Dug moru

Sad pogledah i 7. epizodu, ludilo od serije. Konacno da i ja vidim tog Sergeja glumca nad glumcima, ne znam da li je igde bolje odigrao.. Micanovic takodje sjajan. Prezadovoljan sam, ovo je bas serija po mom ukusu i hvala Bogu da se neko setio u moru krimi dzimi jurnjave, sitkoma i kostimiranih istorijskih da snimi nesto NOVO i osvezavajuce... Ovo se gleda sa paznjom, svaka izgovorena rec ima neko znacenje, pravo umetnicko delo... Pu pu da ne ureknem, nek nastave ovako do kraja, i sto se mene tice serija je obelezila jesen.... A nastavak ovde nije ni potreban, ovo je serija gde je 10ak epizoda dovoljno...........
 
Nemam prave reci za nabacane novotarije koje imaju nameru za shock efekat i dalje se svaka serija moze spakovati u sat i po loseg filma,koji te drzi eto dok ne izadjes iz bioskopa i kao isplatila se kova,na trenutak je digla adrenalin
 
Zena macka

Nada-Sargin-snimanje-800x430.jpg
 

Genijalna glumica, kome to nije jasno ima ozbiljan problem. Od te generacije 70ih pa na dalje, nema bolje. Nije neka top riba sa oblinama i ne znam kakvom lepotom ali iz nje odise neka dobrota i empatija, ta seta, tuga i bol u ocima.. Cim se pojavila gurali su je u zahtevne uloge jer kako sama kaze videli su da moze, pa ajde, sto da ne. U nekim novijim filmovima je pokazala da moze da odigra bukvalno sve i hvala Bogu sto je ovoliko zastupljena. Od Roda i Sutra ujutru je krenuo njen uspon, u zadnjih 10 godina je izdominirala svuda, a tek ce Boze zdravlja.. Njen "problem" je sto nema skandale i sto nije zastupljena u medijima pa mnogima prolazi ispod radara, gledali su je milion puta u milion serija a da nikad nisu nesto posebno obracali paznju na nju jer jelte cim je nema po novinama i zutoj stampi onda i nije neka zvezda.. Npr. Katarina Radivojevic je mnogo poznatija od nje, a nije joj ni prici po ulogama, talentu i radu
 
Gledaćemo i drugu sezonu hit serije "Dug moru"!

Bojana Maljević otkriva da će snimiti još epizoda, i komentariše činjenicu da je serija završila i na piratskim sajtovima!

https://mondo.rs/Zabava/TV/a1260276/Dug-moru-2-nove-epizode.html

Divan intervju sa Bojanom Maljevic. Da je sreca vise ovakvih serija a manje onih poput Bese i Grupe koje krupno grizu i mnogo zele a u sustini malo toga ostvare...
 
Poslednjih par epizoda su nesto losije od prethodnih ali i dalje je to dosta dobro.. Ostala mi je jos 11. epizoda.. Steta sto Goran Gajic nije vise radio u Srbiji, odlican je reditelj.. Izbor glumaca mu je za pohvalu, ne zna se ko je bolji da li Sargin, Micanovic, Lucev, Sergej, Popovic, Maljevic... I Zejo je bio sjajan, steta sto ga ubise... Lecicka i Rnjo su ovde najtanji ali toliko sam se vezao za njih da ni ne bi mogao nekog drugog da zamisim u njihovim ulogama... Uz Senke najbolja domaca serija ove jeseni. :ok:
 
Serija “Dug moru” snimala se više od godine. Da li postoji neka anegdota?

- Da. Godinu dana se skoro snimalo i spremalo, naravno, sa velikim pauzama. Bilo je raznih anegdota, najviše zbog vremena. Odjednom se pojavi kiša, u drugoj sceni sunce. Ono što je zanimljivo jeste da je u toku snimanja pisan scenario, stvarani su likovi. Ovo je za mene bilo nešto novo. Do sada nisam imala iskustva da nisam znala šta će biti do kraja sa mojim likom, već se to gradilo tokom snimanja. Zanimljivo, kreativno i stresno.

Koja je nit koja povezuje vaš lik i vas privatno?


- Neka čvrstina i možda strogost. Ali nikada ovakav lik nisam igrala, pa me je to dodatno privuklo. Ova serija jeste drugačija u regionu, ali i šire. Mislim da je jedinstvena i kvalitetna.

https://www.blic.rs/zabava/nada-sargin-glumica-niski-honorari/4fsfrdg
 
A serija „Dug moru“ izazvala je veliko interesovanje.

- Ah da, rejtinzi nikoga ne bi trebalo da opterećuju, svi bi trebalo da se fokusiraju na rad i nadaju se najboljem i to sam upravo ja i radila. Veoma sam zadovoljna zato što je ovako atipična i hrabra serija tako dobro prihvaćena, bolje od očekivanog. Dok sam snimala, trudila sam se da ništa ne očekujem i naravno da u ono što radimo ulažemo i krv i znoj i da želimo da neko prepozna, ali trudila sam se da se što više isključim i fokusiram na rad - kaže nam mlada glumica.

https://www.blic.rs/zabava/neprijat...na-lecic-o-glavnoj-ulozi-u-seriji-rts/3dyp7ez

Jos teksta i fotografije na linku
 
Poslednja izmena:
Odgledao i poslednju epizodu... Julija prodala cerkicu i muza za pare, Pop ponizio Milutina a verovatno ga i ubio to je ostalo nejasno, to su mozda hteli da prenesu da je ponizenje jednako samom ubistvu, mada se ja ne slazem s tim, al ajde, a ovo oko Djordja isto nisam skonto, da li svi znaju za njegovu tragediju pa ga zbog toga naprasno ne gotive a jedini Perisa ostaje sa njim jer oseca da mu duguje... :think: Ili su prosto hteli da ostave njih dvojicu same...
 
Poslednja izmena:
I naravno citava poenta da dug Perise prema Milutinu i nije strasan, jer se novac da vratiti, ali njegov drugi dug, onaj prema Djordju je nesto sto ne moze da se nadoknadi... Vrednost je ljudski zivot a ne novcanice, zato Olga u jednom trenutku kaze proklete pare... U moru glupih serija koje se sastoje od gomile nabacanih scena, ova ima onaj momenat da stanes i zamislis se.. zato i jeste jedna od retkih koja vredi :ok:
 

Back
Top