre lud da kupi LG kad moze da kupi plextora na koga je garancija tri godine za razliku od LG 3 dana.
 
Znaci kao prvo LG nije krsh firma,prave optiku zajedno sa Hitachijem (Maxell) cisto da se zna,nekad je bio krs ali vise nije,ma koliko se to vama ili meni ne svidjalo.A taj Plextor je NIJE NISTA POSEBNIJI od ostalih drajvova,mozes da uzmes i BenQ odlicni su,oni rade za IBM,za DELL,osim toga za DELL i HP radi LiteON,i sve ce da radi kako ste nedokazani to je neverovatno.Imam Pioneer i 106 i 107 koji rade sjajno,drugar Plextor PX-708A,pa taj nareze Princo DVD i nece da ga cita o cemu mi pricamo,alo Teletabisi,nemoj da lik daje 30-40 eura vise na osnovu rekla-kazala,bolje za te pare da kupi odvojen DVD chitach.
Brate,uzmi sta god,radice sve,ne kupujes novog Juga pa pitas da li ce da radi?!
 
Kroasan:
Znaci kao prvo LG nije krsh firma,prave optiku zajedno sa Hitachijem (Maxell) cisto da se zna,nekad je bio krs ali vise nije,ma koliko se to vama ili meni ne svidjalo.A taj Plextor je NIJE NISTA POSEBNIJI od ostalih drajvova,m, PX-708A,pa taj nareze Princo DVD i nece da ga cita o cemu mi pricamo,alo Teletabisi,nemoj da lik daje 30-40 eura vise na osnovu rekla-kazala,bolje za te pare da kupi odvojen DVD chitach.

stvarno mi nije jasan neko ko hoce da dokaze da stvar koja kosta skoro duplo manje je bolja od stvari koja kosta skoro duplo vise
 
Bas si se navrzao,a?Jel bi ti pre kupio Genius opticki mis za 690 din ili A4Tech opticki za 1090?OBA SU SRANJE!!!NISU NI LOGITECH NI MICROSOFT,PA AKO SU SRANJE,KUPI JEFTINIJI,ALI TEBI JE SKUPLJI A4Tech,PA KUPI GA,UZIVAJ U SKUPLJOJ GOMILI PLASTIKE!
 
Kroasan:
Bas si se navrzao,a?Jel bi ti pre kupio Genius opticki mis za 690 din ili A4Tech opticki za 1090?OBA SU *!!!NISU NI LOGITECH NI MICROSOFT,PA AKO SU *,KUPI JEFTINIJI,ALI TEBI JE SKUPLJI A4Tech,PA KUPI GA,UZIVAJ U SKUPLJOJ GOMILI PLASTIKE!

za miseve se slazem ali DVD rezaci su skuplje komponente.
 
123456789:
stvarno mi nije jasan neko ko hoce da dokaze da stvar koja kosta skoro duplo manje je bolja od stvari koja kosta skoro duplo vise
Cena, nažalost, često nije nikakvo merilo kvaliteta.

Ja sam jedna od žrtava mita da su Yamahini rezači (nekad bili) najkvalitetniji, 2001 sam kupio tada ultrahit model Yamahu F1 koja je imala "discta2" sistem za crtanje po diskovima, platio sam ga 300$ kad su ostali koštali 100$.

Crkao je posle manje od godinu dana, ne verujem da sam narezao više od dvadesetak diskova s njim. Bio je toliko loš da je nakon njega Yamaha napustila tržište optičkih uređaja.

Snobovska maksima "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari" ne važi za većinu stvari danas.
 
Jedna od tajni je postupak izrade sto ce reci da se pleXtor-ovi romovi ne stancaju kao LG na pedale nego da se o njihovom postupku izrade veoma, veoma vodi racuna. Dakle ne samo sta se u njih ugradjuje nego i kako se ugradjuje, i zbog cega se ugradjuje (dakle istrazivanja i laboratorijska ispitivanja) naravno sve to kosta pa eto i razlike u ceni!
 
sonne:
Jedna od tajni je postupak izrade sto ce reci da se pleXtor-ovi romovi ne stancaju kao LG na pedale...
Takođe, zaboravih da dodam da činjenica što se nešto proizvodi u maloj seriji uopšte ne znači da je to nešto i kvalitetno. Važi i obrnuto, primer su procesori - štancaju se na milione, i svaki koji izađe iz fabrike u principu radi svoj posao.
 
Stvarno se zacudim postovima kad se neko divi ili veoma ceni neku firmu/marku jer
je nekad kupio jedan njihov uredjaj.Poznato je da se
proizvodnja/komponente/nacin izrade menja cak i po serijama. Kod nas ionako dolazi
najjeftinija roba a i roba najmanjeg kvalitetna jer da nije tako ni cene ne bi bile
takve.
Drugo,jako je lepo kad se neko kune u postupak izrade neke kompanije a taj postupak
nikad nije video,mozda je procitao neki clanak,video par slika procitao reklamnu
brosuru i sad ovde ih kao "ne stancuju" tamo da, ovde je ovako ovde je onako...
Sve se to seriski proizvodi zato sudite po pojedinacnim modelima a ako postoji
skart-on je seriski ta serija se ili povlaci ili je skart natempiran da crkne
taman cim istekne garancija ili ce firma propasti zbog zamene velikog broja
svojim proizvoda-garancija.
 
