Dva brata iz Srbije oženili Albanke! Nevesta "koštala" 1.500€: mladino selo negodovalo zbog rata, a ovo su očevi tražili

Ne bih rekao da sve bolje znaju, ali bih rekao da ti ne znaš odgovor na moje pitanje pa se kriješ iza sarkazma.

Ali i to je ok, ne smeta mi dobar sarkazam.
kako mogu da znam odgovor na tvoje pitanje, ima gazda, da misli za mene, naravno onaj koji nije odavde. Ja samo da budem dobar kao što jesam. :lol:

Nego @Mugatu bi li ti oženio Albanku? Kapiram da imaš ženu, ali da nemaš recimo?
Smerne,verne,skromne,posvećene porodici.Idealne za naše ruralne krajeve.
Srpkinje se pogospodile.Neće da se udaju tamo gde krava riče i svekrva viče.

Ja znam slučajeve gde su Srbi imali samo probleme sa šiptarima gde su radili zajedno i nisu smeli da pričaju politiku a šiptari su namerno provocirali.Nisam čuo nijednog Srbina da se hvalio dobrim šiptarima na Zapadu.
Siguran sam da ima i takvih.

Ali to je do čoveka.

Što reče moj ćale "ovi su drugačiji".

Moj otac je recimo ceo svoj radni vek proveo u Švajcarskoj, i naravno da je tamo imao mnogo kontakta za Albancima, radio u istoj firmi gde je bilo mnogo i Srba i Albanaca. Znaš kako se lepo slože Srbi i Albanci kad je Švabo gazda... ma nema nikakvih problema. Nema političara da truju, kaplje dobra lova, svi gledaju svoja posla, rade, i čekaju odmor da odu kućama.

Kako je došao ovde u penziju, i kako je počeo da gleda RTS od jutra do mraka, krenuo je malo po malo da postaje žrtva SNS-a. Tačno ga gledam kako ponavlja priče koje je čuo na TV-u.

Onda ga podsetim "pa sećaš se tvog kolege Azima (Albanac sa Kosova), bio ti je i cimer, pričao si sve najbolje o njemu, kako te branio kad su te napadali...".

On: "A pa Azim je drugačiji".

Meni smešno.
Od koga ga je Azim branio? Švajcaraca?

Imaš li ti neko racionalno objašnjenje kako je moguće da u Švici Srbi i Albanci rade zajedno i gledaju svoja posla.
nije se desilo,to je objasnjenje.Albanci cim su u grupi odmah se samoizoluju,dok Srbi Hrvati i Muslimani nemaju nikakvih problema da se druze i rade skupa

I ti si, kao što vidim, zapratio SNS Twitter.

Pa šta da se radi.
ne,samo imam iskustva sa ex jugoslovenima kako i gde rade.Danas se najnormalnije druze prvenstveno medicinari kojih ima iz Srbije Hrvatske i Bosne jedna prava armija,kao i na gradjevini.Dok za razliku od ostalih plemena siptari su bili i ostali samoizlovoani.Kada je jedan u pitanju bice "Gde si zemo ,sta ima?".Cim ih je dvojica zaboravice srpsko-hrvatski istog casa.Tako da te price o druzenju siptara sa Srbima su u rubrici od slovom "B",bajke

ne,samo imam iskustva sa ex jugoslovenima kako i gde rade.Danas se najnormalnije druze prvenstveno medicinari kojih ima iz Srbije Hrvatske i Bosne jedna prava armija,kao i na gradjevini.Dok za razliku od ostalih plemena siptari su bili i ostali samoizlovoani.Kada je jedan u pitanju bice "Gde si zemo ,sta ima?".Cim ih je dvojica zaboravice srpsko-hrvatski istog casa.Tako da te price o druzenju siptara sa Srbima su u rubrici od slovom "B",bajke
Ok, što bih verovao svojim očima kad mogu da verujem sumnjivom licetu sa interneta.

On zna.

BTW, istu tu šuplju priču verovatno valjaju Kurtijeve pristalice za Srbe.

Oni su ovakvi onakvi

Ok, što bih verovao svojim očima kad mogu da verujem sumnjivom licetu sa interneta.

On zna.
kojim svojim ocima,isao si kod oca u firmu i pratio druzenje na poslu izmedju Srba i Albanaca? :lol: Slobodno se raspitaj kod bilo kog naseg ko radi u EU da li se druze sa Albancima.
On ne zna ali se pravi da zna

Znači i sam si ukapirao koliko je šuplja priča da su svi Albanci loši a svi Srbi dobri.

Dobro je da napreduješ, sporo, ali u skladu sa mogućnostima.
ti nisi u stanju da obradis napisano,citas ali ne povezujes ? Napisano ti je da Albanci cim su u grupi nemaju kontakt sa ostalima,drze se za sebe

Meni je sama činjenica kupovine žene horor. U eri interneta neko mora da kupuje ženu, nesposoban je da upozna preko interneta.
Familija ih proda, dobije pare a njihova uloga je da rađaju. Fuj. Kao krave...
dabome. preskupo plaćeno. kod nas srba je praksa da se da miraz u srazmeri s govornim sposobnostima mlade.

ti nisi u stanju da obradis napisano,citas ali ne povezujes ? Napisano ti je da Albanci cim su u grupi nemaju kontakt sa ostalima,drze se za sebe
Ali to je stravična nebuloza, jednaka kao ona da su svi Srbi zločinci.

