Dušan Petković napustio "plave" - Svetsko prvenstvo 2006. u Nemačkoj

Blago nama

Reprezentativci Srbije i Crne Gore otvoreno sumnjaju da je njihov saigrač Mateja Kežman namerno dobio crveni karton na utakmici sa Argentinom, kako bi propustio utakmicu protiv Obale Slonovače i tako izbegao dalje brukanje. Igrači su optužili Kežmana da ih je ostavio na cedilu i da je gledao samo sebe, a ne interese reprezentacije. Naši fudbaleri su posebno ljuti što je Mateja ranije napustio reprezentaciju pravdajući se nekakvim privatnim obavezama.
Kako smo saznali, ta privatna obaveza je zapravo letovanje sa porodicom, što je reprezentativce posebno iznerviralo. Dok se oni budu trudili da sačuvaju žestoko ukaljani obraz protiv Obale Slonovače, Mateja će se sunčati na nekoj egzotičnoj destinaciji.
- Igrači su odmah shvatili da je Kežman smišljeno dobio crveni karton i to je bila glavna tema među njima posle utakmice - kaže izvor Pressa blizak reprezentaciji, i dodaje: - Doduše, niko o tome nije odmah pričao u svlačionici, gde je vladao potpuno muk, ali posle toga su mu jasno stavili do znanja da veruju da je smišljeno uklizao sa dve noge u Argentinca Maskerana. Kežman je vrlo brzo napustio reprezentaciju, ali su mnogi igrači i dalje ostali gnevni.
Zanimljivo je da je Kežmana samo dva minuta pre isključenja sudija opomenuo da pazi kako startuje i prosto je neverovatno da fudbaler koji tolike godine igra u velikim evropskim klubovima ne povede računa o tome kako se ponaša. Kako smo saznali, napadač Atletika ne samo da ne bi mogao da podnese eventualno novo blamiranje, već bi mu možda još teže palo to što bi u slučaju da nije isključen gotovo sigurno sedeo na klupi. Kežman je od samog starta priprema bio naš najnervozniji igrač i odmah je stavio do znanja selektoru Petkoviću da ga ne zanima klupa i da insistira da mečeve počinje u startnoj postavi.
Međutim, tu nije bio kraj sukoba u plavom timu. Naime, sumnja se da razlog neigranja Ivice Dragutinovića na meču protiv Argentine nije povreda, već svađa sa selektorom Petkovićem. Naš levi bek je na prvom sastanku posle poraza od Holandije zamerio selektoru na postavci igre na tom meču, zbog čega je praktično izbačen iz tima. Istovremeno, javna je tajna da Petković nije stavio Žigića u ekipu samo zato da bi se osvetio Draganu Stojkoviću Piksiju za žestoke kritike upućene zbog pozivanja u reprezentaciju sina Dušana.
- Selektor Petković dobro zna da od nastupa na Mundijalu uveliko zavisi i cena koju će Zvezda dobiti za Žigića, pa na ovaj način hoće da vrati Piksiju milo za drago... - kaže izvor Pressa iz tabora „plavih”.
(E. P.)

Kežman zapretio Pressu

Mateja Kežman ne samo da nije želeo da odgovara na pitanja novinara Pressa, već je zapretio našem listu tužbom zbog kritika na njegov račun posle očajne igre na Svetskom prvenstvu.
- Kako te nije sramota da me zoveš posle svega što ste o meni napisali? Ne pada mi na pamet da odgovorim na bilo kakvo pitanje. Ja sam ipak igrač Atletika, ne možete vi tako o meni da pišete. Pozdravi urednike i poruči im da u narednih nekoliko dana mogu da očekuju tužbu. I da znaju da se na ovome neće završiti - zapretio je Kežman, i prekinuo vezu.
 
JekaiGeorge:
Prvo ja sam zensko, drugo vidis li koliko je u prvom poluvremenu? Sta sam rekla,a? 3:0...
Izvini, prevideo sam da si zensko. Zbunila me je fotografija. Valjda nisam sa dovoljno paznje citao tvoje priloge. A za bunike, nisam mislio da te uvredim. Samo sam hteo da posumnjam u tvoje vizionarske sposobnosti. Od sada cu da te pratim i da koristim tvoje misljenje na kladionici.:lol:
Svaka ti cast, kako ne rece da ce ih biti 12. Da postavimo svetski rekord kad vec ne mozemo da budemo svetski prvaci. Gde su ona stara vremena kada smo na svetskom prvenstvu davali po 9 komada (Zair.Kako li se sada zove ta drzava?)
 
v.v.ilic:
Izvini, prevideo sam da si zensko. Zbunila me je fotografija. Valjda nisam sa dovoljno paznje citao tvoje priloge. A za bunike, nisam mislio da te uvredim. Samo sam hteo da posumnjam u tvoje vizionarske sposobnosti. Od sada cu da te pratim i da koristim tvoje misljenje na kladionici.:lol:
Svaka ti cast, kako ne rece da ce ih biti 12. Da postavimo svetski rekord kad vec ne mozemo da budemo svetski prvaci. Gde su ona stara vremena kada smo na svetskom prvenstvu davali po 9 komada (Zair.Kako li se sada zove ta drzava?)
Avatar malo lose navodi( pomisli se da sam musko :-) ) ali sta cu kad volim Murinja :-) .
A ne vredjam se ja za bunike bitno da si shvatio dokle dosezu moje plemenite vrline. Ja proricem rezultat...Piiiii hvatam signale.... ;-) ;-)
Ta stara vremena su nepovratno prosla, sada su nova dosla kad primamo po 6 kom.
 

Back
Top