Drzava je najveci parazit, a vlasti su razbojnici

Ево још једног коме смета Ђилас опозиционар а не чусмо да се овако оштро односи према Вучићу.
u redu je,nema veze. evo ako bude dosla neka narodna vlast,ja se slazem da se Djilas i Vucich ispitaju uzduz i popreko. kao i svi u vlasti u zadnjih 30 godina. odnosno,svi politicati i tzv. biznismeni. da vidimo kolika vam je bila plata i odakle vam dzip od 70k evra u garazi. da vidimo odakle vam 10 stanova,dve kuce,jedna vila i tako dalje. 2+2 jednako je 4. neverovatno prosto se to moze uraditi,da vidimo odakle vam novac za silna bogatstva. pa onda svi lepo u prdaru,a na celu im tetoviramo 'LOPOV'. manite me i jednog i drugog,samo me zanima ko je koliko ukrao i da odgovara po zakonu...sto je verujem zelja barem 80% ovog naroda.
 
u principu,ne znam kome se ova drzava nije ogadila. ogadila se svom narodu,jer su imali rat 1991 gde je obican narod izgunuo i dobio ko zna kakve mentalne posledice. prisilna mobilizacija. a onda usledile sankcije,prazne police u prodavnicama,neverovatna inflacija kao skoro nigde u svetu,jedna od najvecih. jedva smo preziveli. zatim tu je negde i legalna drzavna pljacka sa jedzom i dafinom,gde su pokrali narod i penzionere. besili se ljudi od muke,ustedjevina skupljana godinama ili destinama godina. onda nas 99-e dokrajcise sa bombama,opet 20 godina vraceni nazad. i opet mobilizacija neduznog naroda na kosovo. da je bila neka druga vlast,ne bi bilo bombi. a onda dosli zuti i pocistili sve pred sobom,odradili privatizaciju. izasli iz svega nenormalno bogati. e evo sad ova vlast,kao nesto radi. vise manipulise i laze nego sto radi. ova vlast opstaje,samo zahvaljujuci televiziji i novinama. hvala Bogu,pa se korisnici televizije i novina smanjuju ubrzano. za desetak godina iskreno se nadam,nece vise moci da se upravlja marvom preko televizije. televizija ce izgubiti svoju svrhu,a ljudi ce gledati neke strane kanale o zivotinjama i prirodi. raduje me taj trenutak i jedva cekam. :) politicke teme ce se voditi samo na internetu,gde ne moze tek tako da se kontrolise,cenzurise i namestaju vec pripremljeni sagovornici. ZIVELA SLOBODA
Apsolutno.

I onda ljudi iz takve države, nešto kištraju pametnijima od sebe: "Hej, kako to da u Holandiji postoji stranka? Hej, Čemerka bankrotirala?"
 
4. razlog za visoke poreze ovde,kao i izmisljanje raznih novih gluposti,kao recimo "test samostalnosti" za pausalce,moze biti i neki visi razlog,a ne samo slivanje vise novca u budzet. kao recimo to,da drzavi i stranom faktoru ne odgovara da u Srbiji postoji samostalan covek,privatnik. da budes sam svoj gazda,no no. jer ako si samostalan,pa nas je vise,onda mozete napraviti neko udruzenje,stranku,organizaciju. pa mozete postati finansijski jaki,pa se okrenuti protiv vlasti. pa cete postati opasan protivnik drzave,a samim tim i protivnik stranog okupatora. zato je najbolje da svi budu mali majmuncici koji rade u fabrici 6 dana nedeljno za 35 hiljada i cute. previse umorni da razmisljaju,previse zauzeti da bilo sta promene.

Не, око теста самосталности није постојао паклени план рептила,


већ су једне фирме запошљавале раднике по уговору о раду, и дају им плату бруто 150 000, а велики део оде на порезе и доприносе,

друге фирме су исто запољшавале раднике за иста радна места, али нису потписивали уговор о раду, већ упуте запосленог у АПР да се региструје као предузетник, па му на рачун уплате 120 000 месечно по уговору о пословној сарадњи, а он мали део тога уплати за порезе и доприносе, и фирма у ствари уштека лову, плус касније уштеди на отпремнини кад га отпушта, јер не мора да му исплаћује отпремнину, већ само раскине уговор о пословној сарадњи.

У оба случаја нето плата је иста, а фирма уштека на разлици.

