Dulić: Nećemo nuklearke u Srbiji

Neznanko

Iskusan
Poruka
5.497
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=06&nav_id=504412

Dulić: Nećemo nuklearke u Srbiji


Beograd -- Ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić kaže da se to ministarstvo protivi bilo kakvom razmišljanju o gradnji nuklearki.

Alo mongoloidu ortopedski:
Sve najjače zemlje sveta imaju nuklearnu energiju kao izvor energije i struje...ama baš sve, eto u ovom trenutku KINA gradi 20 nuklarki, Indija 15 itd. Sve zapadne zemlje imaju oko 200 nuklearki, i sad se našao ovaj bolesni klovn i ortoped da bulazni o nuklarkama. Strašno.
Stvari su jasne, treba u Srbiji hitno naručiti 5 nuklearki, protivnicima ukinuti struju odmah na licu mesta, a pustiti im samo ako se pokajnički pismeno izjasne da su izmanipulisani i da ne znaju šta pričaju.
Znate za one koji ne vole da čitaju šta je bilo pre 100 godina u Srbiji, i tada je pola Srbije bilo protivu železničkih pruga, protiv telefonskih veza, smatrajući to sotonskim stvarima.
Kako vidimo, ništa se u Srbiji nije promenilo ni posle 100 godina, i danas imamo protivnike napredka Srbije u tehnološkom i industrijskom smislu.
Ovde su još uvek taljige, zemljani putevi, te drveno ralo i volovi hit.
 
Poslednja izmena:
Сисанче,
па ти пређе у ДСС или СНС или неку другу опозицију а ни писнуо ниси што Хомен у твом крају (иза храма) руши мали занатски центар и све присваја?


П.С. (не односи се на ову тему, већ генерално)

Постављач теме, познатији као СИСАНЧЕ има одрђених менталних проблема каратктеристичних за особе одбачене од стране своје околине т.ј. особе које вуку одређене комплексе и фрустрације настале услед немогућности адаптирања и суживота са околином и он те проблеме презентује из поста у пост.
Дакле, ОН нам упорно понавља да жели моћ, шта би ОН урадио када био био власт, како би ОН кажњавао, како је ОН позван да суди и пресуђује, како је једино оно што ОН каже исправно.Притом треба додати и велику дозу несигурности и плашљивости која се огледа у константном бежању од конверзације као и повременим бруталним и примитивним вређањем саговорника јер познато је да се простаклуцима служе особе које немају поверење у себе и своје капацитете.
У прилог овој тези треба додати и сексуалне проблеме о којима нам је пре извесног времена јавно овде говорио. (тема о забрани пушења)
 
nemrac_51443.jpg

wasserfall--oew-d.jpg

Visualisierungen_Sonnenkraftwerk_800_rdax_238x178_100.jpg
 
Odakle nama pare za nuklearke?

Ne treba nam pare za to uopšte, mi dajemo lokaciju i zemlju da grade oni koji imaju i pare i tehnologiju. Mi ćemo da budemo samo korisnici te energije.
Danas VI generacija nuklarki su sigurnije po čoveka, no sam život čoveka. O ovoj temi pričaju mafijozi u srbiji koji bi i dalje da vlajaju kulubarske ugljenokope sa privatnim bagerima i strujom koja se pravi na najprimitivniji način na svetu. E ne može.
 
samo sto necemo da dobijemo VI nego III generaciju :mrgreen:

ljudi, nemojte da budete smesni. koliko god tehnologija bila zastarela - mora da se isplati. a isplatice se na nama

daj da vidimo potencijal obnovljivih izvora energije, pa ako ih ima dosta - koristimo to, cistije je. a ako nema - pa jbga, pravimo nuklearku
 
Ne znam dal gledaš šta se dešava u Japanu.Da si do pre mesec dana pitao da li je ta elektrana bezbedna oni bi ti garantovali da se apsolutno ništa ne može desiti.Pogledaj šta je sad.
Ono što hoću da kažem je da nuklearna energija jeste isplativa,ali je i veom opasna.Uopšte,čovek nije ovladao nuklearnom energijom,i možda neće ovladati još 200 godina.Ako SAD ili bilo koja druga zemlja koristi nuklearnu energiju ne mora da znači da je to i dobro.

I kao što ti kažeš,ovde se struja pravi na primitivan način i to treba pod hitno promeniti,ali ne izgradnjom nuklearki već izgradnjom solarnih kolektora,"parkova vetra" i ostalih izvora el. energije koji ne mogu da zagade prirodu.Mnogo je jeftinije,sigurnije i doprinosi zaštiti planete.
 
