Država "udara" na jutjubere, influensere i sve druge koji imaju bilo kakav prihod iz inostranstva: Platite sami porez pre pokretanja postupka

pa sad je prakticno manje od 20%, zar ne? dakle izborili smo se u pogledu starog duga za daleko manje obaveze.
svako ko dobije resenje ce imati mogucnost da pise zalbu i da tuzi upravnom sudu i dokazuje da je u njegovom slucaju neopravdano naplacivati doprinose. pregovaraci su uspeli ono sto do sad u srbiji niko nije uspeo i ne znam kako neko moze (u pogledu starog duga) da bude nezadovoljan.
za buducnost je druga prica.
Nisam za tako visk porez, ništa preko 10%, a i tih "ispod 20%" za one koji su zarađivali malo ispod 2000€, preko toga je više od 20%.
Nisam ja potpuno nezadovoljan, negde sam u sredini, ali i dalje je ovo previše, jer i da plaćaš onih stalno pominjanih 130€, to je u ukupnom zbiru preko 9000€ za 6 godina.
 
Nisam za tako visk porez, ništa preko 10%, a i tih "ispod 20%" za one koji su zarađivali malo ispod 2000€, preko toga je više od 20%.
Nisam ja potpuno nezadovoljan, negde sam u sredini, ali i dalje je ovo previše, jer i da plaćaš onih stalno pominjanih 130€, to je u ukupnom zbiru preko 9000€ za 6 godina.
rekla sam ti, ako uspemo da izdejstvujemo polozaj zaposlenih po zakonu koji ce urediti fleksibilni rad, tad bi imalo osnova traziti da budemo oporezovani kao u zaposleni - stopom poreza od 10%. do tad - ovo sto je uri uspeo je poprilicno dobro.
za buducnost nije, ali to je sledeca tema.
 
Nisam za tako visk porez, ništa preko 10%, a i tih "ispod 20%" za one koji su zarađivali malo ispod 2000€, preko toga je više od 20%.
Nisam ja potpuno nezadovoljan, negde sam u sredini, ali i dalje je ovo previše, jer i da plaćaš onih stalno pominjanih 130€, to je u ukupnom zbiru preko 9000€ za 6 godina.
Po pravilu su porezi oko 60%

Srbija i Crna Gora su izuzeci sa 20% i 19%.

I sad ti kao nešto izigravaš: "Nemam 9000 itd."


Pa ako nemaš dažbine, onda promeni branšu
 
Još jedno pitanje, kako su rešili odbijanje utrošenog novca u posao, recimo plaćanje fotografu ili nešto sa stock sajtova, kupovina fontova ili tako neki trošak?
Poreski obveznik će tebi da plati sve što utrošiš.

Upravo ono o čemu si oduvek sanjao
 
Još jedno pitanje, kako su rešili odbijanje utrošenog novca u posao, recimo plaćanje fotografu ili nešto sa stock sajtova, kupovina fontova ili tako neki trošak?
tu su adsensovci najkriticniji jer su imali bas velike troskove, lik je pricao da je imao trosak od 15k na sumu od 18k, dakle samo 3k zarade. E sad, kako mu je objasnjeno u PU ne moze da se odbija i taj trosak (ako moze da se dokaze) i normirani, tj moze ili jedno ili drugo jer normirani troskovi postoje da prakticno nadoknade trosak koji si imao. Tako da mislim u pojedinacnim slucajevima ljudi ce, ukoliko imaju dokaze za trosak, moci da optiraju za tu opciju (u zalbama, npr), ako im je to povoljnije od fiksnih normiranih troskova.

Ne moze udruzenje da ispregovara za svaki pojedinacni slucaj, vec i pojedinac moze, ako smatra da u resenju nije sve kako treba, da se zali i kasnije eventualno pokrene upravni spor. ali mu je, zahvaljajuci udruzenju, pocetna pozicija mnoooogo povoljnija nego sto je to bilo u oktobru 2020.
 
