drzavni i privatni fakulteti-da li je doslo vreme saradnje a ne sukoba?

savomilosevic:
EVO IMAMO PRIMERAK COVEKA SA PRIVATNOG FAKULTETA KOJI NIJE "MAMIN I TATIN SIN" ILI NENAKAV LELEMUD KOJI JE HTEO PRECICOM DO DIPLOME,COVEK RADI I TO JE POHVALNO...

ALI SI NAZALOST U ZABLUDI.NA OZBILJNOM FAKULTETU TI NIKAD NE BI MOGAO DA POLOZIS ISPIT SA DVA CITANJA PA NE ZNAM KAKAV DA SI CAR.JA ISPITE CITAM I PO 20,30 PUTA...

+ NE ZNAM NIKOGA KO RADI 4O SATI NEDELJNO I MOZE DA STUDIRA...DRZAVNI PRAVNI FAKULTETI TRAZE PUNU POSVECENOST ,TAKO DA MI RADIMO PREKO LETA,VIKENDA I JEDINO TAKO MOZEMO DA SE STEKNEMO POTREBNA ZNANJA.....
TO JEDINO MOZE NA UNIONU,PRIVREDNOJ AKADEMIJI,SINGINDUNUMU I ONOM SMESNOM PRIVATNOM FAKULTETU IZ NOVOG SADA ...

E vidis tu se upravo vracamo na pricu o IQ-u. Vidis, joksi je potrebno da procita 2 puta da bi nesto zapamtio i razumeo, sto znaci da mu je IQ visok. Meni je potrebno malo vise, jer ja ne odradjujem. A nekome 20-30 puta. I da li je to normalno? Vidis , nije potrebno da nesto procitas samo 20-30 puta, vec je potrebno da nesto zapamtis i da razumes. Ja stvarno ne znam sta si ti radio tih 4 i po godine, ali ocigledno je da ti ni to svekoliko citanje nije pomoglo. A to se vidi iz toga sto ne umes da razumes niti slovo ustava, zakona ili konvencija , niti da uvidis da to sto ti propagiras i tvoji drugovi potpisnici peticije jeste krsenje pravila o slobodi konkurencije. A to je trebalo za toliko godina koliko si proveo na fakultetu da naucis....
Sto se tice tih skracivanja vasih (kako ti kazes preobimnih) udzenika (premda tako nesto ne postoji, niti je iko naucio vise nego sto treba), to se desava iz vise razloga. Nadam se da si i sam svestan kakv je nas pravni sistem i koliko je podlozan promenama, pa prema tome, ta skracivanja su rezultat tih promena. Zasto bih podrobno izucavao iz GPP-a institut mirovanja potupka, kada je on izbacen osim za SMV-e. Zasto bih podrobno ucio podrobno institute drustvene svojine i stanarskog prava, kada su te nakaradne tvorevine izrod komunistickih iluzija i kada su gotovo iscezle. Sa druge strane, posto imam veci broj predmeta nego vi, zasto bismo ucili iz posebnog dela obligacionog prava ugovor o osiguranju, ako imamo predmet pravo osiguranja. Ili zasto bismo ucili ugovor o time charteru ili nesto o tovarnom listu kada imamo saobracajno pravo. Eto, upravo iz tog razloga sto je necim drugim, specijalnijim obuhvaceno.
I opet, nije bitan broj strana. Bitno je sta ti ostane posle tog tvog svekolikog citanja... Uostalom , da li je normalno toliko citati da bi ispunio uslov za polaganje ispita? Ja bih na tvom mestu kombinovao razlicite autore, pa makar da steknem siru sliku o onome sto ucim.

