Duhoklonuce

Koliko cesto klonete duhom (depresija)? Licno, ne klonem duhom zbog dogadjaja koji dolaze spolja vec mi se raspolozenje promeni bez povoda. Ujutro srecan, popodne klonuo duhom i najradije bih spavao.
Senzacije iznutra i spolja me drže podalje od klonuća duhom. Uvek ima nešto impresivno što me zaokupi. Na temi o maloj Danki sam priznala da sam idiot koji je i dalje opčinjen ovim životom. Idiot, jer ima mnogo razloga da se okrenem patnji.
Ma, tu je lep cvet, tamo je neka žena u lepoj haljini, nebo je lepo i široko, cvetaju čak japanske trešnje u ulici kojom volim da šetam... reka zvuči fantastično iako je zatrpana smećem.
Lep čovek mi se obratio sa osmehom.
Lepa pesma mi je pala na pamet.
Devojčica se ponaša kao prava mala dama, bira reči i misli dublje o onome o čemu razgovaramo.
Nemam vremena, a ni želje, realno, da budem nesrećna i mračna.
Tražim uvek i svuda nešto lepo.

Senzacije iznutra i spolja me drže podalje od klonuća duhom. Uvek ima nešto impresivno što me zaokupi. Na temi o maloj Danki sam priznala da sam idiot koji je i dalje opčinjen ovim životom. Idiot, jer ima mnogo razloga da se okrenem patnji.
Ma, tu je lep cvet, tamo je neka žena u lepoj haljini, nebo je lepo i široko, cvetaju čak japanske trešnje u ulici kojom volim da šetam... reka zvuči fantastično iako je zatrpana smećem.
Lep čovek mi se obratio sa osmehom.
Lepa pesma mi je pala na pamet.
Devojčica se ponaša kao prava mala dama, bira reči i misli dublje o onome o čemu razgovaramo.
Nemam vremena, a ni želje, realno, da budem nesrećna i mračna.
Tražim uvek i svuda nešto lepo.
Lep pogled na život. Tvoje razmišljanje setilo me je na film "Amelie". Danas sam odgledao i obožavam film.

spoon GIF

Nemam vreme da klanjam...
Kako si me nasmejala ovim komentarom. :heart:

Naravno da dolazi, niko nije imun.
Svoj život odavno posmatram kao poklon od Boga, plus omalovažen i neshvaćen-bila sam takva u par navrata.
Kako da se odnosim prema tom poklonu, osim što ću ga voleti?
Poklona od Njega je mnogo, ali da nije bilo života na prvom mestu, ne bih nikad ništa više dobila. Nemam pravo, vreme, a ni želju da taj poklon potcenjujem sad kao skoro gotova ličnost.

Svoj život odavno posmatram kao poklon od Boga, plus omalovažen i neshvaćen-bila sam takva u par navrata.
Kako da se odnosim prema tom poklonu, osim što ću ga voleti?
Poklona od Njega je mnogo, ali da nije bilo života na prvom mestu, ne bih nikad ništa više dobila. Nemam pravo, vreme, a ni želju da taj poklon potcenjujem sad kao skoro gotova ličnost.
Mudro. Za tako nešto treba fokus na realnost maksimalna. Čim misli skrenu u neko nestvarno, odmah dolazi patnja. Uzgred, ovaj film je dospeo na visoko drugo mesto medju mojim omiljenim filmovima :D

Mudro. Za tako nešto treba fokus na realnost maksimalna. Čim misli skrenu u neko nestvarno, odmah dolazi patnja. Uzgred, ovaj film je dospeo na visoko drugo mesto medju mojim omiljenim filmovima :D
Ne mora da znači. I nestvarno može biti lepo. Nestvarno proživljavamo stvari koje ne možemo stvarno. Dakle, to može biti dodatak i nagrada, vrsta melema, a ne obavezno stranputica.
Pogledaću taj film sutra. Zanima me jesam li kao Amelia Pulen, tj. da li je ona kao ja, jer sam ja ovde stvaran lik.

