Duhovnost bez religije

Bozjarec se ne menja da bih je menjala
prenosim je
Бог је само пар пута проговори у Библији
1. кад је наредио Адаму и Еву да не сме да једу плод са дрвета Знања.
2. кад је Бог питао Каина шта се љути што је ишо код његовог брата на роштиљ уместо да остане на веџи храни код њега.
3. Кад је рекао Ноји да ће да потопи све
4. кад је причао са Мојсијем неколко пута,. Први пут му је реко да се изује јер стоји на светој земљи (опет наређење)
5. кад се обратио Самуилу а овај рече "Говори; Јер слуга твој слуша. "
6. кад је одговорио Давиду да иде и сатре Филистејце.
7. Када се обратио Саулу са "Савле, Савле, Зашто ме прогониш?"
и можда још пар ту и тамо.
 
Бог је само пар пута проговори у Библији
1. кад је наредио Адаму и Еву да не сме да једу плод са дрвета Знања.
2. кад је Бог питао Каина шта се љути што је ишо код његовог брата на роштиљ уместо да остане на веџи храни код њега.
3. Кад је рекао Ноји да ће да потопи све
4. кад је причао са Мојсијем неколко пута,. Први пут му је реко да се изује јер стоји на светој земљи (опет наређење)
5. кад се обратио Самуилу а овај рече "Говори; Јер слуга твој слуша. "
6. кад је одговорио Давиду да иде и сатре Филистејце.
7. Када се обратио Саулу са "Савле, Савле, Зашто ме прогониш?"
и можда још пар ту и тамо.

2. Пази САД да одеш на Блиски Исток сачекаће воће попут:
Урме, смокве, маслине, ананас, банане, киви, манго, папаја, нар, наранџе.....мсм зар није боље и то месанце и ове воће салате мешане?
А не само месо?
 
Бог је само пар пута проговори у Библији
1. кад је наредио Адаму и Еву да не сме да једу плод са дрвета Знања.
2. кад је Бог питао Каина шта се љути што је ишо код његовог брата на роштиљ уместо да остане на веџи храни код њега.
3. Кад је рекао Ноји да ће да потопи све
4. кад је причао са Мојсијем неколко пута,. Први пут му је реко да се изује јер стоји на светој земљи (опет наређење)
5. кад се обратио Самуилу а овај рече "Говори; Јер слуга твој слуша. "
6. кад је одговорио Давиду да иде и сатре Филистејце.
7. Када се обратио Саулу са "Савле, Савле, Зашто ме прогониш?"
и можда још пар ту и тамо.
Sve sto pise u Bibliji je Bozja rec.
 
Poenta hriscanstva je da je licnost Isusa Hrista taj balans svemu negativnom.
Onda "okrenes" Isusa...

Culi ste da je receno: "Oko za oko i zub za zub". A ja vam kazem: ne suprostavljajte se zlom coveku, nego, ako te neko udari po desnom obrazu, okreni mu i drugi. Ako neko hoce da ide na sud s tobom da bi ti uzeo kosulju, daj mu i ogrtac. Ako te neko natera da ides jednu milju s njim, idi s njim i dve. Daj onome koji trazi od tebe, i ne okreci se od onoga koji hoce da pozajmi od tebe."

I odmah ti je,ma samo i od tih reci, bolje u dusi. :)

keks.jpg


(hint: ovaj sa keksom je Isus)
 
"A ovo je savez koi cu sklopiti s narodim izrailjskim nakon tih dana:
stavicu svoj Zakon u njih same, i upisacu ga u njihova srca"
(Stari zavet,Jeremija 31:33)

Kada ljudi citaju Bibliju, ono sto procitaju tacno se poklapa sa onim sto vec znaju i sto je vec u njihovim srcima, a Isus je neko koga vec vole kroz mnoge ljude u njihovim zivotima koji su mu bili nalik.

Sve je to tako jednostavno, zasto se toliko protivite 🙂
 
Kada ljudi citaju Bibliju, ono sto procitaju tacno se poklapa sa onim sto vec znaju i sto je vec u njihovim srcima, a Isus je neko koga vec vole kroz mnoge ljude u njihovim zivotima koji su mu bili nalik.

Sve je to tako jednostavno, zasto se toliko protivite 🙂
Зато што Џизус каже:
[Матеј 15: 24 „Послан сам само изгубљеним овцама дома Израела.“] - не припадам.

[Матеј 10: 34-36 "Не мислите да сам дошао да донесем мир на земљи! Нисам дошао да донесем мир, већ мач. Дошао сам да се раздвојим сина од оца, ћерку од мајке и снаху од свекрве. Човјекови непријатељи биће његово домаћинство."] - не подржавам ни под разно јер пропагира раздор породице
 
"A ovo je savez koi cu sklopiti s narodim izrailjskim nakon tih dana:
stavicu svoj Zakon u njih same, i upisacu ga u njihova srca"
(Stari zavet,Jeremija 31:33)

Kada ljudi citaju Bibliju, ono sto procitaju tacno se poklapa sa onim sto vec znaju i sto je vec u njihovim srcima, a Isus je neko koga vec vole kroz mnoge ljude u njihovim zivotima koji su mu bili nalik.

Sve je to tako jednostavno, zasto se toliko protivite 🙂
A zasto nigde nema Srba iako su prihvatili, ili bolje reci prisvojili jevreskog boga Jahvea i njegovog vanbracnog sina, a svoje odbacise?
 
Зато што Џизус каже:
[Матеј 15: 24 „Послан сам само изгубљеним овцама дома Израела.“] - не припадам.