Na kraju, da opovrgnem tu tvoju argumentaciju da je toliko citanje pravilo kod svih studenata: licno sam upoznao par studenata s tvog fakulteta kojim je ostao jos ispit do kraja (a upisali su se 2002.). Oni poloze ispit i pre nego ga odslusaju a da za to nemaju potrebno resenje o ubrzanom studiranju koje izdaje dekan. Princip je: napises seminarski, zamolis profesora da polazes, udjes, izadjes i gotovo... Toliko o , kako ti kazes , "lagarijama".
 
savomilosevic:
IMA JOS JEDAN,NAJNOVIJI PRIVATNI PRAVNI FAKULTET IN NOVOGA SADA....DEKANU JE PROPALO TO "PREDUZECE" U BORU PA JE "PREBACIO" SEDISTE U NS (NIJE ZAJEBANCIJA)....
OK,GRESKA ZA SINGINDUNUM,ZNAM DA IH IMA JOS U BG...

Vidi samo 3 privatna pravna fakulteta imaju dozvolu za rad cak je dozvola za rad za pravni fakultet privredne akademije diskutabilna jer je nije dalo ministarstvo obrazovanja nego pokrajinski sekretarijat za obrazovanje.
Ostali fakulteti ako i rade nemaju dozvolu za rad.
Samo PF "Union" i Pravni fakultet iz Novog Pazara imaju skroz validne dozvole za rad od ministarstva obrazovanja.
Ako jos nesto postoji u NS ili u BGD za sta ja nisam cuo to su divljaci i o tome ne treba uopste diskutovati.
 
ivchonny:
E vidis tu se upravo vracamo na pricu o IQ-u. Vidis, joksi je potrebno da procita 2 puta da bi nesto zapamtio i razumeo, sto znaci da mu je IQ visok. Meni je potrebno malo vise, jer ja ne odradjujem. A nekome 20-30 puta. I da li je to normalno? Vidis , nije potrebno da nesto procitas samo 20-30 puta, vec je potrebno da nesto zapamtis i da razumes. Ja stvarno ne znam sta si ti radio tih 4 i po godine, ali ocigledno je da ti ni to svekoliko citanje nije pomoglo. A to se vidi iz toga sto ne umes da razumes niti slovo ustava, zakona ili konvencija , niti da uvidis da to sto ti propagiras i tvoji drugovi potpisnici peticije jeste krsenje pravila o slobodi konkurencije. A to je trebalo za toliko godina koliko si proveo na fakultetu da naucis....
Sto se tice tih skracivanja vasih (kako ti kazes preobimnih) udzenika (premda tako nesto ne postoji, niti je iko naucio vise nego sto treba), to se desava iz vise razloga. Nadam se da si i sam svestan kakv je nas pravni sistem i koliko je podlozan promenama, pa prema tome, ta skracivanja su rezultat tih promena. Zasto bih podrobno izucavao iz GPP-a institut mirovanja potupka, kada je on izbacen osim za SMV-e. Zasto bih podrobno ucio podrobno institute drustvene svojine i stanarskog prava, kada su te nakaradne tvorevine izrod komunistickih iluzija i kada su gotovo iscezle. Sa druge strane, posto imam veci broj predmeta nego vi, zasto bismo ucili iz posebnog dela obligacionog prava ugovor o osiguranju, ako imamo predmet pravo osiguranja. Ili zasto bismo ucili ugovor o time charteru ili nesto o tovarnom listu kada imamo saobracajno pravo. Eto, upravo iz tog razloga sto je necim drugim, specijalnijim obuhvaceno.
I opet, nije bitan broj strana. Bitno je sta ti ostane posle tog tvog svekolikog citanja... Uostalom , da li je normalno toliko citati da bi ispunio uslov za polaganje ispita? Ja bih na tvom mestu kombinovao razlicite autore, pa makar da steknem siru sliku o onome sto ucim.

BLAHH,BLAHH,BLAHH...PRAZNE PRICE...ZNAMO OBOJICA KAKO SE KOD VAS POLAZU ISPITI....
 
