Dugovi za struju 640 miliona evra

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
Beograd -- Elektroprivreda Srbije (EPS) je saopštila da je dug građana i privrde za utrošenu struju na kraju 2010. iznosio 67,3 milijarde dinara (oko 640 miliona evra).]
Beograd -- Elektroprivreda Srbije (EPS) je saopštila da je dug građana i privrde za utrošenu struju na kraju 2010. iznosio 67,3 milijarde dinara (oko 640 miliona evra).
Nagradno pitanje - koliko ce se povecati ovaj dug kad struja poskupi od 1.marta?z:lol:

Највеће неплатише утрошене електричне енргије су, наравно, ЖУТИ ТАЈКУНИ И БИЗмИСМЕНИ ВЛАДАЈУЋЕ МАФИЈЕ - ЧИЈА ИМЕНА И НАЗИВЕ ФИРМИ НЕ СМЕЈУ НИ ДА ОБЈАВЕ - и уместо стока да им конфискује ВИЛЕ, ЈАХТЕ и КОНАКЕ - ОНИ НЕПЛАЋЕНУ СТРУЈУ ПРЕНОСЕ ПОСКУПЉЕЊЕМ НА ЛЕЂА ГРАЂАНА... олош над олошима...
 
Poslednja izmena:

Највеће неплатише утрошене електричне енргије су, наравно, ЖУТИ ТАЈКУНИ И БИЗмИСМЕНИ ВЛАДАЈУЋЕ МАФИЈЕ - ЧИЈА ИМЕНА И НАЗИВЕ ФИРМИ НЕ СМЕЈУ НИ ДА ОБЈАВЕ - и уместо стока да им конфискује ВИЛЕ, ЈАХТЕ и КОНАКЕ - ОНИ НЕПЛАЋЕНУ СТРУЈУ ПРЕНОСЕ ПОСКУПЉЕЊЕМ НА ЛЕЂА ГРАЂАНА... олош над олошима...[/QUOTE]

Jedna od tih je i ova lujka jaguar.
 
Ne kazem da nam struja stvarno nije jeftina ali i ne branim one sto je ne placaju!
Preko je skuplja a nasa "draga" nam vlada hoce sad da izjednaci i nasu cenu struje sa njihovom sto ima osnova pod uslovom da i nase plate budu kao njihove!
Zar ne? Pa logicno ali u ovoj drzavi samo dozivljavamo nelogicno!
 

To sve očigledno nije dobro rešeno, sistem ne funkcioniše. EPS je gubitaš od €300 miliona godišnje.

A ovi što troše ono što nisu zaradili (potrošači neplatiše) su stoka naravno.


ti si bre govedo jedno neotesano..........kako te nije sramota da tako nazivas narod....evo licno znam ljude u Jagodini kojo vec godinu dana ne dobijaju platu samo iz razloga sto su tvoji eksperti iz vlade prodali firmu privatniku koga zabole kita da im placa.......i odakle ti ljudi da plate struju..............vidim ja da ovde sledi Causesku scenario..............goveda na vlasti streljati po kratkom bez sudjenja.
 
Ne kazem da nam struja stvarno nije jeftina ali i ne branim one sto je ne placaju!
Preko je skuplja a nasa "draga" nam vlada hoce sad da izjednaci i nasu cenu struje sa njihovom sto ima osnova pod uslovom da i nase plate budu kao njihove!
Zar ne? Pa logicno ali u ovoj drzavi samo dozivljavamo nelogicno!

Naravno, ti su najveci krivci za sve sto nam se desava.

Barem pola zemlje ne radi, porodice nemaju ni dinar mesecnog primanja, a, cute i trpe da ih EPS plasi plenidbom stvari, zelenasi prete uterivanjem dugova.
I niko se ne zapita od cega taj narod zivi
 
Oh, pa o ovome sam pričao u onoj mojoj temi.
Znači, srpski lopovi (ne samo Srbi, već građani Srbije) ojadiše samo na konto struje javno preduzeće za 640 miliona? Kukuuuu, pa još za vodu, grejanje, čuda...

Narod je lopov više nego političari. Narod je strpao u svoje džepove i zakinuo državi više nego političari.
 
