• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Duševni mir, kako postižete?

migrant

Ističe se
Poruka
2.500
Ne mogu se pohvaliti da postizem bas harmoniju ali svakako tezim ka tome. Naucio sam postepeno da kontrolisem neke svoje izlive emocija, da ne jlazim u konflikt sa osobama koje odbijaju da cunu sta im govorim, vec zele da budu u pravu.

Uglavnom, manje svadje. Sad cu se i duhovno usavrsavati kroz religiju i tako.
da,kontrola sebe je najvažnija

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.864
Nema ništa važnije od duševnog mira za spokojan život.

Kako postižete harmoniju duha i tela i ostanete u spokoju ?
Tako sto uvredim Coleta da je Glup, nakon sto me optuzi da sam na kokainu i heroinu, pa me stavi na ignore pa sam dusevno miran.
Osim toga ne pratim TV ne gledam filmove ni serije niti sport niti bilo sta sto moze da iritira, u slusam muziku koja mi unosi mir.
Tu su naravno i mantre koje ulivaju spokoj, gledam da eliminisem negativne emocije i tako...

migrant

Ističe se
Poruka
2.500
Tako sto uvredim Coleta da je Glup, nakon sto me optuzi da sam na kokainu i heroinu, pa me stavi na ignore pa sam dusevno miran.
Osim toga ne pratim TV ne gledam filmove ni serije niti sport niti bilo sta sto moze da iritira, u slusam muziku koja mi unosi mir.
Tu su naravno i mantre koje ulivaju spokoj, gledam da eliminisem negativne emocije i tako...

a čuj, i za mene su govorili da sam napravio dete nekoj devojci što sam bio sa njom u vezi par dana
i to me sestra pitala jednog jutra ...jer je čula, tamo nešto po selu

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
koliko si postigla duševni mir koji je najvažniji ?
Pa... trudim se da ga postignem, nekako lelujavo imam utisak da ga imam.
U nekom trenutku osećam mir, u nekom ga nešto uzurpira. Često i sama to radim.
Čini mi se da možemo imati trenutke mira, ali ne i duge takve etape. Život sam po sebi nije predviđen da bude miran. To je sve skup promena... a mi možemo postati naviknuti na to da makar reagujemo mirno?

migrant

Ističe se
Poruka
2.500
Pa... trudim se da ga postignem, nekako lelujavo imam utisak da ga imam.
U nekom trenutku osećam mir, u nekom ga nešto uzurpira. Često i sama to radim.
Čini mi se da možemo imati trenutke mira, ali ne i duge takve etape. Život sam po sebi nije predviđen da bude miran. To je sve skup promena... a mi možemo postati naviknuti na to da makar reagujemo mirno?

jako zrelo razmišljanje po mojim meriima

misliš da je sopstveni mir stvar trenutka i ne može se ustaliti kao "navika" svakodnevice ?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
36.864
jako zrelo razmišljanje po mojim meriima

misliš da je sopstveni mir stvar trenutka i ne može se ustaliti kao "navika" svakodnevice ?
Ne moze ako imas brigu neku kao sto je porodica tu nema dusevnog mira, jer strepis da ne izgubis posao.
Ako si bezbrizan i zivis o tudjoj grbaci, postoji zamka depresije. Da ne govorim o ljubavnim problemima
i odnosima sa partnerom. Sve su to faktori koji ne daju coveku da se opusti, pogotovo u gradu...

migrant

Ističe se
Poruka
2.500
Eh, sad...
Mir se ustaljuje tamo gde određen kvalitet usmeren na mir može da se primi.
Svakoj biljci drugog zemljišta...
Tako i miru duše ima samo jedno mesto.... mesto na koje se svi konačno... vraćamo.

oprostićeš mi na mojoj indiskretnosti,
ali tebe zamišljam kao moju saputnicu u svemirskom brodu za planetu X
nakon katakizme Zemlje

migrant

Ističe se
Poruka
2.500
Ne moze ako imas brigu neku kao sto je porodica tu nema dusevnog mira, jer strepis da ne izgubis posao.
Ako si bezbrizan i zivis o tudjoj grbaci, postoji zamka depresije. Da ne govorim o ljubavnim problemima
i odnosima sa partnerom. Sve su to faktori koji ne daju coveku da se opusti, pogotovo u gradu...

život na ovom gde smo postao je besmislen
radi, jedi, pij, kenjaj, spavaj, probudi se...radi, jedi kenjaj,spavaj...sutra opet---

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.116
oprostićeš mi na mojoj indiskretnosti,
ali tebe zamišljam kao moju saputnicu u svemirskom brodu za planetu X
nakon katakizme Zemlje
Pa, laska mi, ali bih se na takvo putovanje radije otisnula sama.
Ne bih se na prvom mestu prijavila na takav poduhvat... nedostaje mi elementa za put u Kosmos,
Vodolija mi je malo u natalnoj karti... skrajnuta.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.