JOS SAMO PAR KURIOZITETA VEZANO ZA PRIVREDNU AKADEMIJU NOVI SAD(materijal kolega sa pravnog novosadskog)

-U "CENTRALI" OVOG PRAVNOG FAKULTETA U WC SE NALAZI VES MASINA,POSTO JE DEKANAT U STVARI ADAPTIRANA KUCA.PREDAVANJA SE ODRZAVAJU U ZGRADI MESNE ZAJEDNICE PREKO PUTA DEKANATA

-PRIVREDNA AKADEMIJA IMA 17 ODELENJA SIROM NASE LEPE ZEMLJE,A POSLEDNJE OTVRENO JE U BADOVINCIMA BLIZU BOGATICA BLIZU SAPCA.....

-U PANCEVU FAKULTET SE NALAZI U FABRICI SIJALICA,SVA PREDAVANJA,VEZBE KAO I SVUDA SE ODRZAVAJU SUBOTOM PREPODNE

-NE TRAZITE 'ZALUD OVE PODATKE NA SAJTU PRIVREDNE AKADEMIJE,NA KOJEM SU DO SKORO STAJALA IMENA NEKIH PROFESORA NOVOSADSKOG FAKULTETA KOJI NIKAD NISU ZAKORACILI U PRIVREDNU AKADEMIJU PA SU HTELI DA TUZE ISTU
 
Upis na odeljenja je ministarstvo vec stopiralo tako da ce se ubuduce moci upisivati samo na ona odeljenja koja prodju proces akreditacija kao i za fakultete.
Potpuno se slazem da nekontrolisano otvaranje odeljenja pravi haos.
Sto se tice Panceva fakultet se nalazi u upravnoj zgradi bivse fabrike koja je renovirana tako da nema bas mnogo veze sa pricom o "fabrici sijalica".
Mada inace o tom fakultetu ne znam bas mnogo.
 
Ministarstvo obrazovanja treba da kontrolise rad svih fakulteta i da svakom koji se ne pridrzava standarda oduzme dozvolu za rad pa bio on boegradski pravni fakultet,novosadski pravni fakultet ili pravni fakultet union svejedno…
Ali ako ministarstvo utvrdi da jedan fakultet ispunjva sve standarde onda tu treba da prestanu sve price oko “neravnopravnosti”.
Da li se savomilosevicu slazes sa mojim stavom?
 
Zasto bih podrobno ucio podrobno institute drustvene svojine i stanarskog prava, kada su te nakaradne tvorevine izrod komunistickih iluzija i kada su gotovo iscezle. Sa druge strane, posto imam veci broj predmeta nego vi, zasto bismo ucili iz posebnog dela obligacionog prava ugovor o osiguranju, ako imamo predmet pravo osiguranja. Ili zasto bismo ucili ugovor o time charteru ili nesto o tovarnom listu kada imamo saobracajno pravo. Eto, upravo iz tog razloga sto je necim drugim, specijalnijim obuhvaceno.
I opet, nije bitan broj strana. Bitno je sta ti ostane posle tog tvog svekolikog citanja...
Ne ucimo ni mi stanarsko pravo niti drustvenu svojinu, ona postoji u knjizi ali se ne uci. Imamo i mi saobracajno pravo (juce polozila) i pravo osiguranja. Za inteligenciju si upravu, nekom je potrebno vise, nekom manje, ali ispit spremiti za tri dana to jos nisam cula!
 
Evo, da malo razjasnim.
Kad sam rekao da ucim tri dana, to nije bilo bas potpuno iskreno od mene. Tacnije, jeste se to desilo, ali u pitanju je bilo drugo polaganje istog ispita u roku oktobar II, a to je nekih 20 dana pre prethodnog polaganja istog ispita, tako da mi je gradivo bilo jos uvek sveze. Imao sam puno posla, za vikend sam jednom procitao knjigu, a u ponedeljak posle posla sam poceo drugi put i nisam hteo da spavam do ne zavrsim- priznajem da to nije dobro, ali nisam imao drugog izbora, posto mi je u utorak bio ispit. Desilo se da sam tog meseca vec spremao ispite, tako da sam bio u formi, a inace, kad je frka, meni je koncentracija mnogo bolja- kad bi mi bila takva svaki put, gde bi mi kraj bio.