Oh, pa o ovome sam pričao u onoj mojoj temi.
Znači, srpski lopovi (ne samo Srbi, već građani Srbije) ojadiše samo na konto struje javno preduzeće za 640 miliona? Kukuuuu, pa još za vodu, grejanje, čuda...

Narod je lopov više nego političari. Narod je strpao u svoje džepove i zakinuo državi više nego političari.

Дај да мењамо народ за неки лепши, бољи и паметнији. Ти познато? Иста школа. :lol:
 
Ne možemo menjati. Možda je problem i da se menjaju ostali lopovi. Ali možemo da ne pravimo selekciju i da neke lopove prećutno podržavamo, dok neke konstantno prozivamo. Korak po korak.

Pa nije isto biti veliki lopov i trpati bogatstvo, i biti mali "lopov" koji hrani decu i ne zna kako da poplaca sve racune.

Kad bi drzava snizila cenu struje - ne bi bilo "lopova".
 
Oh, pa o ovome sam pričao u onoj mojoj temi.
Znači, srpski lopovi (ne samo Srbi, već građani Srbije) ojadiše samo na konto struje javno preduzeće za 640 miliona? Kukuuuu, pa još za vodu, grejanje, čuda...

Narod je lopov više nego političari. Narod je strpao u svoje džepove i zakinuo državi više nego političari.

haha tako je to kad taksista pomisli da njegovo misljenje vredi necemu pa komentarise po forumu :D :D :D
Narod je duzan za struju jer nema da je plati, a nema da je plati jer poslednjih 10 godina Srbijom vedre i oblace DS, G17, DSS. Kad bi na vlasti bio neko sposobniji i normalniji, bolje bi se privredjivalo, bili bi nizi porezi, bile bi vise plate pa i narod ne bi "dugovao" za struju.
 
Gde su sada ti sto seku struju , ja morao da se svadjam i da pretim ovima oz distribucije sto su hteli da mi iskljuce struju za nekih 8-9 iljada sto smo i zaboravili da platimo , mozda 2 meseca je proslo , a ovo sto je duzno ko Grcka i dalje uziva u dzabe struji . :think:
 
Poslednja izmena:
Gde su sada ti sto seku struju , ja morao da se svadjam i da pretim ovima oz distribucije sto su hteli da mi iskljuce struju za nekih 8-9 iljada sto smo i zaboravili da platimo , mozda 2 meseca je proslo , a ovos to je duzno ko Grcka i dalje uziva u dzabe struji . :think:

Takodje i meni su pred Novu godinu dosli za isti iznos a imam dvojicu komsija koji duguju jedan 120.000 a drugi 450.000 i kod njih nisu zvonili.
 
tako je, opsta je besparica i ekonomski kolaps u Srbiji, kako u narodu tako i u privredi, zbog nenormalnog rezima koji unistava Srbiju ogromnim porezima, ocajnom ekonomskom klimom, korupcijom.
Istina. Zatvoren, začaran krug. Narod nema para jer ne dobija (dovoljne) plate, firme nemaju para jer se njima ne plaćaju računi, država nema jer im firme ne plaćaju poreze i doprinose. I tako opet stižemo do naroda koji (s razlogom?) nema platu jer država nema pare.
Zatvoren krug.
A rešenje?
 
Istina. Zatvoren, začaran krug. Narod nema para jer ne dobija (dovoljne) plate, firme nemaju para jer se njima ne plaćaju računi, država nema jer im firme ne plaćaju poreze i doprinose. I tako opet stižemo do naroda koji (s razlogom?) nema platu jer država nema pare.
Zatvoren krug.
A rešenje?

resenje je za pocetak manje korupcije. procene evropskih komisija je da godisnje zbog korupcije u javnim nabavkama u Srbiji iscuri cela jedna milijarda evra. Eto prvi korak - promeniti mafijaski, korumpirani rezim, zaustaviti korupciju, ustedeti milijardu evra koju mozemo onda pametno uloziti pa onda videti sta cemo dalje.
 
Istina. Zatvoren, začaran krug. Narod nema para jer ne dobija (dovoljne) plate, firme nemaju para jer se njima ne plaćaju računi, država nema jer im firme ne plaćaju poreze i doprinose. I tako opet stižemo do naroda koji (s razlogom?) nema platu jer država nema pare.
Zatvoren krug.
A rešenje?
Pokretanje proizvodnje koju su unistili demokrate vizionari.
 

Back
Top