А фриленсери су били само колатерална штета приче о "тесту самосталности".
 
u redu je,nema veze. evo ako bude dosla neka narodna vlast,ja se slazem da se Djilas i Vucich ispitaju uzduz i popreko. kao i svi u vlasti u zadnjih 30 godina. odnosno,svi politicati i tzv. biznismeni. da vidimo kolika vam je bila plata i odakle vam dzip od 70k evra u garazi. da vidimo odakle vam 10 stanova,dve kuce,jedna vila i tako dalje. 2+2 jednako je 4. neverovatno prosto se to moze uraditi,da vidimo odakle vam novac za silna bogatstva. pa onda svi lepo u prdaru,a na celu im tetoviramo 'LOPOV'. manite me i jednog i drugog,samo me zanima ko je koliko ukrao i da odgovara po zakonu...sto je verujem zelja barem 80% ovog naroda.

А...нееее....

Ја за Ђиласа никада био нисам, и ко прати моје политичко писање на форуму зна за кога сам и против кога сам,

али СВАКО КО ИЗЈЕДНАЧАВА ЂИЛАСА И ВУЧИЋА је у ствари вучићев бот.
 
mozemo oterati bagru iz telekoma,preuzeti firmu i oboriti cene usluga duplo. na taj nacin oteramo telenor i vip.
oborimo cenu struje za pola.
napravimo nasu banku sa dobrim uslovima,na taj nacin oteramo strane banke.
ove kineske firme da prestanu dobijati subvencije po radniku.
oteramo MMF u ku*ac.

ako bi ovo uradili,neverovatno jako bi razljutili strani faktor, koji je potrosio silne milione da okupira Srbiju i dovede je u ovakvo stanje u kome je sad. mozda bi opet popili bombe.
 
porez na nekretnine:
kad kupis kucu ili stan,to kao da nije tvoje,nego kao da si iznajmio,kao pod kirijom. jer moras da placas. ako ne placas,onda ce ti oduzeti. stvori pare kako znas,rodi ih. pa cekaj,zar nisam resio problem kad sam kupio svoj stan? zasto sad moram placati nekoj tamo smrdljivoj 'drzavi' pod znacima navoda?

auto:
za neki bedni auto,godisnje moras platiti oko 30 hiljada dinara,samo da bi ga drzao u funkcionalnom stanju. znaci ili jesi ili nisi,trece nema. ili ces placati ili bolje da nemas auto. parazitska registracija,atest na plin,boca,rodi pare kako god znas. kad kazem 30 hiljada,mislim samo na ono sto trebas 'drzavi' dati. ne racunam popravke i bezobrazno skupo gorivo. evo ga plin 100 dinara. znaci kad kupis auto,nisi zapravo nista uradio. nego kao da si ga iznajmio,'rent a car'. tek tad pocinju problemi. to je prakticno kao izdrzavanje,dozivotno placanje. auto je neverovatan teret,iskreno mislim da nismo zreli za automobile i bolje da u gradovima predjemo na bicikle kao Holandjani. pametni. tako bi se daleko manje novca slivalo u budzet od automobila.

papiri,licne karte,knjizice:
gde god da odes za neki smrdljivi papir,nema bez 1000 dinara. ako ne i vise,a moze biti puno vise.

porez na posao:
astronomsko visoki porezi za privrednike,u poprilicno slabasnoj zemlji. cak i za frizere,na primer. kad bih bio vlast,poreze bih znacajno oborio. ova gomila malogradjana sto sedi u gradu i prima socijalu,nek predje na selo i nek sadi svoj pasulj,psenicu,krompir i sve drugo. njima ne treba dati socijalu,ali kao sto vidite,sluzbe uopste vise i ne proveravaju jel nekom zapravo treba socijala ili ne. cak i ne dolaze na kucnu adresu,vec samo odobre zahtev. malogradjanin nece da ide na selo i da ocuva svoju svinju i kukuruz. vec hoce da ladi jaja u gradu i da mu legne na racun socijala od koje ce sebi kupiti svinjetinu u mesari. bolje dzaba nego da radim,jel da?

penzije:
secate se da su penzije u Jugoslaviji bile 75% od plate? to je bilo neko pravilo,po zakonu. godinama je to padalo,danas ne smem ni da pomislim koliki je procenat. gde su razlike? pa,sledeci put kad na ulici vidite najnoviji dzip od 50-100k evra sa domacim tablicama,postoji dobra sansa da je to neki baja koji vama i vasim roditeljima,dedovima uzima direktno iz usta.

struja:
abnormalno skupa,i jos poskupljuje. ko krade 18% struje proizvedene u Srbiji? pa verovatno se izvozi i ide u dzepove nekih kriminalnih olosa u Srbiji. precednik je samo jednom pomenuo ovu temu,i vise nikad. na racun je nakacen RTS kao parazit,zatim neki silni dodatni troskovi,ne znamo ni sta su ni cemu sluze.

