Dva neurohirurga Kliničkog centra Srbija u Beogradu,privedena zbog korupcije!

:lol: Kao ne zelis mi lose, ali ipak bi moglo. Odustao si od lepih zelja? :think:
Manje bih se plasio, kad bi lekari posteno, casno i strucno obavljali svoj posao. Dotle svaki gradjanin moze da postane zrtva bele mafije. ;)

Sta lupas kad tako moram da ti kazem, gde si ti procao da sam ja tebi rekao da bi moglo nesto lose, nemoj da izmisljas molim te da takvu diskusiju nastavis sa nekim drugim koji je rad da se zeza, ja sam ozbiljan covek i ne volim bas takve neukusne sale.
Pa dobro hvala ti sto znas kako ja obavljam svoj posao, nisam znao da me pratis i spijuniras na poslu, ali dobro jos jedan razlog da svoj posao radim strucno i onako najbolje kako znam... a ti sa takvim razmiljnjem mozes da postanes zrtva bilo koje mafije jer ne mislis svojom glavom, vec sta napisu neki novinarcici.
 
Sta lupas kad tako moram da ti kazem, gde si ti procao da sam ja tebi rekao da bi moglo nesto lose, nemoj da izmisljas molim te da takvu diskusiju nastavis sa nekim drugim koji je rad da se zeza, ja sam ozbiljan covek i ne volim bas takve neukusne sale.
Pa dobro hvala ti sto znas kako ja obavljam svoj posao, nisam znao da me pratis i spijuniras na poslu, ali dobro jos jedan razlog da svoj posao radim strucno i onako najbolje kako znam... a ti sa takvim razmiljnjem mozes da postanes zrtva bilo koje mafije jer ne mislis svojom glavom, vec sta napisu neki novinarcici.

Nazalost, ova "operacija" mi je bila neuspesna, ali sta cu, postoje ljudi kojima nema spasa, a ja takve samo mogu da zalim, a predhodno sam pokusao da im pomognem, ali kad neko ne saradjuje, ja tu ne mogu nista, ajd uzdravlje i razmisli malo o tome sto pises, moglo bi to isto da te stigne, naravno ne zelim ti, ali...
Ok, zbunio si me ovim "ali" ;)

Aha, bitno da ti znas, da ja ne razmisljam svojom glavom. :lol:
 
Meni ako i nema spasa nije strasno, sobzirom da lose osobe po hipokratovoj zakletvi ne zasluzuju lecenje, steta je za ove dobre ljude koji ce da nastradaju, a tebe bas briga. :mrgreen:

Da mene je bas briga pa spasavam zivote drugioma, a tebe nije briga pa ne spasavas, jel ti sad mene zezas ili...Mene bas briga, svasta, pa bio bih izbacen sa posla da je to tako bas me briga za bolesne ljude, lupas brate ko maksim po diviziji
 
Pa po onome sto pises po tome zakljucujem, jer neko ko razmislja svojom glavom ne moze da pise sve oni sto si ti pisao danas.
Slazes li se samnom?

Svako ko se stvarno zamislio nad onim sto pisem, imao bi barem mali osecaj krivice sto su pacijenti svakodnevno izlozeni problemima pri pokusaju da se izlece, a ne bi mene pokusavao da ismeva. ;)
 
Svako ko se stvarno zamislio nad onim sto pisem, imao bi barem mali osecaj krivice sto su pacijenti svakodnevno izlozeni problemima pri pokusaju da se izlece, a ne bi mene pokusavao da ismeva. ;)
Sta da se zamisli nad tvojom zamisli da su svi lekari, svi vestaci, sve sudije korumpirani, izvini ako taj misli kao ti onda nisi usamnjen u toj..., ako si mislio da kazes da te ja ismevam, ne dragi "kolega" ne ismevam ja tebe, vec ti sam sebe svojim postovima, koje svi citaju.
 
Dva neurohirurga Kliničkog centra Srbija u Beogradu,privedena zbog korupcije!

