Добро дошли
Buduća legenda
- Poruka
- 27.854
27. april 2011. 16:19 ( Izvor: Beta )
Ministar za zaštitu životne sredine, rudarstvo i prostorno planiranje Srbije Oliver Dulić izjavio je da će slovenačka kompanija "Gorenje" graditi skladište električnog i elektronskog otpada u Valjevu. Dulić je tokom posete Valjevu rekao da je "Gorenje" zastalo u pripremi izgradnje skladišta zbog ekonomske krize koja je pogodila i tu kompaniju. "Gorenje" je najveći proizvođač bele tehnike u regionu, pa je gotovo nezamislivo da ne gradi to skladište u Valjevu, prvenstveno za svoje potrebe, rekao je Dulić, navodeći da je potrebno da se u Srbiji izgradi nekoliko skladišta za električni i elektronski otpad.
Словенци се већ прерачунавају, исплати ли им се да скупљају електрични и електронски отпад из Аустрије,Немачке, Италије, Швајцарске и наравно њихов (Словеначки) и складиште га у Ваљеву.
Ministar za zaštitu životne sredine, rudarstvo i prostorno planiranje Srbije Oliver Dulić izjavio je da će slovenačka kompanija "Gorenje" graditi skladište električnog i elektronskog otpada u Valjevu. Dulić je tokom posete Valjevu rekao da je "Gorenje" zastalo u pripremi izgradnje skladišta zbog ekonomske krize koja je pogodila i tu kompaniju. "Gorenje" je najveći proizvođač bele tehnike u regionu, pa je gotovo nezamislivo da ne gradi to skladište u Valjevu, prvenstveno za svoje potrebe, rekao je Dulić, navodeći da je potrebno da se u Srbiji izgradi nekoliko skladišta za električni i elektronski otpad.
Словенци се већ прерачунавају, исплати ли им се да скупљају електрични и електронски отпад из Аустрије,Немачке, Италије, Швајцарске и наравно њихов (Словеначки) и складиште га у Ваљеву.