[Матеј 10: 34-36 "Не мислите да сам дошао да донесем мир на земљи! Нисам дошао да донесем мир, већ мач. Дошао сам да се раздвојим сина од оца, ћерку од мајке и снаху од свекрве. Човјекови непријатељи биће његово домаћинство."] - не подржавам ни под разно јер пропагира раздор породице
Ja sam razumeo da on šalje poruku kako je neophodno razdvojiti duhovni život od svetovnog, ako želiš ući u Kraljevstvo nebesko.
Ne treba bukvalno uzimati njegove reči, ali niko ko se veže za stvari iz svetovnog života ne može duhovno napredovati.

Identifikovanje sa svojim najbližim u familiji je uzet kao primer jer je ta vezanost najčvršća i najteže se može prevazići.
Ljudi ne shvataju da ukoliko se ne vežeš za porodicu (ne prisvajaš je kao svoju) to ne mora značiti da se tvoja ljubav prema njima prekinula.
Ljubav ostaje ista, samo je prestala identifikacija sa njima.
 
Ja sam razumeo da on šalje poruku kako je neophodno razdvojiti duhovni život od svetovnog, ako želiš ući u Kraljevstvo nebesko.
Ne treba bukvalno uzimati njegove reči, ali niko ko se veže za stvari iz svetovnog života ne može duhovno napredovati.

Identifikovanje sa svojim najbližim u familiji je uzet kao primer jer je ta vezanost najčvršća i najteže se može prevazići.
Ljudi ne shvataju da ukoliko se ne vežeš za porodicu (ne prisvajaš je kao svoju) to ne mora značiti da se tvoja ljubav prema njima prekinula.
Ljubav ostaje ista, samo je prestala identifikacija sa njima.
Klasično sektašenje,zaboravi roditelje,zaboravi decu i familiju samo mene prati i sve će biti u redu jer ja sam istina...svaka sekta radi upravo isto tako
 
Religiozna dela se ne mogu smatrati duhovnost ni pojedinca niti grupa ma kakio one, grupe bile male ili velike. Duhovnost deluju na covekovu emotivnu i intelektualnu osnovu i oplemenjuje je ili izopacuje u zavisnosti od okruzenja i vremena u kojem se dogadja.

Odgovor zasto se duhovnost ne moze pripisati religioznim tvorevina lezi u cinjenici da gotovo 90% religioznih teksto je zasnovan na mitologi, tj. neistinama i, sto je jos gore, na poluistinama.








5 %
 
Klasično sektašenje,zaboravi roditelje,zaboravi decu i familiju samo mene prati i sve će biti u redu jer ja sam istina...svaka sekta radi upravo isto tako
Ne treba nikog zaboraviti, samo se ne treba ni sa kim identifikovati. Ti nisi, niti možeš biti, ni tvoja majka, ni tvoj otac pa nije lepo da ih prisvajaš kao nešto svoje.
Ti ih možeš voleti i poštovati bez potrebe da ih prisvajaš. Ono što je tvoje je u tebi, a ne van tebe, o tome se radi.
 
Ne treba nikog zaboraviti, samo se ne treba ni sa kim identifikovati. Ti nisi, niti možeš biti, ni tvoja majka, ni tvoj otac pa nije lepo da ih prisvajaš kao nešto svoje.
Ti ih možeš voleti i poštovati bez potrebe da ih prisvajaš. O tome se radi.
šuplja priča,ko voli oca svoga i majku svoju više nego mene taj nije mene dostojan,ko voli sina svoga i kćer svoju više nego mene taj nije mene dostojan.on dakle traži da se identifikuješ sa njim,fiktivnim likom iz drevnih spisa nepoznatih autora a da porodicu suspenduješ u drugi plan u odnosu na njega.to se zove ludilo najblaže rečeno
 
šuplja priča,ko voli oca svoga i majku svoju više nego mene taj nije mene dostojan,ko voli sina svoga i kćer svoju više nego mene taj nije mene dostojan.on dakle traži da se identifikuješ sa njim,fiktivnim likom iz drevnih spisa nepoznatih autora a da porodicu suspenduješ u drugi plan u odnosu na njega.to se zove ludilo najblaže rečeno

Tačno, identifikuješ se sa njim ako ga zamišljaš kao nešto što je van tebe. Ali ako Hrista doživljavaš kao svoju svest, a Isusa kao svoju savest, tada više nisi identifikovan sa nekim spoljnim fiktivnim likom, kako ga ti zamišljaš, nego sa nečim što je u tebi i što je stvarno.
 
Samo zaboravljamo da hriscanstvi moral nije nesto sto je coveku ugradjeno, pre bi se moglo reci da je paganizam nesto sto mu je imanentno, jer je on bio prisutan u svim drustvima pre nastanka hriscanstva. Hriscanstvo insistira na necemo sto nije prirodno

Uvek je skakljivo govoriti o tome sta je prirodno. Ubedjen sam, da coveku koji je ostario i umorio se od zivota, dosta stvari iz hriscanstva deluje prirodno.
 
Samo zaboravljamo da hriscanstvi moral nije nesto sto je coveku ugradjeno, pre bi se moglo reci da je paganizam nesto sto mu je imanentno, jer je on bio prisutan u svim drustvima pre nastanka hriscanstva. Hriscanstvo insistira na necemo sto nije prirodno
Bog nas je stvorio prema Bozanskim osobinama i zakon dat u Bibliji je nesto sto je prirodjeno coveku
Takodje nam je dao savest
Po samoj savesti covek zna sta je dobro a sta zlo.
 
Bog nas je stvorio prema Bozanskim osobinama i zakon dat u Bibliji je nesto sto je prirodjeno coveku
Takodje nam je dao savest
Po samoj savesti covek zna sta je dobro a sta zlo.
Није тачно. Није нам дао савест. То је Ева морала сама да узме па је дебело платила (Адам се ту само шлеповао уз Еву).
 

Back
Top