Ne znam dal gledaš šta se dešava u Japanu.Da si do pre mesec dana pitao da li je ta elektrana bezbedna oni bi ti garantovali da se apsolutno ništa ne može desiti.Pogledaj šta je sad.
Ono što hoću da kažem je da nuklearna energija jeste isplativa,ali je i veom opasna.Uopšte,čovek nije ovladao nuklearnom energijom,i možda neće ovladati još 200 godina.Ako SAD ili bilo koja druga zemlja koristi nuklearnu energiju ne mora da znači da je to i dobro.

I kao što ti kažeš,ovde se struja pravi na primitivan način i to treba pod hitno promeniti,ali ne izgradnjom nuklearki već izgradnjom solarnih kolektora,"parkova vetra" i ostalih izvora el. energije koji ne mogu da zagade prirodu.Mnogo je jeftinije,sigurnije i doprinosi zaštiti planete.

I ja sam uvek za obnovive vidove enrgije (sunce, vetar...), ali ta energija se sporo obnavlja i ne moze da zadovolji potrebe ni neke manje industrije, a tek nekih vecih postrojenja...
Sto se tice kucne upotrebe, izuzetno je skupa, pa zbog toga nije ni u mogucnosti da zazivi....

Potrebna su velika ulaganja da bi mogli cak svi uredjaji da rade npr. samo energijom koju dobijamo od sunca...
Dakle, alternativni, obnovljivi vidovi energije su za burzuje, koji imaju vremena da razmisljaju o zivotnoj sredini, dok ljudi koji po ceo dan rade za veknu hleba i ne zanose se mnogo zivotnom sredinom, jer ne znaju da li ce sutra imati detetu da daju nesto za hranu, trebalo bi da razmisljaju o nukleranoj energiji, kao jeftinoj energiji koja se izuzetno brzo proizvodi....
 
Чињеница 1.
Електрична енергија произведена у нуклеарним електранама ЈЕСТЕ најефтинија ....
Чињеница 2.
Изградња нуклеарне електране је јефтинија од изградње термо или хидроелектрана
Чињеница 3.
Утицај на животну средину нуклеарне електране је далеко мањи
него утицај термо и хидроелектрана
Чињеница 4. - НАЈВАЖНИЈА
СРБИЈА НИЈЕ НА СТУПЊУ ТЕХНОЛОШКОГ РАЗВОЈА
КОЈИ БИ ОМОГУЋАВАЛА САМОСТАЛНУ ИЗГРАДЊУ НУКЛЕАРНЕ ЕЛЕКТРАНЕ ....
(додуше, немамо капацитете ни за изградњу ветрогенератора, хидро и термоелектрана)
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=06&nav_id=504412

Dulić: Nećemo nuklearke u Srbiji


Beograd -- Ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić kaže da se to ministarstvo protivi bilo kakvom razmišljanju o gradnji nuklearki.

Alo mongoloidu ortopedski:
Sve najjače zemlje sveta imaju nuklearnu energiju kao izvor energije i struje...ama baš sve, eto u ovom trenutku KINA gradi 20 nuklarki, Indija 15 itd. Sve zapadne zemlje imaju oko 200 nuklearki, i sad se našao ovaj bolesni klovn i ortoped da bulazni o nuklarkama. Strašno.
Stvari su jasne, treba u Srbiji hitno naručiti 5 nuklearki, protivnicima ukinuti struju odmah na licu mesta, a pustiti im samo ako se pokajnički pismeno izjasne da su izmanipulisani i da ne znaju šta pričaju.
Znate za one koji ne vole da čitaju šta je bilo pre 100 godina u Srbiji, i tada je pola Srbije bilo protivu železničkih pruga, protiv telefonskih veza, smatrajući to sotonskim stvarima.
Kako vidimo, ništa se u Srbiji nije promenilo ni posle 100 godina, i danas imamo protivnike napredka Srbije u tehnološkom i industrijskom smislu.
Ovde su još uvek taljige, zemljani putevi, te drveno ralo i volovi hit.
Kad bude ministar nukleus,onda će on to da izmagistrira očas posla
:manikir:
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=04&dd=06&nav_id=504412

Dulić: Nećemo nuklearke u Srbiji


Beograd -- Ministar životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja Oliver Dulić kaže da se to ministarstvo protivi bilo kakvom razmišljanju o gradnji nuklearki.