Sizif:
sonne:
Jedna od tajni je postupak izrade sto ce reci da se pleXtor-ovi romovi ne stancaju kao LG na pedale...
Takođe, zaboravih da dodam da činjenica što se nešto proizvodi u maloj seriji uopšte ne znači da je to nešto i kvalitetno. Važi i obrnuto, primer su procesori - štancaju se na milione, i svaki koji izađe iz fabrike u principu radi svoj posao.

Jedno je kada nesto "u principu radi svoj posao" a drugo je kada nesto zaista dobro radi!
 
@Sizif
Sonne je u pravu. Kao prvo, poređenje sa procesorima je totalni off-topic. Način proizvodnje procesora i optičkih uređaja (gde čovek igra važnu ulogu, a samim tim i ljudski faktor) se dijametralno razlikuje i svako povlačenje paralele između ova dva procesa je besmisleno. Prvo, procesorska linija se jednom pušta u rad i ne prestaje sa proizvodnjom, sve dok procesor ne bude povučen s tržišta. Drugo, procesori se, neposredno posle proizvodnje, testiraju na ispravnost i (opšte je poznato) ne postoje procesori koji traljavo rade, kojima ne funkcioniše neki pin itd. Ili radi, ili ne radi. End of story. Zato, gotovo svaki koji završi na tržištu biva potpuno ispravan. Ne postoji tržišni pokazatelj, koji bi, sa te strane,mogao da se uporedi sa problemom trajnosti mehaničkih uređaja, gde se defekti najčešće ispoljavaju posle izvesnog perioda korišćenja. Što sa procesorima definitivno nije slučaj.

Tačno je da cena ne mora da znači kvalitet, ali to nije pravilo. Gledano u procentima, cena IPAK znači kvalitet, a i masovnost ima visok uticaj na smanjenje kvaliteta. Uostalom, zlatno pravilo proizvodne ekonomije i glasi "Povećaj proizvodnju, smanjićeš cenu, ali i kvalitet".

Pa, valjda je svima jasno da je logično da proizvodnja od 3000 komada nekog proizvoda mesečno ima viši stepen kvaliteta od nečega što se proizvodi u 3.000.000 primeraka. Tako je u svakoj industriji, pa i IT.

Plextor nije marka koja je nastala juče, kao što je to slučaj sa LG-jem, na primer. Njihov kvalitet je potvrdjen tokom mnogo godina unazad i to drži i cenu.

Što se tiče Yamahe F1 - bio si baksuz. Jedino to ti mogu reći. Vrlo dobro sam upoznat sa tim rezačem (a i većinom njegovih prethodnika) i Yamaha je bila guru magneto-optičke industrije. Povlačenje iz optičke industrije NIJE uzrokovano nikakvim fiktivnim neuspehom F1 serije, već ranije definisanom politikom kompanije. Yamaha je svoje povlačenje iz tog segmenta najavila skoro dve (2) godine pre izlaska dotičnog rezača.

O ovome je bilo dosta vesti na internetu (što zvaničnih, što nezvaničnih), pa nije teško proveriti.

Pozdrav
 
Kroasan:
Znaci kao prvo LG nije krsh firma,prave optiku zajedno sa Hitachijem (Maxell) cisto da se zna,nekad je bio krs ali vise nije,ma koliko se to vama ili meni ne svidjalo.A taj Plextor je NIJE NISTA POSEBNIJI od ostalih drajvova,mozes da uzmes i BenQ odlicni su,oni rade za IBM,za DELL,osim toga za DELL i HP radi LiteON,i sve ce da radi kako ste nedokazani to je neverovatno.Imam Pioneer i 106 i 107 koji rade sjajno,drugar Plextor PX-708A,pa taj nareze Princo DVD i nece da ga cita o cemu mi pricamo,alo Teletabisi,nemoj da lik daje 30-40 eura vise na osnovu rekla-kazala,bolje za te pare da kupi odvojen DVD chitach.
Brate,uzmi sta god,radice sve,ne kupujes novog Juga pa pitas da li ce da radi?!
:shock: Alo bre nemoj nemoj da pričaš svašta .
Koliko je taj tvoj drug narezao diskova na njemu pa neće da čita. Ja imam Plextor PX-708A okruglo godinu dana i narezao sam preko hiljadu diskova što DVD-a što CD-a i nije mi se desilo da neki neće da pročita.
Kad bi ti znao kakve je sve DVD-e i CD-ove pročitao pokrio bi se i Ćutao.
 

Back
Top