Ne mora da znači. I nestvarno može biti lepo. Nestvarno proživljavamo stvari koje ne možemo stvarno. Dakle, to može biti dodatak i nagrada, vrsta melema, a ne obavezno stranputica.
Pogledaću taj film sutra. Zanima me jesam li kao Amelia Pulen, tj. da li je ona kao ja, jer sam ja ovde stvaran lik.
Ne mogu verovati da dve decnije nisam gledao tako dobar film.

Koliko cesto klonete duhom (depresija)?

Dešava mi se, traje mesec, ili više dana. Ali te depresivne epizode nisu više strašne kao što su bile.

Trudim se da uživam u sitnicama koje čine život. Lep sunčan dan, dobra knjiga, šetnja, igra sa mojom mačkom...

Inače, mislim da svako ponekad upadne u to melanholično stanje i to je normalno. Život je sastavljen od dana za plakanje i dana za smejanje.

Dešava mi se, traje mesec, ili više dana. Ali te depresivne epizode nisu više strašne kao što su bile.

Trudim se da uživam u sitnicama koje čine život. Lep sunčan dan, dobra knjiga, šetnja, igra sa mojom mačkom...

Inače, mislim da svako ponekad upadne u to melanholično stanje i to je normalno. Život je sastavljen od dana za plakanje i dana za smejanje.
Upravo tako. Doduše kod tebe to traje baš, baš dugo. Sitnice su presudne jer one i čine život. Mislim da nije dobro upasti u obrazac gde se mozak ne korsti. Kao što je izležavanje, gledanje besmislenih i površnih tv emisija..

Upravo tako. Doduše kod tebe to traje baš, baš dugo. Sitnice su presudne jer one i čine život. Mislim da nije dobro upasti u obrazac gde se mozak ne korsti. Kao što je izležavanje, gledanje besmislenih i površnih tv emisija..
Ko da te vadi svaki put iz neke šahte, sve dublje i dublje?
Boga moli, moli, moli i konačno izmoli za snagu i volju da se nosiš sa poklonom-životom.
Potonućeš? Sam ćeš?
Ma, nema to, ne postoji! Uvek postoje oči Božije, samo treba da pogledaš u njih. Gore, UP, podigni glavu!

Ko da te vadi svaki put iz neke šahte, sve dublje dublje?
Boga moli, moli, moli i konačno izmoli za snagu i volju da se nosiš sa poklonom.životom.
Potonućeš? Sam ćeš?
Ma, nema to, ne postoji! Uvek postoje oči Božije, samo treba da pogledaš u njih.
Primetio sam da moleći se, ne konkretno za mene, Bog je meni dosta pomogao u životu a da nisam tražio bilo šta. Ali on je znao šta meni treba i to mi je dato.
Jeste da valja prepustiti se Bogu, ali je Bogu milo kada i mi nešto preduzmemo u životu, a ne da čekamo stalno na njegovu pomoć. Ako posrnemo, poguraće, ali ne treba da nas nosi kroz život.

Primetio sam da moleći se, ne konkretno za mene, Bog je meni dosta pomogao u životu a da nisam tražio bilo šta. Ali on je znao šta meni treba i to mi je dato.
Jeste da valja prepustiti se Bogu, ali je Bogu milo kada i mi nešto preduzmemo u životu, a ne da čekamo stalno na njegovu pomoć. Ako posrnemo, poguraće, ali ne treba da nas nosi kroz život.
Imaš li želje'?
Lično ih imam uvek. Imam stvari i ljude koje želim da su moji... ali na kraju dana, sve je OK i kad nisu moji.
Ne imitiram Hrista, ne izdajem se za Njega, pobogu, ali mi je potreban. Nekad ne mogu oko da sklopim, a nekad spavam kao klada..... i budem nagrađena u snu.l

Imaš li želje'?
Lično ih imam uvek. Imam stvari i ljude koje želim da su moji... ali na kraju dana, sve je OK.
Ne imitiram Hrista, ne izdajem se za Njega, pobogu, ali mi je potreban. Nekad ne mogu oko da sklopim, a nekad spavam kao klada..... i budem ngrađena u snu.l
Imam.
Nekome je potreban više, nekome manje. Svima treba, ali neko ko je slabiji duhom traži utehu, podstrek, oslonac.

Back