Duel Seselj-Djindjic, 1998 god. Pitanje za radikale i sve patriote.

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443

Interesuje me ekonomska dimenzija. Znaci, ostavite po strani nacionalisticko populisticka blebetanja o Kosovu, mada mozete i o tome.

U ovom duelu Seselj je u ekonomskom smislu branio liberalno stanoviste, dok Djindjic levicarski mantra u stilu klasicnog komunjarskog populiste.

Da li radikali i dalje imaju ovaj isti ekonomski program; i ako je tako, zasto u javnosti danas lupaju gluposti u stilu klasicne levicarske partije? Sta se to desilo? Zasto jedna desnicarska partija koristi levicarske populisticke mantre?:think:

I da prosirimo temu; zasto najveci broj srpskih nacionalista danas ima levicarsko vidjenje ekonomije?:think:
 
Poslednja izmena:

Interesuje me ekonomska dimenzija. Znaci, ostavite po strani nacionalisticko populisticka blebetanja o Kosovu, mada mozete i o tome.

U ovom duelu Seselj je u ekonomskom smislu branio liberalno stanoviste, dok Djindjic levicarski mantra u stilu klasicnog komunjarskog populiste.

Da li radikali i dalje imaju ovaj isti ekonomski program; i ako je tako, zasto u javnosti danas lupaju gluposti u stilu klasicne levicarske partije? Sta se to desilo? Zasto jedna desnicarska partija koristi levicarske populisticke mantre?:think:

I da prosirimo temu; zasto najveci broj srpskih nacionalista danas imaju levicarsko vidjenje ekonomije?:think:
Srpske nacionaliste,ekonomija jednostavno ne interesuje.Pitanje države,njene celovitosti,odnosa prema svetskim silama i pitanje Srba van Srbije su teme koje opterećuju srpske nacionaliste.Kritika vlade zbog njene navodno liberalne ekonomske politike je usputna,tek da se nešto kaže.
 
Mislim da kako vreme prolazi, ekonomija im postaje sve bitnija i bitnija tema. Tamo 1987-e nije bila uopste bitna, vec su glavne teme bile ugrozenost srpskog naroda u svim razlicitim varijantama i podvarijantama; sada je malo drugacije. Naravno, tu mislim na obican narod. Nacionalisticka intelektualna elita se jako malo pomerila za tih cetvrt veka. I to je pomalo i tuzno, jer ispada da je obican narod cak i razumniji od svoje elite.

Mada, uzrok tome je i sto je jedno od najslabijih oblasti srpskog intelektualca (kako nacionalistickog, tako i 'prozapadnog')- ekonomija. Za nacionalnog npr. istorija i geopolitika mu nekako dodju kao oblasti broj 1; pa slede sport, umetnost, pravo...
 
Увек смо имали политичаре који профитирају на стварима о којима се не питају ништа.То су биле држава и границе пре 20 година а данас је то економија,пошто ништа више није у нашим рукама.И нико од њих није показивао бригу за ствари које могу да ураде него су само гледали како да што више покраду и ништа се није променило.
Кад коначно постанемо небески народ и ништа се не будемо питали,наши политичари ће водити бригу о екологији и правима Ескима.
 

Interesuje me ekonomska dimenzija. Znaci, ostavite po strani nacionalisticko populisticka blebetanja o Kosovu, mada mozete i o tome.

U ovom duelu Seselj je u ekonomskom smislu branio liberalno stanoviste, dok Djindjic levicarski mantra u stilu klasicnog komunjarskog populiste.

Da li radikali i dalje imaju ovaj isti ekonomski program; i ako je tako, zasto u javnosti danas lupaju gluposti u stilu klasicne levicarske partije? Sta se to desilo? Zasto jedna desnicarska partija koristi levicarske populisticke mantre?:think:

I da prosirimo temu; zasto najveci broj srpskih nacionalista danas ima levicarsko vidjenje ekonomije?:think:
Cist populizam - znaju da su biraci zbog teskog polozaja veoma razocarani liberalnom ekonomijom (pogotovo zato sto se ovde cesto sprovodi kao u 19 veku). Kod radikala je inace sto se ekonomije tice stanje jadno, jedina koja se koliko toliko razumela u to je otisla kod Tome. :lol:
 

Interesuje me ekonomska dimenzija. Znaci, ostavite po strani nacionalisticko populisticka blebetanja o Kosovu, mada mozete i o tome.

U ovom duelu Seselj je u ekonomskom smislu branio liberalno stanoviste, dok Djindjic levicarski mantra u stilu klasicnog komunjarskog populiste.

