Quantcast

Duša ili telo

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
27.477

Сале

1sol 5
23. И цео ваш дух и душа и тело да се сачува без кривице за долазак Господа нашег Исуса Христа.

Rec je o celom ljudskom bicu.
.1 Solunjanima 5,23I cijel vaš duh i duša i tijelo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našega Isusa Hrista
1. Solunjanima 5,23Nek sam Bog mira vas potpuno *posveti, i nek vaš duh, vaša duša i vaše tijelo budu savršeno uščuvani da bi bili besprijekorni o dolasku našeg Gospodina Isusa Krista.
1. Solunjanima 5,23A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista.
1. Solunjanima 5,23A sam Bog mira neka vas posveti u punoj mjeri; neka se vaš duh, vaša duša i vaše tijelo posve bez prijekora sačuva za dolaska Gospodina našega Isusa Krista!
Neki prevodi daju odma u tekstu objasnjenje da je u izvornom tekstu rec o celom bicu.
Neki se samo bukvalno skoncetrisu na reci.
Ali rec je o celom bicu, znaci sve komponente coveka.
Duh se prevodi kao intelkt, karakter, a dusa je grcka rec za hebrjesku rucah ili nesemu sto podrazumeva zivog coveka, ono sto ga cini zivim.
A to je ruah, i telo zajedno ne samo jedno od ovo dvoje.
Znaci nece samo telo da nasledi Bozje carstvo vec celo nase bice, i nas intelkt, svest i ruah i telo.
Kada bi bilo samo telo, onda se ne zna da li se misli na zivu osobu.
Pogledajte u komentare izvornog teksta i videcete da to nije moje tvrdjenje.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
27.477
.1 Solunjanima 5,23I cijel vaš duh i duša i tijelo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našega Isusa Hrista
1. Korincanima 15,45Tako je i pisano: prvi čovjek Adam postade u telesnom životu, a pošljednji Adam u duhu koji oživljuje.
Ovde iammo primer koji pokazuje znacenje dusa: u gornjem stihu je prevedeno sa dusa a u donjem ista ta rec sa telesnom zivotu.
Tellesnom zivotu podrazumeva telo i nesemu-dah zivota a prvi stih nabraja oboje jedno po jedno.
Neki prevodi kazu smao dusa ziva, sto je gor eu prvom stihu prevdeno i dusa i telo.
Vini se kao da je odvojeno, pa se nabraja,ali nije.
Stvar je u prevodu.
1. Korinćanima 15,45Tako je i pisano: Prvi čovjek, Adam, postade živa duša, posljednji Adam - duh životvorni.

Znaci dusa i telo, telesni zivot, ziva dusa, imaju isto znacenje.
Zavisi samo od prevodioca sta izabere kako da se izrazi.

Сале

Legenda
Poruka
52.128

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.