Uprava Kliničkog centra u saopštenju oštro osuđuje svaki vid mita i korupcije i ističe da se u centru osuguranicima ni jedna usluga ne naplaćuje, niti se od pacijenata sme tražiti da sami kupuju lekove ili medicinski materijal.
Ко им је крив што су претерали са алавошћу и "пали"?

ЗНА се КО може да отима и ПЉАЧКА пацијенте у КЦС !

Наивчине! УШЛИ на територију главних босова КСЦ-а и морало се тако завршити.

Спрдња за наивну публику.
 
Bio bi izbacen sa posla, ko sad lupa? :think:

A sta je tu cudno, pa da ne radim svoj posao bio bih izbacen sa posla, a sta si ti mislio da ako ne radis ono za sta si placen onda ostajes na poslu, to mozda u tvojoj profesiji, koju pritom nisi rad da kazes, sad mi reci sta je cudno da kad neki ne radi bude izbacen sa posla???
Ajd pa da se svi zajedno smejemo i da lepo onako nasmejan odem veceras na spavanje.
 
Sta da se zamisli nad tvojom zamisli da su svi lekari, svi vestaci, sve sudije korumpirani, izvini ako taj misli kao ti onda nisi usamnjen u toj..., ako si mislio da kazes da te ja ismevam, ne dragi "kolega" ne ismevam ja tebe, vec ti sam sebe svojim postovima, koje svi citaju.

Da, ovo svi citaju, ne bilo lose da razmislis o tome i onome sto pises. ;)


Rekao sam:

Stanje u zdravstvu je lose, ima gomila sumnjivih slucajeva i mnogo ojadjenih pacijenata.

Ima poneka optuznica, a skoro da nema presuda.

Znaci da neko ne radi svoj posao, a to su pre svega vestaci ili sudstvo.

E sad umesto da se zapitas, zasto je sistem nemocan protiv haosa u zdravstvu, ti jurisas na mene jer mislis da generalizujem. :lol:
 
utorak 8.02.2011 | 09:47 -> 12:02

Privedena dva lekara KCS

Izvor: B92

Beograd -- Iz Kliničkog centra Srbije je stiglo saopštenje da su u ponedeljak popodne privedena dva lekara Klinike za neurohirurgiju zbog sumnje da su primali mito.

11806076704d5104c0400fe738912511_368x84.jpg


"Protiv osumnjičenih je pokrenuta istraga i u cilju njenog neometanog sprovođenja, nećemo davati nikakve informacije", navodi se u saopštenju KCS.

Beogradski pisani mediji navode da je reč o neurohirurzima Radovanu Mijalčiću (43) i Draganu Saviću (42), zaposlenima u Klinici za neurohirurgiju Kliničkog centra.

Ono se terete da su tražili mito od 6.000 evra za operaciju aneurizme 45-godišnje žene, iako je ona imala uredno overenu zdravstvenu knjižicu i lekarski uput.

Uprava Kliničkog centra u saopštenju oštro osuđuje svaki vid mita i korupcije i ističe da se u centru osuguranicima ni jedna usluga ne naplaćuje, niti se od pacijenata sme tražiti da sami kupuju lekove ili medicinski materijal.

https://www.b92.net/news/pics/2011/02/11806076704d5104c0400fe738912511_368x84.jpg

Kamo sreće da su samo oni...ima još ''milion'' takvih na svakom koraku!
Srbi su laki na parama...šta ćeš...***

Neverovatno novo mazanje očiju...

Sećate li se donacija aparata za dijalizu??? Gde su??? Pa besplatni su, nema 'ćara' (provizije) te su u šupama i po nekim Ćićevcima i kojekakvim zabitima gde nema pacijenata...
Pitate se koje to aparate imamo po većim gradovima??? Pa one skupe naravno. Pa nije žuti Milosavljević bezveze dao ostavku i neće nikoga začuditi kada nestane jer lagano isplivavaju informacije, a i dokazi, da je velika inostrana farmaceutska firma lepo podmazala ministra da tako bude, ne čudi da je iz iste firme stigao lep poklon za ministra odbrane, BMW X5.

