Dual boot POMOC

Kum Ruzvelt

Obećava
Poruka
69
Na C particiji sam imao Win 7 ( 7 100 )a na E particiji Win XP na kojem su igrice za igranje preko neta ( na D particiji su dokumenti ). Formatirao sam C particiju i instalirao Win 7 ( 7 600 ), ali sam izgubio dual boot, tj nemam vise Win XP . Kako da popravim dual boot i izbegnem ponovo instaliranje Win XP, igrica, drajvera ....
Hvala i pozdrav
 
Na C particiji sam imao Win 7 ( 7 100 )a na E particiji Win XP na kojem su igrice za igranje preko neta ( na D particiji su dokumenti ). Formatirao sam C particiju i instalirao Win 7 ( 7 600 ), ali sam izgubio dual boot, tj nemam vise Win XP . Kako da popravim dual boot i izbegnem ponovo instaliranje Win XP, igrica, drajvera ....
Hvala i pozdrav

idi na my computer>properties>advanced>dole zadnje je startup and recovery>settings>edit
pa napisi:multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

kopiraj ovo,ubaci u taj notepad i sacuvaj promene,restart,treba da se pojavi dual boot xp i win 7
 
idi na my computer>properties>advanced>dole zadnje je startup and recovery>settings>edit ...
Dovde sam te pratio, kao na slici, ali ovo dalje ...


Gde tacno da napisem
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS ="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Hvala jos jednom
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    20,2 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
Skini program EasyBCD
Kod:
http://neosmart.net/downloads/software/EasyBCD/EasyBCD%201.7.2.exe

Instaliraj prog.
U Win 7 Desni klik na My Computer , Manage . Disk managment.
Tu izaberi particiju na koju hoces da instaliras Win7 , desni klik Change drive letter and paths.
Pa obelezi slovo i idi na remove,pa opet Add, i dodaj mu isto slovo.

Zatim upali EasyBCD , Idi na add/remove entries.
U donjem prozoru izaberi OS , daj ime koje hoces i klikni na ADD Entry.
Obavezno gore klikni save.
To je to.
 
jednostavno nije dual boot kao kod xp-a i viste.kao da je namerno,ima programa ali kod mene ne fercera,imam xp na matxor-u i podigao sam win 7 na wd,miislim da je tu neko klanje...
nemam i dalje dual boot,mogu instalirani win 7 da podignem preko dvd diska,preko harda samo xp,odnosno u biosu fbd...
 
Promeni prioritet hdd-a u biosu.
Ako radi onda na 1 hdd instaliraj oba OS-a

uradio,na jedan hdd sam instalirao xp i win 7,imam dual boot,greska je bila sto sam xp stavio na maxtor a win 7 na wd,sto se tice boot.ini fajla,ne znam kako se prepravlja u win 7 a i tek sam ga stavio,jedino da ovaj program da pomogne da se doda xp,na xp-u sam i dalje,win 7 ce mi sluziti samo za upoznavanje i navikavanje,ostace ipak xp jos par godina u upotrebi,mozda i manje ali iako je ovaj win 7 probna verzija,odnosno radice mi do marta 2010,vec citam koliko se ljudi zale za drajvere,igrice,programe,bice tu posla
 
Pozdrav svima.. Da se nadovežem, i ja isto tako imam instaliran win 7 i xp pa hocu da mi ostane xp samo. Zna li neko kako sada da se otarasim ovog win 7 a da ne moram da formatiram tu particiju na hardu jer tamo imam sve stvari koje su mi potrebne, muzika, filmovi i brdo svega??
 

Back
Top