IPAK, cini mi se da je 20-30 puta citanje iste malo glupo, i ako ti stvarno toliko treba, onda druze studiranje nije za tebe. Kad bih nesto procitao 20 puta, ja bih to napamet naucio- kao pesmicu... Mozda bi trebao da razmislis o nekoj drugoj tehnici.
A sto se tice IQ-a, tacno je da je bitan, mada ja nikada nisam tako o tome razmisljao. Kad pogledam neki film, cesto znam cele scene i dijaloge napamet, reklame lako upamtim... nekako mi udje u glavu, sto je dobro posto me mesto bas i ne drzi, tako da kad bih morao da procitam knjigu 20 puta da bih nesto zapamtio, ja ne bih ni ucio, jednostavno ne bih imao zivaca za to.

Pozdrav
 
joksa_bgd:
IPAK, cini mi se da je 20-30 puta citanje iste malo glupo, i ako ti stvarno toliko treba, onda druze studiranje nije za tebe. Kad bih nesto procitao 20 puta, ja bih to napamet naucio- kao pesmicu... Mozda bi trebao da razmislis o nekoj drugoj tehnici.


OK,NACRTACU....

EVO UPRAVNO PRAVO NA PR...
ISPIT OBIMAN,OKO 700 STRANA...
CINI TI SE DA UCIS BAR TRI ISPITA,TEORETISANJE I ISTORIJA PA POSTUPAK I SPOR KAO PROCESNI PREDMET I NA KRAJU PROPISI O ORGANIZACIJI UPRVAE....

E SAD,IMAS DELOVA KAO STO SU NA PR VANREDNA PRAVNA SREDSTVA KOJA ZAHTEVAJU I VISE CITANJA,KONACNO DA BI ZAOKRUZIO CELO GRADIVO JA SAM REKAO PRAVU MERU KOLIKO PUTA TREBA PROCITATI CEO ISPIT...

SVAKO KO JE POLOZIO TAJ ISPIT NA OZBILJNOM DRZAVNOM PRAVNOM TI MOZE POSVEDOCITI ISTO....
NEMOJ SAMO RECI DA UCIMO NEPOREBNE STVARI JER JE TO SRZ PRAVOSUDNOG ISPITA.....
 
Ljudi zapamte dobru knjigu i film iz jednog citanja jer je to zanimljivo i zivotno. Sa strucnom lliteraturom nije isto jer su to uglavnom nama neintersantne stvari pa nam pada konentracija. Sto je ispit intersantniji manje je potrebno vremena da se nauci. Inace se slikoviti sadrzaji lakse pamte jer mozak radi na drugacijoj frekvenciji nego kad cita. Zato je lakse uciti iz knjige koja je podvucena markerima u razlicitim bojama jer se tako aktiviraju obe strane mozga. Ovo naravno nije pravilo jer svi mi imamo razlicite vrste pamcenja, neko bolje pamti vizuelne a neko audio sadrzaje. Jeste mozda preterano 20 puta procitati knjigu, moj rekord je sest puta, ali ako pada koncentracija (sto opet nema veze sa inteligencijom) onda mozes i 50 puta da procitas nesto a da ne znas sta si procitao. Jeste da nema veze sa ovom raspravom, ali ima veze sa ucenjem;)
 
_Milanche_:
Ministarstvo obrazovanja treba da kontrolise rad svih fakulteta i da svakom koji se ne pridrzava standarda oduzme dozvolu za rad pa bio on boegradski pravni fakultet,novosadski pravni fakultet ili pravni fakultet union svejedno…
Ali ako ministarstvo utvrdi da jedan fakultet ispunjva sve standarde onda tu treba da prestanu sve price oko “neravnopravnosti”.
Da li se savomilosevicu slazes sa mojim stavom?

DA ALI MINISTARSTVO NE RADI SVOJ POSAO,A JA SAMO TRAZIM DA RADI....

