Quantcast

Duzanje sistema beskonačno

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Sinoć sam hteo podići sistem na jednoj trojki da je napravim samo za surf na internetu i nekoliko sati ništa nisam mogao krene dizanje sistema i kad dodje do dela kad se prvi put pali sistem on ga preskoči i od početka počne učitavati sistemski disk znam da je to neki problem u podešavanju biosa ali neznam koji evo šta taj komp ima:

Poslednja izmena:

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
digo sam drugi sistem nekako sam uspeo sad radi sve jedino me zanima probo sam preko istog IDE kabla da spojim disk i cd uredjaj to jest dvd uredjaj pa mi nije pošlo za rukom mali mi je hard disk imam dva po deset giga i hteo sam da ubacim oba ali mora onda dva uredjaja da dodje na jedan kabal ili DVD i hard ili dva harda jer na ploči ima samo za dva kabla kako to da odradim.Predpostavljam da je caka u džamperima!

just men

Ističe se
Poruka
2.213
Jeste.Caka je u dzamperima.HD na kojem ti je OS mora da bude MASTER,drugi HD SLAVE
Trebalo bi da imas shemu za postavljanje dzampera prikazanu na HD-u.
Mada na jednom ID kablu bi trebalo da budu povezani HD i CD ili DVD rom,dok na drugom ID kablu samo HD koji je takodje na SLAVE.

davincovkod13

Primećen član
Poruka
959
Zašto bi povezivao optički uređaj i HDD zajedno:confused:.Ako nemaš šemu za HDD poskidaj džampere na oba hdd i na priključak koji ide 1 od ploče prikači hdd sa OS a na 2 priključak 2 hdd,ali i na ploči imaš ide1 i ide2 ide1 je obično plave boje i na njega nakači hddove (tako bi bar bo defaultu trebalo da radi,bar sam ja to uspevao na starim pločama).:think:

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
To sam probao ali kad na isti kabal stavim jedan hard ili rezač jedno od njih dvoga neće da prepozna ili hard ili čitač.Sad mi je na ploči na plavom priključku zakačen hard disk sa sistemom pošto i naa optičkom uredjaju imam isto džamper ako stavim na isti kabal jedan hard i cd jel nji oba treba da stavim na slave.

davincovkod13

Primećen član
Poruka
959
jesi ti razumeo mene,na IDE1 oba harda stim da na konektor koji je 1 na tom kablu nakačiš hard sa operativnim sistemom a na drugi konektor(zadnji na kablu istom) drugi hard,a na drugu granu IDE2 samo čitač i gotova stvar,to je ako nemaš džampere.
Ako imaš džampere onda prvi koji je OS taj je i master,a drugi hard slave,ali na istom kablu OBA HDD i isto 1konektor master 2slave.
A ako hćeš hdd i cd/dvd na jednu granu,master hdd a slave optika(mada netreba to raditi jedino ako nemaš ide kabl)

just men

Ističe se
Poruka
2.213
Zašto bi povezivao optički uređaj i HDD zajedno:confused:.Ako nemaš šemu za HDD poskidaj džampere na oba hdd i na priključak koji ide 1 od ploče prikači hdd sa OS a na 2 priključak 2 hdd,ali i na ploči imaš ide1 i ide2 ide1 je obično plave boje i na njega nakači hddove (tako bi bar bo defaultu trebalo da radi,bar sam ja to uspevao na starim pločama).:think:
Ja sam imao problema sa postavljanjem dva HD na jednom kablu,bez obzira sto je jedan sa OS-om bio master a drugi slave,mislim da je MB bila ASUS A7N8X....
Doduse mozda je Loznicanin okrenuo kabal.
Duzi kraj kabla ide na konektor na Mb. a kraci idu na uredjaje.

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
jesi ti razumeo mene,na IDE1 oba harda stim da na konektor koji je 1 na tom kablu nakačiš hard sa operativnim sistemom a na drugi konektor(zadnji na kablu istom) drugi hard...
Мислим да му ово ниси баш најјасније објаснио: на IDE каблу, један крај иде у матичну, други крај је за MASTER диск, а средњи прикључак је за SLAVE диск, што се може видети и сликовито.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.