Babadevojka.

Tebi proslo vreme za udaju


Jesi li nabavila 17 macaka?
udata sam vec 6 godina, ali nemam papir da to dokazem #ljubavjezakon

nemamo macke, zena alergicna

trenutno nosim bele gace sa cveticima i masnicom na levom boku, brusa bez.
jos nesto, care?
 
udata sam vec 6 godina, ali nemam papir da to dokazem #ljubavjezakon

nemamo macke, zena alergicna

trenutno nosim bele gace sa cveticima i masnicom na levom boku, brusa bez.
jos nesto, care?
Biće uskoro i taj papir, samo da opet ovi botovi sa teme ne krenu da sendvičaju.
 
udata sam vec 6 godina, ali nemam papir da to dokazem #ljubavjezakon

nemamo macke, zena alergicna

trenutno nosim bele gace sa cveticima i masnicom na levom boku, brusa bez.
jos nesto, care?

Ако те поп није венчао,

ниси удата.
 
Nisam za tako visk porez, ništa preko 10%, a i tih "ispod 20%" za one koji su zarađivali malo ispod 2000€, preko toga je više od 20%.
Nisam ja potpuno nezadovoljan, negde sam u sredini, ali i dalje je ovo previše, jer i da plaćaš onih stalno pominjanih 130€, to je u ukupnom zbiru preko 9000€ za 6 godina.
Kakva je ova vlast zlo dobro smo i prošli.
 
Kakva je ova vlast zlo dobro smo i prošli.
Kako ko, a najgore je što nisu (ber nisam tako video da igde piše) računali porez mesečno, već na godišnjem nivou. Mislim da je to takođe jedan vid otimanja, jer je neko jedan mesec zarađivao 500€, drugi 1000€. Da se to računa mesečno, taj mesec mu ne bi ušao u konačnu cifru, ovako ulazi i mislim da je dosta nepovoljnije ovakva godišnja računica.
 
Kako ko, a najgore je što nisu (ber nisam tako video da igde piše) računali porez mesečno, već na godišnjem nivou. Mislim da je to takođe jedan vid otimanja, jer je neko jedan mesec zarađivao 500€, drugi 1000€. Da se to računa mesečno, taj mesec mu ne bi ušao u konačnu cifru, ovako ulazi i mislim da je dosta nepovoljnije ovakva godišnja računica.
Mislim da je godišnje računanje ipak najpravednije i najlogičnije. Nekome ne odgovara, a nekome odgovara kao meni ( jedan mesec 400e, drugi 600e, na godišnjem nivou ispod granice za oporezivanje, a kad bih se gledalo na mesečnom za neke mesece bih plaćao ).
E sad, ostaje još da se vidi kakvo će biti trajno rešenje za frilensere.Mislim da neće biti dobro za budućnost.
 
Mislim da je godišnje računanje ipak najpravednije i najlogičnije. Nekome ne odgovara, a nekome odgovara kao meni ( jedan mesec 400e, drugi 600e, na godišnjem nivou ispod granice za oporezivanje, a kad bih se gledalo na mesečnom za neke mesece bih plaćao ).
E sad, ostaje još da se vidi kakvo će biti trajno rešenje za frilensere.Mislim da neće biti dobro za budućnost.
Kako ti odgovara, kad ti tako oba meseca ulaze u porez, a da je mesčni obračun, taj prvi ti ne bi ušao u porez? Doduše, taj konačni zbir ti zavisi i od ostalih meseci.
 
Kako ti odgovara, kad ti tako oba meseca ulaze u porez, a da je mesčni obračun, taj prvi ti ne bi ušao u porez? Doduše, taj konačni zbir ti zavisi i od ostalih meseci.
Možda zato što kad saberem 12 meseci izađe mi manje od te granice :D
 
taman da te skupimo
tied-bag_345x@2x.jpg
 

Back
Top