SUSTINA JE DA VI SAMO PRICATE O ZAKONSKOJ REGULATIVI A JA PRICAM JOS I O FAKTICKOM STANJU...
COVECE,PRIVREDNU AKADEMIJU ZAVRSAVA MOJ DRUGAR KOJI RADI U POLICIJU PUNO RADNO VREME STUDIRAJUCI TEK GODINU I PO...ISPITI SE POLAZU TAKO STO DOBIJES 3 PITANJA KOJA TREBA DA NAUCIS...SVI KOJI JE UPISU JE I ZAVRSE...A VI CE TE SAD NA SVE TO RECI DA SU TO PRICE REKLA-KAZALA ALI TO SU CINJENICE...

JA SAD TEBE DA PITAM:
-KAKO UOCITI,DOKAZATI I "IZMERITI" MOJE TVRDNJE?
-KAKVI CE TO BITI PRAVNICI,KAKAVA CE BITI NIHOVA STRUCNOST?
-DA LI SE SME NJIMA DOZVOLITI PROLAZ U PRAVOSUDJE? (ONI NISU MENADZERI U SPORTU ONI CE DA ODLUCUJU O SUDBINAMA LJUDI!!)
 
_Milanche_:
Upis na odeljenja je ministarstvo vec stopiralo tako da ce se ubuduce moci upisivati samo na ona odeljenja koja prodju proces akreditacija kao i za fakultete.
Potpuno se slazem da nekontrolisano otvaranje odeljenja pravi haos.


OPET NESKLAD FAKTICKOG I NORMATIVNOG...TI MI PRICAS (SAMO) O SLOVU ZAKONA A NOVINE SU PUNE OGLASA DA SE OVIH DANA VRSI PRIJEM U "KONSULTATIVNE CENTRE" U PROVICIJAMA PO 300-400 LJUDI.KUPUJES LI TI NOVINE?
 
Ovako, istina je za Privrednu akademiju iz Novog Sada da ima 17 odeljenja cak i u
Badovnicima, a u Pancevu u fabrici sijalica je odeljenje pravnog fakulteta iz Novog Pazara.

Sve to nema veze sa Unionom koji ima sediste i jedno odeljenje.

Taj novi pravni fakultet iz NS nema jos dozvolu, ali su bile price da se otvara jos jedan univerzitet u NS, pa mozda taj ima pravni fakultet, mada sumnjam.

Dozvola koju daje pokrajinski sekretarijat je isto tako validna kao i dozvola koja daje republicko ministarstva, ali takva se moze odnositi samo na teritoriju Vojvodine, dok Badovinci nisu u Vojvodini, znaci da je odeljenje nelegalno.

Video sam na sajtu zaposlene na Privrednoj akademiji, i shvatio sam da su napisali profesora i profesora koji sigurno ne predaju tamo. To ce biti jos jedan od uslova za akreditaciju, broj stalno zaposlenih, tako da ce biti veoma tesko za navedenu instituciju da dobije akreditaciju.
 
Ma dobro, sve je to nebitno. Mogu ja da pricam da posedujem svo znanje ovog sveta, ali ako to nikad niko ne proveri, sve ce ostati na tvrdnjama. Ja samo znam sledece, iz svakog ispita koji sam polozio ja znam sustinu i ono najbitnije. Kod nekih, kod kojih ima dosta podela, kao sto je uvod u pravo (kod nas osnovi pravnog sistema); ne stidim se da kazem da ponekad otvorim ponovo knjigu da bih se necega prisetio, sto zbog posla, a sto zbog toga sto kod nas i profesori drugih predmeta (Vodinelic), neretko postavljaju pitanja i iz drugih predmeta koje smo polozili pre dolaska kod njih na ispit.
Sve u svemu, mene bas briga da li ljudi sa drzavnog misle da mi ovde nista ne ucimo- ja najbolje znam koliko sam ucio, sta sam polozio i koliko sam puta pao neki ispit; meni je bitno da firma u kojoj ja radim priznaje moj fakultet (cim mi placaju skolarinu), i za prvo zaposlenje ne moram da brinem. A kad budem resio da menjam posao, vec cu imatu radno iskustvo, tako da nece ni biti bitno koji sam faks zavrsio. Moja skola (fakultet) mi pruza dobru teorijsku podlogu, a na poslu dobijam prakticnu nadgradnju, pa stoga, mislim da sam na dobrom putu da postanem dobar pravnik, ali ne i advokat- posto me to ne interesuje (tako da mogu sto puta da mi ne dozvole polaganje pravosudnog ispita).
Ne znam, verovatno bih jos svasta mogao da napisem, ali ipak sam malo umoran... drugom prilikom
 