Alo mongoloidu ortopedski:
Sve najjače zemlje sveta imaju nuklearnu energiju kao izvor energije i struje...ama baš sve, eto u ovom trenutku KINA gradi 20 nuklarki, Indija 15 itd. Sve zapadne zemlje imaju oko 200 nuklearki, i sad se našao ovaj bolesni klovn i ortoped da bulazni o nuklarkama. Strašno.
Stvari su jasne, treba u Srbiji hitno naručiti 5 nuklearki, protivnicima ukinuti struju odmah na licu mesta, a pustiti im samo ako se pokajnički pismeno izjasne da su izmanipulisani i da ne znaju šta pričaju.
Znate za one koji ne vole da čitaju šta je bilo pre 100 godina u Srbiji, i tada je pola Srbije bilo protivu železničkih pruga, protiv telefonskih veza, smatrajući to sotonskim stvarima.
Kako vidimo, ništa se u Srbiji nije promenilo ni posle 100 godina, i danas imamo protivnike napredka Srbije u tehnološkom i industrijskom smislu.
Ovde su još uvek taljige, zemljani putevi, te drveno ralo i volovi hit.


A ti si zavrsio nuklearnu fiziku pa se razumes u nuklearnu energuju. Siguran sam da bez koriscenja googla neznas razliku izmedju fisije u fuzije I pazi, ekspert na formu je rekao, onako odokatvno da nam treba 5 nuklearki i to hitno. Kako platiti, imamo zemljiste :) LoL
 
A ti si zavrsio nuklearnu fiziku pa se razumes u nuklearnu energuju. Siguran sam da bez koriscenja googla neznas razliku izmedju fisije u fuzije I pazi, ekspert na formu je rekao, onako odokatvno da nam treba 5 nuklearki i to hitno. Kako platiti, imamo zemljiste :) LoL

Незнанко ти је легенда,
локални комедијаш ....
Свака тема коју отвори је шала-забава,
него воли чо'ек да му се смеју .....

Још му нико није објаснио разлику између духовит и смешан,
а и да му се објасни, не би разумео .....
 
izgradnja je jednostavna. najdemo nekog investitora,damo mu zemlju i pola profita. Oni izgrade sve,donesu tehnologiju,dobijemo jeftiniju struju,ostane nam za izvoz,plus drzavi kaplje kinta. Ovu stoku od naroda ne treba nista pitati,samo treba raditi jer su glupi i treba raditi za njihovo dobro. Strucnjaka imamo dovoljno.
 
Ne treba nam pare za to uopšte, mi dajemo lokaciju i zemlju da grade oni koji imaju i pare i tehnologiju. Mi ćemo da budemo samo korisnici te energije.
Danas VI generacija nuklarki su sigurnije po čoveka, no sam život čoveka. O ovoj temi pričaju mafijozi u srbiji koji bi i dalje da vlajaju kulubarske ugljenokope sa privatnim bagerima i strujom koja se pravi na najprimitivniji način na svetu. E ne može.

izgradnja je jednostavna. najdemo nekog investitora,damo mu zemlju i pola profita. Oni izgrade sve,donesu tehnologiju,dobijemo jeftiniju struju,ostane nam za izvoz,plus drzavi kaplje kinta. Ovu stoku od naroda ne treba nista pitati,samo treba raditi jer su glupi i treba raditi za njihovo dobro. Strucnjaka imamo dovoljno.

Aha, znaci nama i "jare i pare"?
Pa ne zakopcavaju se oni na ledja...
U EU, smanjuje se upotreba nuklearne energije, prelazi se na alternativnu energiju, hoce polako da gase nuklearke, a ti `os da ides unazad...cccc...
 
Poslednja izmena:
izgradnja je jednostavna. najdemo nekog investitora,damo mu zemlju i pola profita. Oni izgrade sve,donesu tehnologiju,dobijemo jeftiniju struju,ostane nam za izvoz,plus drzavi kaplje kinta. Ovu stoku od naroda ne treba nista pitati,samo treba raditi jer su glupi i treba raditi za njihovo dobro. Strucnjaka imamo dovoljno.

A ti si vidim jos jedan strucnjak? Okrenes par telefona sa 00 itd i onda kazes slusaj bre ti, imas para a mi imamo seljake. Dacu ja tebi tu atar u okolini beograda, ima tu par seoceta al nema veze, tu ces lepo da posadis nuklearku, da ulozis u nju i da prodajes u Srbiji struju. Prodamo struju u vrednosti od 200miliona ti uzmes 100miliona, ja 50miliona a ostalo podelimo na partijskoj osnovi? Jel ti odgovara? Izgradnja nuklearke kosta od 2-3milijarde dolara pa do 15milijardi. Prava sitnica.
 

Back
Top