Ako veruješ u takve gluposti, nije ni čudo da lako nailaziš na odbojnost drugih.

Oseti se kad je neko negativac.

Ali to je stravična nebuloza, jednaka kao ona da su svi Srbi zločinci.

Ako veruješ u takve gluposti, nije ni čudo da lako nailaziš na odbojnost drugih.

Oseti se kad je neko negativac.
je80ote zvucis kao Misa Tumbas. :lol: Zasto moras da lupetas kada nisam napisao ni da sa Albanci dobri ni da su losi?

Moj otac je recimo ceo svoj radni vek proveo u Švajcarskoj, i naravno da je tamo imao mnogo kontakta za Albancima, radio u istoj firmi gde je bilo mnogo i Srba i Albanaca. Znaš kako se lepo slože Srbi i Albanci kad je Švabo gazda... ma nema nikakvih problema. Nema političara da truju, kaplje dobra lova, svi gledaju svoja posla, rade, i čekaju odmor da odu kućama.

Kako je došao ovde u penziju, i kako je počeo da gleda RTS od jutra do mraka, krenuo je malo po malo da postaje žrtva SNS-a. Tačno ga gledam kako ponavlja priče koje je čuo na TV-u.

Onda ga podsetim "pa sećaš se tvog kolege Azima (Albanac sa Kosova), bio ti je i cimer, pričao si sve najbolje o njemu, kako te branio kad su te napadali...".

On: "A pa Azim je drugačiji".

Meni smešno.

Ja imam druga koji zivi i radi u Svajcarskoj u Stihlu

Kaze Siptari ih mrze iz dna duse. Pitam ga ja kako ti je tamo kaze gore mi je nego da radim u Tirani al su pare ok.

Ja rekoh kako bre gore nego u Tirani?

Pa kaze dve trecine firme su mi Siptari . Svi sefovi su mi siptari - a da zivim i radim u Tirani imao bi posla sa kulturnim siptarima dok ovamo kod mene u firmi sve siptarija iz makedonije i sa kosmeta.

Pa ne moze se to bas svrstati pod trgovinu robljem i human trafficking, iako ja to ne podrzavam nit mislim da se ljubav kupuje ili da se moze kupiti novcem, ali recimo u arapskim i islamskim zemljama obicaj i praksa je da se zene kupuju i ono koliko ima para toliko zena moze da si priusti (iako mislim da maksimum moze imati 4 zakonite zene prema islamskim zakonima), pa neki rmbace decenijama da bi mogli da kupe zenu pa onda sa 50 ili 60 godina se zene devojkama od 20.
Mislim to su ipak onako duboko konzervetativna drustva i uglavnom je sve to dosta surovo i nehumano sa nase tacke gledasta i gledano iz neke moderne prizme, mislim i kod nas je u neka davna vremena (cak i ne toliko ni davna) bilo slicno, recimo vecina brakova su bili ugovoreni i nisu se tu mladenci mnogo pitali, inace u to vreme brakovi iz ljubavi su zapravo bili prava retkost i zapravo koncept licne srece i brak iz ljubavi su zapravo relativno nov i moderan konstrukt, u to vreme brak je bio pre svega pragmaticna stvar (i tako se na njega gledalo) a ne stvar ljubavi i simpatija, pa tako je i dan danas u nekim konzervativnim sredinama, izmedju ostalog i u nekim (uglavnom ruralnijim) delovima Albanije a verovatno da ni ti neki iz ruralnih delova Srbije koji kupuju te mlade nisu previse odmakli niti se previse razlikuju od njih.
Tako da donekle je to malo i kulturoloska stvar i stvar percepcije iako je to nama iz naseg ugla nehumano, nemoralno, neprihvatljivo i za osudu.

Da li si citao knjige Mirijam ili gledao seriju mogao si videti da se ni devojke iz drustvene elite nisu mogle udati bez ozbiljnog kapitala u to vreme pre drugog svetskog rata - tj bez miraza. Devojku bez miraza niko nije hteo ma koliko bila dobra ili lepa.

1500 евра је добра цена за Албанку , не знам што је село негодовало , требали су и њима који евро да уделе

Dati 1500 evra za dobru zenu uopste nije mnogo.

Seo ja pre 5-6 godina sa profesorom knjizevnosti i srpskog iz Gimnazije u seosku prodavnicu na Goliji da popijem pice i da se malo ispricamo.

I preko puta nas prolazi zena gura puna kolica necega.

Profesor prekida pricu, i kaze, vidis li ovu zenu - ova zena je spasila ovu kucu preko puta od sigurne propasti.

Muz njen, zasao u godine, neozenjen, pijancio je , rasipao , smucio mu se zivot.

Od kako se ozenio , zena ga promenila skroz, prestao je da loce, okrenuo se kuci i porodici - imaju troje dece.

E to su ti pozitivni primeri iz moje sredine. Desavalo se da zena dodje pa ode al svakako u 95% slucajeva ti brakovi su price sa srecnim krajem.

Da li si citao knjige Mirijam ili gledao seriju mogao si videti da se ni devojke iz drustvene elite nisu mogle udati bez ozbiljnog kapitala u to vreme pre drugog svetskog rata - tj bez miraza. Devojku bez miraza niko nije hteo ma koliko bila dobra ili lepa.

Код Срба жена мора да плати а код Албанца је то обрнуто ..Код Срба увек жена плати , мираз је обавезан и дан данас а не пре сто година

Back