Quantcast

Duhovnost bez religije

Сале!

Buduća legenda
Poruka
34.299
Pisalo je ono sto pise u Bibliji
Valjda Bog zna sta je pisalo.
Dok se približavao logoru, čuo je kako narod peva. Zatim je video kako igraju i klanjaju se zlatnom teletu. Zbog toga se mnogo naljutio. Bacio je na zemlju dve ploče i one su se razbile u paramparčad.
https://www.jw.org/sr-latn/publikacije/knjige/poučne-priče-iz-biblije/5/mojsije-10-zapovesti-zlatno-tele/

To je bila samovolja Mojsijeva, sem njega niko nije znao šta je pisalo na tim pločama.

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
37.224
Ma i to je pateticno, djavola ces naci nekog ko je okrenuo drugi obraz. Nije prirodno trpeti kad te neko lema (bilo bukvalno bilo metaforicki lema u smislu radi ti o glavi, bezobrazan je itd) i jos se pride moliti za njega. Ne da ne bi okrenuo drugi obraz nego bih njega razvalio po gore navedenom tako da bih ga okrenuo za 480 stepeni. Hriscanstvo jednostavno insistira na necemu sto nije prirodno, koliko god neke od tih stvari izgledale romanticne i plemenite na prvi pogled.
Tacno.Hriscanstvo ne uci prirodno,nego natprirodno.

Radovan Četvrti

Domaćin
Poruka
3.501
Nijedan ateista to ne radi, ne radi ni on.
Iz uvodnog posta si mogla da zakljucis da nema spoljnih "sila" koje uticu na tebe.
Mislim da te SPOLJNE SILE ipak postoje, defiitivno.
Kategorija boga, je samo primitivni pokušaj da se one definišu i objasne. Neuspeli naravno.
Kosmička realnost je i suviše složena i našem mozgu (u trenutnoj fazi razvoja) nedostupna.
Nauka je još uvek na samom početku otkrivanja saznanja o nastanku Kosmosa, dešavanjima unutar njega i putevima i pravcima njegovog evoluiranja.

Nauka, posle 2000 godina razvoja i iskustva, priznaje da je tek na početku saznanja o tome kako je nastao Kosmos, i da se za sada bavi isključivo teorijama.

A jevrejski pastiri od pre 2000 godina, znali da je cela Vaseljena sačinjena za samo 6 dana ?

Pa se pitaju zašto sam ja ateista?

pustos

Veoma poznat
Poruka
10.478
Mislim da te SPOLJNE SILE ipak postoje, defiitivno.
Kategorija boga, je samo primitivni pokušaj da se one definišu i objasne. Neuspeli naravno.
Kosmička realnost je i suviše složena i našem mozgu (u trenutnoj fazi razvoja) nedostupna.
Nauka je još uvek na samom početku otkrivanja saznanja o nastanku Kosmosa, dešavanjima unutar njega i putevima i pravcima njegovog evoluiranja.

Nauka, posle 2000 godina razvoja i iskustva, priznaje da je tek na početku saznanja o tome kako je nastao Kosmos, i da se za sada bavi isključivo teorijama.

A jevrejski pastiri od pre 2000 godina, znali da je cela Vaseljena sačinjena za samo 6 dana ?

Pa se pitaju zašto sam ja ateista?
Ljudi se tesko nose sa nedovrsenim informacijama i nesigurnoscu. Imaju potrebu da daju smisao svemu sto ne razumeju ili ih uznemiri. Na taj nacin stvaraju smisao i volju van sebe, koja moze da pomogne ili povredi.

Taj proces potpomazu ljudi koji drugacije vide svet. Sinestezija je vec dovoljno objasnjenja, kada ljudi cuju u bojama ili vide u tonovima, postoje i druge veze u mozgu koje nekim ljudima omugucavaju da drugacije vide svet i daju alternativno tumacenje dogadjaja.

Nauka u modernom smislu postoji oko 300-400 godina, iako se poziva na mnogo starije korene.
Verovati na rec Judejima, a ne verovati na rec ljudima koji zive pored tebe je pomalo cudno, ali na neki nacin i razumljivo. Ljude oko sebe vidimo svaki dan i poznajemo ih, Judeje ne znamo i mozemo im pridati magicne moci.