Duple izborne liste

Zašto? Do prošlih izbora u BiH svi posmatrači su imali birački spisak ispred sebe. I zaokruživali ko glasa.
Мора јавно гласање због бруталног фалсификовања резултата

... преправљају се ти спискови брутално у току гласања, јер већ има ко ће да гласа за кога из опозиције, па се преправљају цифре и додају фантомски гласови владајућој секти

Мора јавно гласање због бруталног фалсификовања резултата

... преправљају се ти спискови брутално у току гласања, јер већ има ко ће да гласа за кога из опозиције, па се преправљају цифре и додају фантомски гласови владајућој секти
Kako na biračkom spisku dopisuješ glasove bilo kome?

На 19 30 ти је све објашњено...

Имају све гласаче који гласају на тој општини, тотална аналитика до у детаљ
ali opet to ne utice na same izbore.
ne vidim u cemu je varanje.
mozda je protivzakonito imati te liste, to ne znam ali samo posedovanje ne utice na sam broj glasova.

vise im sluzi za kapilarne glasove i da cimaju one koji jos nisu izasli na izbore ali za to im je dovoljan i lokalni spisak stranke.

mozda je protivzakonito imati te liste, to ne znam ali samo posedovanje ne utice na sam broj glasova.

vise im sluzi za kapilarne glasove i da cimaju one koji jos nisu izasli na izbore ali za to im je dovoljan i lokalni spisak stranke.
Иде се у затвор по закону за фалсификовање изборних докумената... Додају се фантомски гласови новоуписаних у локални списак...

Тако наврну већину, па тиме нема ни смисла излазити на изборе...

jel' ni to ne utiče ?
Е да су само купљени гласови...

Негде где не може да се брзо купе гласачи. брутално преправљају цифре у записнику додавајући бројеве испред постојећих цифара...

Тотална циганмала и пљачка, јер имаш фантомске гласаче, који се само убаце у збир, преправком списка

Dosta pricaju ovih dana kako su na izborima bili ljudi sa listama glasaca.

Kako to utice na izbore?
Skupljaju se kapilarni glasači, malo ucena onih koji su preko vladajuće partije dobili radna mesta - tipa ako hoćete da zadržite posao dovedite 10-20 ljudi (imena i prezimena) da nema podmetanja i sl. a sve to kontrolišemo na osnovu toga ko je izašao na izbore a ko ne.
Pa one fore daju ti zaokružen listić da ubaciš a ti njima vrati prazan i sl.
Nije mi jasno ako je to istina kako posedovanje liste utice na same izborne rezultate?
Sa jedne strane može uticati da se strateški gađa na ranjivije subjekte i da se oni kupuju/uslovljavaju.
Sa druge ako se zna da neko nije glasao/ne glasa njegov glas se može podmetnuti (tipa pošalje se neko sa 2 listića i ubaci ih u sanduče)
Treća mogućnost je podmetačina tj. gađanje na one koji protivnicima donose glasove, te uslovljavanja na poslu i sl.

Kako na biračkom spisku dopisuješ glasove bilo kome?
Pa nije im gazda to baš najdetaljnije objasnio, tako da zasada samo
prenose idiotizme koje su čuli ispred zadruge...
Glasa se samo sa važećom LK, spisak je tu samo za proveru da
li je neko upisan i da nije promašio biračko mesto.
Ali ne vredi objašnjavati to likovima koji su i 2 meseca nakon decembarskih
izbora još uvek loopetali o nekih 40.000 glasača doveženih iz Republike Srpske
sa 2 autobusa i 1 kombijem, iako su njihovi idoli uvideli kakav je to idiotizam i prestali
nakon par dana da lažu o tome.
Uzaludna je bilo kakva rasprava sa takvim likovima, logika je za njih nepoznat pojam...

upravo tako. nema tu neke istoriske kradje kao sto gubitnici kmecu

ko god je imao u proslosti posla sa izborima, ZNA sta je izborni stab i sta se tu radi

Sa jedne strane može uticati da se strateški gađa na ranjivije subjekte i da se oni kupuju/uslovljavaju.
Sa druge ako se zna da neko nije glasao/ne glasa njegov glas se može podmetnuti (tipa pošalje se neko sa 2 listića i ubaci ih u sanduče)
Treća mogućnost je podmetačina tj. gađanje na one koji protivnicima donose glasove, te uslovljavanja na poslu i sl.
Siguran sam da ti možeš i daleko gluplje od toga sa tvojim kapacitetom.
Ajd, probaj ponovo... :mazi:

Back