Dušeci 😀

limunada

Buduća legenda
Poruka
32.299
Čini mi se da nema ove teme.
Kupujem spavaći krevet sa dušekom i dok se nisam bavila ovom temom,nisam ni znala da ima hiljadu vrsta duseka...te neki sa zicanim jezgrom,te sa memorijskom pjenom,te sa nekakvim dzepovima..A o cijenama da ne pricamo...od 250 eura pa na dalje.
A nikako ne znam kako da znam koji je kvalitetan,osim po cijeni.A to vjerovatno nije uvijek mjerilo.
Na kraju mi je ostao izbor između "Simpovih" i "Jiskovih".Ima li ko iskustva s njima?
 
Jiskovi. Dobri su i dušeci od memorijske pene.
U jisku je sad snizenje 50% i opet nisu bas jeftini.A ima bar desetak vrsta tih sa memorijskom pjenom.
Ali prvo moram i krevet da nadjem.🙂
Problem mi je soba koja je mala i uska.Krevet dimenzija 160×200 bi stao i to da vise nema prostora,a iznad glave bi bio prozor,pa mora i to uzglavlje da bude nize.
 
U jisku je sad snizenje 50% i opet nisu bas jeftini.A ima bar desetak vrsta tih sa memorijskom pjenom.
Ali prvo moram i krevet da nadjem.🙂
Problem mi je soba koja je mala i uska.Krevet dimenzija 160×200 bi stao i to da vise nema prostora,a iznad glave bi bio prozor,pa mora i to uzglavlje da bude nize.
Ne valja da ti prozor bude iznad glave! Ja recimo i zimi spavam sa poluotvorenim prozorom.Uzglavlje neka ti bude bar sa druge strane kreveta.Ako si u situaciji, kupi i jastuk od memorijske pene.Ili kad budeš u prilici.Jedno,po jedno!
 
Ne valja da ti prozor bude iznad glave! Ja recimo i zimi spavam sa poluotvorenim prozorom.Uzglavlje neka ti bude bar sa druge strane kreveta.Ako si u situaciji, kupi i jastuk od memorijske pene.Ili kad budeš u prilici.Jedno,po jedno!
Ne moze drugacije.Sa druge strane su vrata.A ne mogu ni po sirini sobe da postavim krevet jer je siroka svega 2 metra i 10,a svi kreveti su duzi od 2m.Racunaju se i obodi kreveta,ne samo dimenzije duseka.Znaci,ostaje mi samo smjer prozor-vrata.🙂
 
Ja imam memory foam IKEA, koštao je oko 280 evra. Prodavačica me je pitala koliko nas spava u krevetu i koliko imamo kila - ja sam htela da uzmem tvrdi, a ona je preporučila mekši, ne sećam se zašto. Znam da tebi IKEA nije varijanta, ali u jednu stvar sam sigurna: pena je bolja od žice, sve sam isprobala... Sada sam prezadovoljna.
 
Ja imam memory foam IKEA, koštao je oko 280 evra. Prodavačica me je pitala koliko nas spava u krevetu i koliko imamo kila - ja sam htela da uzmem tvrdi, a ona je preporučila mekši, ne sećam se zašto. Znam da tebi IKEA nije varijanta, ali u jednu stvar sam sigurna: pena je bolja od žice, sve sam isprobala... Sada sam prezadovoljna.
I ja mislim da je ta pjena bolja od zice.Zicani vec imam i nije nesto udoban.
 
Dvoumim se izmedju ova dva,a do sutra moram da odlucim🙂 20200905_122747.jpg020-toskana-1simpo_74d9de781d9e5e490040b0f87de8a5ff.jpg
 
Ovaj drugi ti je bolji, ovako izdaleka gledano, bez zelje i mogucnosti da se zatrcim u ekran i skocim u njega.:p
🙂
Meni se svidio na prvi pogled.Mada ne znam kakav je kvalitet duseka.Samo nemam sobu za njega.😕
Kad arhitekte prave planove da je hodnik veci od sobe.Mislim da samo ja imam takav stan gdje je hodnik ogroman,a soba duplo manja.A ne mogu spavati u hodniku.😀
 

Back
Top