Dakle našli su dva žrtvena jarca kako bi nam opet skrenuli pažnju sa opakih stvari, sa informacija kako rashodovani bageri kopaju 24h dnevno po Kolubari ali na dva mesta!? Kako tupave face pokušavaju da nas ubede da je to tako...
 
A sta je tu cudno, pa da ne radim svoj posao bio bih izbacen sa posla, a sta si ti mislio da ako ne radis ono za sta si placen onda ostajes na poslu, to mozda u tvojoj profesiji, koju pritom nisi rad da kazes, sad mi reci sta je cudno da kad neki ne radi bude izbacen sa posla???
Ajd pa da se svi zajedno smejemo i da lepo onako nasmejan odem veceras na spavanje.

:dontunderstand: o cemu pricas.

Zasto mislis da je briga o pacijantima vezana za rad?
Uopste nije retkost da lekar ne oseca brigu za pacijenta, odradi svoj posao, ako prezivi prezivi, ako ne ne. Licno cuo iz njihovih usta, posebno lekari koji rade u hitnoj.
Inace ima primera da lekari lose odrade svoj posao pa nista.
Moram opet da te pitam, da li ti znas u kakvom je haosu zdravstvo?
 
:dontunderstand: o cemu pricas.

Zasto mislis da je briga o pacijantima vezana za rad?
Uopste nije retkost da lekar ne oseca brigu za pacijenta, odradi svoj posao, ako prezivi prezivi, ako ne ne. Licno cuo iz njihovih usta, posebno lekari koji rade u hitnoj.
Inace ima primera da lekari lose odrade svoj posao pa nista.
Moram opet da te pitam, da li ti znas u kakvom je haosu zdravstvo?
Aman konverzacija je bila izmedju nas dvojice, odkud ja zanm sta radi lekar opste prake u Leskovcu ili hirurg u Vranju o cemu ti pricas, ne citas ono sto napises pa samo pises da bi napisao, ja tako nemogu da te pratim, napravi neki red u svojoj glavi pa mi pisi, ovako te ne mogu pohvatati, a opet ne rece sta si po profesiji, ne znam zasto to pitanje izbegavas, eto cisto da znam sa kim pricam, ti znas sa kim pricas, pa je u normalnom svetu red da i ti o sebi kazes koju.
Moram opet da te pitam, da li ti znas u kakvom je haosu zdravstvo?
Znam kako da ne znam pa ja to pricam svojim prijateljima mada danas to svako zna, ali nisam ja kriv sto je tako zdravstvo covece ja tebe ubedjujem da ja nisam kriv za to a ti mene napdas da sam ja kriv.
 
Aman konverzacija je bila izmedju nas dvojice, odkud ja zanm sta radi lekar opste prake u Leskovcu ili hirurg u Vranju o cemu ti pricas, ne citas ono sto napises pa samo pises da bi napisao, ja tako nemogu da te pratim, napravi neki red u svojoj glavi pa mi pisi, ovako te ne mogu pohvatati, a opet ne rece sta si po profesiji, ne znam zasto to pitanje izbegavas, eto cisto da znam sa kim pricam, ti znas sa kim pricas, pa je u normalnom svetu red da i ti o sebi kazes koju.
Vidim da slabo pratis. Nije problem u mom pisanju nego si ili umoran ili sam te iznervirao, pa ne pratis razgovor.
Zasto bih govorio o svojoj profesiji? Tema nisam ja, vec doktori koji su za operaciju anurizma trazili i dobili 3 000 evra.
Znam kako da ne znam pa ja to pricam svojim prijateljima mada danas to svako zna, ali nisam ja kriv sto je tako zdravstvo covece ja tebe ubedjujem da ja nisam kriv za to a ti mene napdas da sam ja kriv.

Vidis svako zna, a niko nista ne radi, to je veliki problem.
Drugi je problem sto lekari nemaju sistem da odstrane trule jabuke iz svojih redova.
Nesto ste poceli da radite sa komorom i licencama za rad, ali traljavo, kilavo.
 
Vidim da slabo pratis. Nije problem u mom pisanju nego si ili umoran ili sam te iznervirao, pa ne pratis razgovor.
Zasto bih govorio o svojoj profesiji? Tema nisam ja, vec doktori koji su za operaciju anurizma trazili i dobili 3 000 evra.