Da li radikali i dalje imaju ovaj isti ekonomski program; i ako je tako, zasto u javnosti danas lupaju gluposti u stilu klasicne levicarske partije? Sta se to desilo? Zasto jedna desnicarska partija koristi levicarske populisticke mantre?:think:

I da prosirimo temu; zasto najveci broj srpskih nacionalista danas ima levicarsko vidjenje ekonomije?:think:

Ti se previse udubljujes oko nekih pitnja. Seselj i njegovi "saborci", koji su sada SNS, ali tu nema razlike, ce sve reci uraditi da bi se dokopali vlasti. Pokusajte da proanilizirate kako je isao njihov put. Sta su radili i sta su govorili. Danas se Toma i Vucic prave kao da nikada nisu ucestvovali u vlasti, kao da nikada nisu bili sa Seseljom. Oni su svesni da su Srbi narod sa kratkim pamcenjem. Pevacica jeste Srpkinja, ali nema kratko pamcenje.
 
Srpske nacionaliste,ekonomija jednostavno ne interesuje.Pitanje države,njene celovitosti,odnosa prema svetskim silama i pitanje Srba van Srbije su teme koje opterećuju srpske nacionaliste.Kritika vlade zbog njene navodno liberalne ekonomske politike je usputna,tek da se nešto kaže.
Sto bi rekao pokojni Djindjic - posteno!:mrgreen:
 
]Mislim da kako vreme prolazi, ekonomija im postaje sve bitnija i bitnija tema.[/B] Tamo 1987-e nije bila uopste bitna, vec su glavne teme bile ugrozenost srpskog naroda u svim razlicitim varijantama i podvarijantama; sada je malo drugacije. Naravno, tu mislim na obican narod. Nacionalisticka intelektualna elita se jako malo pomerila za tih cetvrt veka. I to je pomalo i tuzno, jer ispada da je obican narod cak i razumniji od svoje elite.

Mada, uzrok tome je i sto je jedno od najslabijih oblasti srpskog intelektualca (kako nacionalistickog, tako i 'prozapadnog')- ekonomija. Za nacionalnog npr. istorija i geopolitika mu nekako dodju kao oblasti broj 1; pa slede sport, umetnost, pravo...

Lako li je tebi stvari uprostiti do nivoa koji cak i ti razumes :think:..... Preciznije receno - ti samo ponavljas stavove o kojima vec 25 godina mantraju priuceni novinari i likovi od Ante Markovica preko Djindjica , Kori Udovicki ( one sto poruci : ,,Penzioneri prodajte stan i platite racune za struju ,, ) do Cede , Dinkica , Dragutinovicke , Crnobrnje , Vlahovica , Djelica .... :manikir: ... Te nacionalisti nemaju u svojim redovima ekonomiste ( a naravno to je zato zato sto su po definiciji sa maksimum osnovnom skolom .... i eto jedino se Tabakovicka provukla sa zavrsenim ekonomskim fakultetom ) .. te trt , te mrt ... :lol:

Ajd kad si tako pametan objasni nam ti ovde kojom ekonomskom ,, erudicijom ,, je je najbolji ministar ekonomije na svetu Dinkic ( Zapad mu je i zvanicno dodelio to prestizno i obavezujuce priznanje ) uspeo da Srbiju dovede na ove ekonomske grane da je danas i Albanija pojam za nas ... .. pa cemo mi patriote posle da se ukljucimo u raspravu ... :D
 
Ову тему препознајем као још једну пљувачку ....
Ни мање, а ни више од тога ....

Економски програм СРС је написан и објављен још 2001 године
и може се наћи на сајту ....

Шта те је коштало да одеш и прочиташ
пре него што си отворио тему ....

А што се тиче ЈоргоБанке,
она је била ван страначких дешавања
од 2000 (прво због "болести", а касније јер није добила оно што је тражила) до 2008
када је, на Томино инсистирање, стављена на листу и добила мандат ....
 
Економски програм СРС је написан и објављен још 2001 године
и може се наћи на сајту ....
A kakve veze ima šta piše u nekom programu? Ili čak Ustavu?

Svim strankama su programi generalno isti: svi žele dobro Srbiji, svi su napisali da je Kosovo Srbija, svi žele da svi u Srbiji budu zaposleni itd.
Što se hvataš toga?
 
Увек смо имали политичаре који профитирају на стварима о којима се не питају ништа.То су биле држава и границе пре 20 година а данас је то економија,пошто ништа више није у нашим рукама.И нико од њих није показивао бригу за ствари које могу да ураде него су само гледали како да што више покраду и ништа се није променило.
Кад коначно постанемо небески народ и ништа се не будемо питали,наши политичари ће водити бригу о екологији и правима Ескима.
Mislim da nisi u pravu. Kod nas država iako nema veliku ulogu direktno u privredi, jer je gro firmi prodat, ona indirektno itekako utiče. Kada privatnik dolazi u Srbiju da otvori pogon to se predstavlja kao državni uspeh. U neku ruku zapravo i jeste, zato što je bez državne "pomoći" (čitaj: pojednostavljenog puta) svakom privatniku teško da pokrene bilo šta.
Srbija je liberalna u tome da poseduje veoma mali udeo u proizvodnji, ali nije po zakonima. To je najgori mogući scenario i to je kočnica.
Ову тему препознајем као још једну пљувачку ....
Ни мање, а ни више од тога ....