Ja koliko vidim, stvar se da opisati ovako: ko u klin, ko u plocu... Kolega pod pseudonimom savomilosevic je izfrustriran razlicitim pricama koje kruze uopste o privatnim fakultetima. Nekada sam i ja imao takve predrasude dok malo nisam otisao u inostranstvo i dok nisam poceo da idem na predavanja na svom fakultetu. Sada nemam takve predrasude, ali takodje, postoje oni privatni fakulteti koji ne mogu da pruze studentima odgovarajuce uslove. Eto, ta Privredna akademija, o kojoj ja gotovo nista ne znam, a kako vi kazete ima toliki broj odeljenja + moguce ju je privesti kraju za 1,5 godina. To ukazuje , najverovatnije, na losu kontrolu ministarstva... Sa druge strane, isto to Ministarsvo je uskratilo dozvolu BK univerzitetu za osnivanje pravnog faksa, kao i o tom novom novosadskom... Da li su razozi adeekvatni ili ne, ja ne znam.
Sto se tice Uniona, smatram da grese oni koji ga potcenjuju kao kolega savomilosevic. On prica o faktickom stanju kakvo ne postoji. A to je zato sto on sam nije proverio tako nesto. Sta vise, smatram da to cak nisu ni indicije. Ja ne znam koliko procitam puta knjigu za ispit, ali znam da vremenski mi ucenje nije trajalo manje od 9 dana za one lakse ispite (izuzimajuci tu engleski I i engleski II koje gotovo da nisam ni spremao), ali najvise mesec i po za ispite kakav je upravno pravo (meni upravo najdosadniji ispit), mada uz masivnu izolaciju od spoljnjeg sveta. Takodje, po mom vidjenju, greska je uciti iz samo jednog udzbenika neki predmet.Nekad se tu nadju i tri izvora pa i vise za jedan ispit. I posle svega toga ostalo mi je devet ispita do kraja, sto u najboljem slucaju mogu poloziti kroz 6 meseci... Nema niskih kriterijuma kod nas, kriterijumi su samo uglavnom normalni.
A sto se tice ove teme, ona je otisla skroz off topic. ovde svi diskutuju sa savomilosevicem treba li ili ne ukinuti privatni pravni fkultet (konkretno Union). Pri tome, niti diskutujemo o (ne)saradnji, niti razmenjujemo informacije, sto bi trenutno bilo najkorisnije za sve. Kao npr. informacija koju mi je Marija D prosledila o cenama, sto je korisno jer kod nas ista stvar kosta skuplje... Sta ce meni to? Pa da odbranim svoja prava na svom fakultetu od neopravdano visokih cena. Postoji mnogo nacina da saradjujemo, ali samo je jedan nesradnje, i on se non-stop ponavlja.
@ savomilosevic, daj spusti malo loptu... Posto vidim da si mnogo zagrejan za te svari, koje ti ne znam iz kog razloga bodu oci, poseti nas u Danijelovoj 32, dodji na neki ispit sad u septembarskom roku... Uveri se sam. Mi nikoga ne ujedamo.
 
savomilosevic:
DA ALI MINISTARSTVO NE RADI SVOJ POSAO,A JA SAMO TRAZIM DA RADI....