Vidis svako zna, a niko nista ne radi, to je veliki problem.
Drugi je problem sto lekari nemaju sistem da odstrane trule jabuke iz svojih redova.
Nesto ste poceli da radite sa komorom i licencama za rad, ali traljavo, kilavo.

Dobro ja pratim ali se ti negde gubis pa se vracas, pa izbijas, pa odlazis, pa se opet vracas i tako u krug, znaci nije do mene nego do tebe, mozda si ti umoran pa mislis da sam i ja, nisam druze iako radim odgovoran posao,.
Pa pitam te cisto iz kulure eto da znam sa kim razgovaram, ne znam jel nesto krijes ili nemas mozda sta da sakrijes?
Vidis svako zna, a niko nista ne radi, to je veliki problem.
Eto vidis verovatno i ti sve znas ali nista ne radis a to je veliki problem ne za mene nego za tvoju porodicu, jer danas je luksuz nemati posao a samo "*****ti" po forumima, nesto kao ti, no hard feelings.
Drugi je problem sto lekari nemaju sistem da odstrane trule jabuke iz svojih redova.
E sad politicari, policajci svi oni imaju sistem da odstreane trule jabuke iz svojih redova, jel da, ali ne ti si se uhvatio lekara, a korumpirani politicari korumpirani policajci, korumpirane sudije ti ne smetaju, samo lekari ti smetaju.
AKO NASTAVIS DA PISES ONAJ KO TE BUDE CITAO PISACE SE OD SMEHA, ja sam vec poceo iako sam ozbiljan covek, ne mogu da izdrzim vise.
 
Dobro ja pratim ali se ti negde gubis pa se vracas, pa izbijas, pa odlazis, pa se opet vracas i tako u krug, znaci nije do mene nego do tebe, mozda si ti umoran pa mislis da sam i ja, nisam druze iako radim odgovoran posao,.
Pa pitam te cisto iz kulure eto da znam sa kim razgovaram, ne znam jel nesto krijes ili nemas mozda sta da sakrijes?
Vidis svako zna, a niko nista ne radi, to je veliki problem.
Eto vidis verovatno i ti sve znas ali nista ne radis a to je veliki problem ne za mene nego za tvoju porodicu, jer danas je luksuz nemati posao a samo "*****ti" po forumima, nesto kao ti, no hard feelings.
Sve vreme zelis temu da svedes na mene, na blacenje sagovornika, a ja sve vreme to zelim da izbegnem i da govorim o temi. Sto manje znas o meni, manje imas prostora da skreces temu. ;)
[
B]Drugi je problem sto lekari nemaju sistem da odstrane trule jabuke iz svojih redova.[/B]
E sad politicari, policajci svi oni imaju sistem da odstreane trule jabuke iz svojih redova, jel da, ali ne ti si se uhvatio lekara, a korumpirani politicari korumpirani policajci, korumpirane sudije ti ne smetaju, samo lekari ti smetaju.
AKO NASTAVIS DA PISES ONAJ KO TE BUDE CITAO PISACE SE OD SMEHA, ja sam vec poceo iako sam ozbiljan covek, ne mogu da izdrzim vise.
Odakle tebi ideja da ne kritikujem i ostale sisteme? :think:

Ali na temi o doktorima koji uzimaju mito, ne mogu da govorim o bahatosti Mrkonjica i kompanije. :mrgreen:
 
Нисам пратила тему, одговарам само на информације из медија:
Јако ми је занимљиво што су лекари оптужени баш кад се прича о штрајку здравствених радника, а афера ,,кофер'' је, богухвала одлично окончана!
Каква Колубара,то је ситница, а до сад је само један лекар у Србији примио мито, а сад ће и ова двојица пасти за слободу! :sad2:
Прво, одавно се зна да многи узимају мито. Траже. Али не сви.
Али, чини ми се да ,,кофераши'' разни СВИ узимају све што стигну, али они нису опасност за државу. Само просветни и здравствени радници. И Пера ложач.
 

Back
Top