Duša ili telo

Сале

Legenda
Poruka
67.350
U davna vremena, na primer u Staroj Grčkoj, govorilo se o tome kada fetus dobija dušu, pa su, na primer, Pitagorejci, a i mnogi veliki umovi antike, smatrali da ljudski život počinje u trenutku oplodnje. Toma Akvinski smatrao je da se to događa oko 40 dana nakon začeća, ali je bio izričito protiv abortusa u bilo kom momentu.
Šta je prvo? Da li u Božijoj fabrici se prvo stvaraju duše koje se useljavaju u telo ili se duša stvara tek kada se začne telo?
 
Ja sam rodjen greskom...pukao prezervativ.Bog bio na godisnjem odmoru,nije stigao nista da uradi.....
Па нису доктори били на годишњем, могли су они да то фино среде, да постанеш нека крема, или је ипак Бог био ту, као што је и сад ту и стрпљиво чека да превазиђеш дјетињасти инат, :D .
 
Ja smatram to simbolikom, mozda gresim. Nisam istrazio toliko, znam da ne sme krv da se pije niti da se ista jede krvavo
Шта мислиш, зашто се срце "симболично" представља као емоционални центар, љубав, мржња, срце препукло од туге, итд. А срце пумпа крв јел!?
 
Ауххх, сад ће ти феминисткиње и феминисти(изирани) :lol: , скочити за врат.
 
Pitam ponovo
Da li je duša pre tela ili telo pre duše ili u isto vreme.
Ако ми вјерујеш, ја стварно не знам:lol:, али знам да би рачунар радио, потребно је ТРОЈЕ, што је веома индикативно зар не, хардвер, софтвер и енергија, не знам шта о том мисле ови из "научних кругова":D.
 

Back
Top