Dune - verzije

gost 13024

Domaćin
Poruka
3.927
Postovani igraci..

Moram da priznam a zasto da ne bih, vec sam negdje pisao na ovom podforumu, da se u racunare ito pomalo razumijem, ali u igre veoma slabo i slabo ih igram i jos da stvar bude gora malo vremena imam za iste..

No bilo kako bilo, nekada davno igramo sam Dune igricu koja mi se dopala, pa kasnije nje i Dune 2..

Nakon toga sam stao.. Citajuci svasta nesta, razumih da se ova vrsta igre podijelila u neka dva tabora, i sad ne znam sta je sta jer jednostavno nisam u tom svijetu igara pa i ne pratim...

Sad me interesuje sledece...

Da, zaboravih reci da sam skoro nasao Age of Empires, i nije losa a ni zahtjevna za masinu (veoma skromnu koju kod kuce imam) /PII, 433Mhz, 10GB Hdd, 128 RAM/..

Dakle molim iskusne gamere da mi napisu..

Sta je sve islo posle Dune 2 i kako se razgranalo, koje sve igre su napraljene i kojim putem treba ici da se uprati kontinuitet onakve Dune 2 kakvu sam igrao..

Ko je voljan da izdvoji malo strpljenja za mene, molim da mi napise sto sam trazio i ako je moguce da ostavi linkove za ono stobi mogla moja kucna skromna masina da podnese...

Mnogo pozdrava i Hvala..

Vas GZ..
 
DUNE
DUNE2
Command and conquer
red alert
Tiberian sun
Emperor battlef for dune
red alert 2
Generals

Ako nisam slucajno neki nastavak zaboravio to je redosled kako su pravljenje igre po redu.
glavno granjanje je bilo kod coommand and conquer i red alert posto je red alert pratio zbivanje rata na zemlji (da se tako izrazim) dok su tiberian sun i emperor pratili pricu dune.
Generals je najnovija igra iz tog serijala i potpuni zaokret jer nema veze sa prethodnim nastavcima vec imaginaran rat
ameri, teroristi, kinezi (koliko se secam posto sam igrao pre 2 godine)
Tebi licno savetujem Empperor battle for dune jer je nastavak dune a mnogo je dobro uradjena (ide na 4 cd-a) ali posto imas brz net koliko sam video ma poslu mozes da skines sa bitcometa ripovanu verziju od nekih 280MB koja kad se otpakuje ode na skoro 2 GB tako da su ripovani samo filmovi.
I mnogo je dobro uradjeno imas cak i crva koji izlazi iz peska i jede ljude :)
Naravno nije 3d Nemas puno kretanje u prostoru kao recimo u ground control 2 vec je izometrijski prikaz i imas samo kao u warcraftu pomeranje gore dole po visini.
Ali malo googlaj i proveri da li moze da se igra na tvojoj masini posto je u vreme kad je izasla bila jako zahtevna (ne pise u readme fileu kolika je minimalna zahtevnost pa ti ja ne mogu pomoci).
Ako ne mozes da je igras onda obavezno
TIBERIAN SUN
 
Veoma opsirno objasnjenje..
Zahvaljujem.. Sad nemam instaliran BitCommet i nisam sa tim vjest jer rijetko koristim tu vrstu programa uopste..

U svakom slucaju i ovakva informacija je vise nego odlicna, a ako neko ima i moze u medjuvremenu da stavi linkove, a i sam cu da trazim..

Hvala ...GZ.
 
Hmmm.. Kako sam procitao prethodni post od Tab503 obradovao sam se mnogo, ali avaj..

Odlucio sam se za Tiberian sun i krenuo u potragu.. Nasao sam malo more toga, i sah/mat..

Vise ja veze nemam sta da skinem i kako.. Skinuo sam neku datoteku od nekih 50 MB ali nece dase pokrene.. Do vraga sa igricama tu sam totalni laik..

Da li vi momci i djevojke (ako ih ima) mozete da mi date neki link koji ce da mi odradi posao kako valja ili da me uputite detaljnije oko svega ovoga..

Hvala..
 

Back
Top