Држава ми не дугује ништа....

Na platnem listiću stoji mi povelika stavka "penzionerčine".
Ona mi se odbija od Brute
Zato ti skrećem pažnju, da su ta poreska davanja samo Figurativna.

"Farbaju autobus" i to, ne treba doslovno shvatiti.


Reci mi ono za porez, da li si za smanjenje poreza.

Ako tvoj zahtev bude prihvaćen i smanje ti porez, više dinara ostaje u tvojim rukama, koja je razlika između toga i Topčidera.
 
Uopšte nisu. Uni zaista umanjuju moju platu.
Naime, uspeo sam da izvršim povraćaj nekih doprinosa koje sam plaćao preko max osnovice
Da ali pogledaj ovo:

1. Ti primetiš da 100 evra mesečno te taksuju za penzionerčine, i napišeš molbu da ti se ukine taj porez.

2. Oni te odbiju. Međutim istog dana lansiraju Topčiderski program štampanja besplatnih para za sve koji se zovu "De Sisti" i daju ti 100 evra.


Sad kao, ovo prvo je bilo "dobro" da ti ostave 100 evra, a ovo drugo je navodno "inflacija."
 
Dva pitanja:
1. Zašto Slobošević nije stvorio bogatstvo 1993?
2. Zašto Severna Koreja sad ne odvrne štampariju na najjače i postane Bogata Koreja?
Karikiraš.

Naše ključne tvrdnje su sledeće: 1. Državna potrošnja dolazi pre a ne posle ubiranja poreza.

2. Više kamatne stope centralne banke su inflatorne, a ne deflatorne.

3. Deficit nije "problematičan broj" nego samo evidencija koliko iznosi nominalna štednja nedržavnog sektora.


Na osnovu vašeg ponašanja, mislim da ne shvatate gornje tri činjenice.
 
Karikiraš.

Naše ključne tvrdnje su sledeće: 1. Državna potrošnja dolazi pre a ne posle ubiranja poreza.

2. Više kamatne stope centralne banke su inflatorne, a ne deflatorne.

3. Deficit nije "problematičan broj" nego samo evidencija koliko iznosi nominalna štednja nedržavnog sektora.


Na osnovu vašeg ponašanja, mislim da ne shvatate gornje tri činjenice.
1. Zavisi kad je ugovoreno plaćanje
2. Kako, života ti?
3. Niđe vjeze
 
Jedno su obveznice koje država prodaje pućanstvu i štovanim priopćenicima, a drugo primarna emisija i kvantitativno olakšavanje
Kvantitativno olakšavanje ne radi ništa u suštini.

Ono je prebacivanje s računa na račun; a ko je planirao trošiti, on je to mogao i pre tog procesa.

Tako da QE ne doprinosi kejnzijanskom lažnom idolu aggregate demand
 
Kvantitativno olakšavanje ne radi ništa u suštini.

Ono je prebacivanje s računa na račun; a ko je planirao trošiti, on je to mogao i pre tog procesa.

Tako da QE ne doprinosi kejnzijanskom lažnom idolu aggregate demand
Jok i ne radi.
Sve ovo što su radile CB od 2008. efekte je počelo da pokazuje od 2015-16, prvo na nekretninama, zlatu i srebru, a potom i na vozilima, čak i pre krize čipova
 

Back
Top