Економски програм СРС је написан и објављен још 2001 године
и може се наћи на сајту ....

Шта те је коштало да одеш и прочиташ
пре него што си отворио тему ....

А што се тиче ЈоргоБанке,
она је била ван страначких дешавања
од 2000 (прво због "болести", а касније јер није добила оно што је тражила) до 2008
када је, на Томино инсистирање, стављена на листу и добила мандат ....

Ne radi se samo o radikalima, već o nacionalistima uopšte. I meni je zanimljivo to da je kod nas desnica zapravo levica i obratno.
 
Problem je što je ovde tzv. desnica još na onim stanovištima od pre 100 i kusur godina , dok je urazvijenim zemljama razlika levice i desnice pre svega u fiskalnoj politici , odnosu prema krupnom kapitalu , pravima radnika i položajima sindikata , ovde se desnica još zamajava nekim glupostima tipa vera ,nacija , tradicija,pismo , i slično , mislim nisu ni to gluposti al se time bave popovi , istoričari,naučne inistitucije i folklorno zavičajna udruženja , a ne političari na vlasti , bar u normalnim državama . Ovde ne postoji razlika izmedju levice i desnice u ekonomskom pogledu pošto su i jedni i drugi isključivo u službi tajkuna i svog ogrmnog partijskog članstva koje su razmestili na državni budžet da ždere i ovo malo zdrave privrede što je preostalo .
 
Bez rodoljublja nema ni ekonomije . A srpski narod i jeste bio ugrozen , ko sto je i sad ugrozen . . Ta ugrozenost je promenila svoj oblik ,,,, toje tacno , an nije prestala da postoji .
Srbi su tad bili u opasnosti od siptara i od hrvata , a i u Bosni .
Hrvati su Srbe proterali , siptari takodje , a u bosni su Srbi uzeli sudbinu u svoje ruke i stvorili RS . Dok postoji , kolko tolko su bezbedni .
 
Problem je što je ovde tzv. desnica još na onim stanovištima od pre 100 i kusur godina , dok je urazvijenim zemljama razlika levice i desnice pre svega u fiskalnoj politici , odnosu prema krupnom kapitalu , pravima radnika i položajima sindikata , ovde se desnica još zamajava nekim glupostima tipa vera ,nacija , tradicija,pismo , i slično , mislim nisu ni to gluposti al se time bave popovi , istoričari,naučne inistitucije i folklorno zavičajna udruženja , a ne političari na vlasti , bar u normalnim državama . Ovde ne postoji razlika izmedju levice i desnice u ekonomskom pogledu pošto su i jedni i drugi isključivo u službi tajkuna i svog ogrmnog partijskog članstva koje su razmestili na državni budžet da ždere i ovo malo zdrave privrede što je preostalo .

Al smo doneli zakone o zabrani nosenja muslimanske narodne nosnje i proglasili muslimane elementima koje treba kontrolisati jer se ne uklapaju u nase drustvo :eek:.. Ko Francuzi , Italijani , Englezi .....
 
Al smo doneli zakone o zabrani nosenja muslimanske narodne nosnje i proglasili muslimane elementima koje treba kontrolisati jer se ne uklapaju u nase drustvo :eek:.. Ko Francuzi , Italijani , Englezi .....
Lepo si se toga setio , odnos prema emigrantima je još jedan od segmenata po kojima se prepoznaju i razlikuju savremena evropska levica i desnica , ali to sa Srbijom trenutno nema nikakve veze pošto smo mi vukojebina od zemlje u kojoj osim par desetina hiljada Kineza uopšte ni ne postoji emigracija tog tipa kao u razvijenim zemljama , pa tako ni tih problema kao Frnacuzi još nemamo .
 
Lepo si se toga setio , odnos prema emigrantima je još jedan od segmenata po kojima se prepoznaju i razlikuju savremena evropska levica i desnica , ali to sa Srbijom trenutno nema nikakve veze pošto smo mi vukojebina od zemlje u kojoj osim par desetina hiljada Kineza uopšte ni ne postoji emigracija tog tipa kao u razvijenim zemljama , pa tako ni tih problema kao Frnacuzi još nemamo .

E to je sreća u nesreći. Zamisli samo kako bi tolerantna srpska desnica dočekala hiljade Turaka, Rumuna, Čečena i slično... :lol:
 

Back
Top