SUSTINA JE DA VI SAMO PRICATE O ZAKONSKOJ REGULATIVI A JA PRICAM JOS I O FAKTICKOM STANJU...
COVECE,PRIVREDNU AKADEMIJU ZAVRSAVA MOJ DRUGAR KOJI RADI U POLICIJU PUNO RADNO VREME STUDIRAJUCI TEK GODINU I PO...ISPITI SE POLAZU TAKO STO DOBIJES 3 PITANJA KOJA TREBA DA NAUCIS...SVI KOJI JE UPISU JE I ZAVRSE...A VI CE TE SAD NA SVE TO RECI DA SU TO PRICE REKLA-KAZALA ALI TO SU CINJENICE...

JA SAD TEBE DA PITAM:
-KAKO UOCITI,DOKAZATI I "IZMERITI" MOJE TVRDNJE?
-KAKVI CE TO BITI PRAVNICI,KAKAVA CE BITI NIHOVA STRUCNOST?
-DA LI SE SME NJIMA DOZVOLITI PROLAZ U PRAVOSUDJE? (ONI NISU MENADZERI U SPORTU ONI CE DA ODLUCUJU O SUDBINAMA LJUDI!!)

Sto se tice te Privredne akademije, mozda Ministarstvo i ne radi svoj posao. A sto se tice tvojih tvrdnji, to se ne da lako ispitati , niti izmeriti, osim upravo na terenu. Mada i razna takmicenja kao i prijemi u neke druge institucije za koje se zahteva neko znanje moze da bude merilo, naravno ne opste vec pojedinacno.
I naravno, odgovor za pravosudje: samo oni pravnici koji poloze pravosudni ispit treba da prodju u pravosudje. Oni koji ne znaju da rade ono za sta su se skolovali nece ni proci.
 
IMA LOGIKE,ALI....(DA NE ZAMARAM SKRENUCU PAZNJU SAMO NA DELIC PROBLEMA)

TVOJ KONSTRUKTIVNI PREDLOG JE-DOZVOITI SVAKOM PUNOLETNOM GRADJANINU RS DA POLAZE PRAVOSUDNI ISPIT.AKO PRODJE,TO DOKAZUJE DA IMA POTREBNA ZNANJA(na ispitu se ne pokazuje ni 10% onoga sto diplomirani pravnik treba da zna)...


E PA NECE MOCI TAKO,CAK I KAD SE VOZAS U GRADSKOM MORAS DA IMAS LEGITIMACIJU(KARTU).ISTO TAKO DA BI BIO OZBILJAN PRVANIK MORAS DA IMAS ZAVRSEN OZBILJAN FAKULTET.....
 
ivchonny:
@ savomilosevic, daj spusti malo loptu... Posto vidim da si mnogo zagrejan za te svari, koje ti ne znam iz kog razloga bodu oci, poseti nas u Danijelovoj 32, dodji na neki ispit sad u septembarskom roku... Uveri se sam. Mi nikoga ne ujedamo.
VEC SU BILE KOLEGE,NE PRICAM SVE OVO NAPAMET A BOGAMI CU I JA U SEPTEMBRU....
 
joksa_bgd:
@ivchonny
Upravno toliko dosadno? Pa sta da dajem iz druge? Dao sam medije i valjda engleski, koja tri jos?

Znas kako, tu ti nema lakse varijante, a i ako ima, treca te ceka na noz. Uporeno , tj. veliki pravni sistemi su ti jedan od laksih, krivcno je ok, jer nije dosadno a i profesorka je ok, ali za ostatak ne znam sta da ti savetujem... Mozda eto, svojinsko i statusno privredno. Mada sta god da uzmes nije lako. Najmanje ti preporucujem upravno, pogotovo ako ces da ucis po Lilicevoj knjizi. Ali ako se odlucis, preporucujem ti da nabavis Tomica... Ne znam, druga godina ti je poprilicno cistka, a i ako uspes da das uslov, ceka te treca sa 10 ispita. U svakom slucaju, zelim ti puno srece.
 

Back
Top