Dukaku vređao Makedonce i Srbe

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
74.523

Makedonci osudili skandiranje albanskog fudbalera​

Fudbalska federacija Makedonije osudila je nacionalističko skandiranje Mirlinda Dakua protiv makedonske države na EP i zatražila da se istraži taj incident i preduzmu disciplinske mere.
Izvor: Beta
38043_profimedia-0883081470_f.jpg

Profimedia
"Izražavamo duboku zabrinutost i nedvosmislenu osudu povodom nacionalističkog skandiranja Mirlinda Dakua, reprezentativca Albanije, usmerenih protiv makedonske države nakon jučerašnjeg meča Hrvatske i Albanije na Evropskom prvenstvu", navodi se u saopštenju FFM.
Savez je naveo da je takvo ponašanje neprihvatljivo i suprotno osnovnim vrednostima sportskog duha i međusobnog poštovanja koje fudbal promoviše.
Takođe, makedonski savez istakao je da su principi političke neutralnosti ugrađeni u propise međunarodnih asocijacija poput Međunarodne fudbalske federacije (Fifa) i Evropske fudbalske unije (Uefa).
Albanija i Hrvatska su u sredu odigrale nerešeno 2:2 na Evropskom prvenstvu, a slaveći bod, Daku je uzeo megafon ;i sa terena skandirao protiv Severne Makedonije.
Fudbalska federacija Makedonije najavila je da će zbog takvog ponašanja uputiti zvanično pismo Uefi i pozvala je Dakua da se javno izvini, "priznajući štetu koju je izazvao".

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/32901/makedonci-osudili-skandiranje-albanskog-fudbalera/vest

Тамо имам доживотни бан,јер северномакедонцима се не свиђа слобода говора.Видиш ли зашто према мени слобода говора не мора имати граница?
ja ću ti urgirati da ti se makne taj ban
izgleda da si teško zabrljao
a jbg , možda ja sam te banirano
daj mi link tog baniranog naloga
ima slobodu govora za svako razumno biće , tamo, e sad, do tvoje pameti je šta si pisao
daj mi link

Nakon tog sramnog čina, Daku se ubrzo našao na udaru javnosti. Ruski klub osudio je ponašanje svog fudbalera, a navodno je zatražena i kazna UEFA, pa je momak rođen u južnoj pokrajini Srbije odlučio se izvini.

"Prvo želim da se zahvalim koji su navijali za nas i u dobrim i u lošim momentima. Samo oni koji su na terenu znaju kakve vas emocije nose i kakav je osećaj kada igrate za nacionalni tim uz naš moto 'Albanija bez granica'. Ako sam nekoga uvredio posle meča sa Hrvatskom, molim ga za oproštaj", napisao je Daku na Instagramu.

Nakon tog sramnog čina, Daku se ubrzo našao na udaru javnosti. Ruski klub osudio je ponašanje svog fudbalera, a navodno je zatražena i kazna UEFA, pa je momak rođen u južnoj pokrajini Srbije odlučio se izvini.

"Prvo želim da se zahvalim koji su navijali za nas i u dobrim i u lošim momentima. Samo oni koji su na terenu znaju kakve vas emocije nose i kakav je osećaj kada igrate za nacionalni tim uz naš moto 'Albanija bez granica'. Ako sam nekoga uvredio posle meča sa Hrvatskom, molim ga za oproštaj", napisao je Daku na Instagramu.
Igra u Rusiji? A da oni njega greškom prebace u Donbas? Greške se dešavaju, šta da se radi. :kafa:

Back