carina i poreska uprava:
nevidjeni kriminal u carini i poreskoj upravi. sta ovo znaci? ako si neki stranacki veliki baja,mozes uvoziti kamione i kamione strane robe,a ne moras carinu platiti. ako si opet neki baja,ne moras ni ceo iznos poreza placati. ne moras ni radnicima doprinose uplacivati,nego im samo das neto platu. ako dodje do nekih promena,cemu se iskreno nadam,carinu i poresku moramo PRVO celokupno otpustiti,najuriti sve one glavne i odgovorne,a zatim na robiju poslati.
Sve to stoji, ali šta nameravaš da preduzmeš po tom pitanju? Mislim ono možemo da konstatujemo stvari, ali iz ovoga izlaza nema, nego moraš
da naučiš da plivaš u tome gde jesi.
 
evo ja sam radio u juznoj srbiji za 28.000 dinara,nekad i nedeljom. nista lepo iz tog perioda,sem glavobolja. jedina dobra stvar su dobri ljudi koje upoznas,ti jadnici koji nemaju gde. sedeci na pauzi u fabrici,svaki DAN smo pljuvali upravu,vlasnika,drzavu,vlast i sve redom. jer,sta bi drugo?

kako god bilo,ne mogu da sporim neverovatno jak i razoran strani uticaj. to je jako veliki protisak koji i politicari trpe. ajde malo da popricamo na tu temu.

1. mislite li da zabole vucica i brnabu da oni ovde nesto promovisu gej parade? gej prava,brakovi,usvajanje dece ne daj Boze? pa naravno da ne. u pitanju je veoma veliki pritisak negde sa zapada da se i ovde daju prava gejevima. da se progura ta prica i jos vise unisti porodica i neke tradicionalne vrednosti koje uveliko umiru i neminovno ce umreti. :thumbdown: ne mora to da bude direktan pritisak sa zapada,ali oni se takodje i dodvoravaju zapadu na ovaj nacin. jer ako neces da nas slusas,tebe cemo oboriti i dovesti nekog drugog precednika i premijera. zapad ima moc.

2. ekonomista Dragan Radovic je rekao da nema potrebe da se zaduzujemo i dalje. jer u Srbiji ima dovoljno novca,ali samo ako se pravilno raspodeli i unisti drzavni kriminal. medjutim,ako bi mi OTERALI MMF,verujem da bi tu bilo velikih posledica. jer onda oni vise nemaju kamatu,nemaju zaradu od Srbije. moguce je da se nasa vlast i na ovaj nacin dodvorava zapadu,tako sto konstantno nastavlja da uzima kredite. ko ce to vratiti,ja ne znam. nisam ja pozajmljivao i necu ni vracati.

3. cilj zapada je da zavisimo od njih,da postanemo kao oni. prosto da se stopis s njima...

4. razlog za visoke poreze ovde,kao i izmisljanje raznih novih gluposti,kao recimo "test samostalnosti" za pausalce,moze biti i neki visi razlog,a ne samo slivanje vise novca u budzet. kao recimo to,da drzavi i stranom faktoru ne odgovara da u Srbiji postoji samostalan covek,privatnik. da budes sam svoj gazda,no no. jer ako si samostalan,pa nas je vise,onda mozete napraviti neko udruzenje,stranku,organizaciju. pa mozete postati finansijski jaki,pa se okrenuti protiv vlasti. pa cete postati opasan protivnik drzave,a samim tim i protivnik stranog okupatora. zato je najbolje da svi budu mali majmuncici koji rade u fabrici 6 dana nedeljno za 35 hiljada i cute. previse umorni da razmisljaju,previse zauzeti da bilo sta promene.

Pravog domaćina prepoznaješ po kući i dvorištu. Na žalost...mi već decenijama nemamo pravog domaćina, istinskog patriotu. U vlasti imamo samo patriote svog džepa koji kao brinu za interese Srbije i svog naroda, i menjaju partijske knjižice po potrebi.

Kinezima prepuštaš Bor jer se nama ne isplati, a njima se isplati.
Za gradnju puteva i pruga angažuješ Ruse, Kineze, a svoje gradjevinskih firme zatvaraš.
Sve naše banke zatvorili i doveli strane kako bi profit od gradjana Srbije iznosili napolje.
Pored naših fakulteta i naučnih instituta, istraživanje i eksploatacija rudnog bogatstva se prepušta nekom strancu zbog par % rudne rente jer smo mi nesposobni to isto raditi

O svemu ovome bi se mogao roman napisati, i neće nam biti bolje sve dok budu upravljali podobni, a sposobni se terali napolje.
 
Pravog domaćina prepoznaješ po kući i dvorištu. Na žalost...mi već decenijama nemamo pravog domaćina, istinskog patriotu. U vlasti imamo samo patriote svog džepa koji kao brinu za interese Srbije i svog naroda, i menjaju partijske knjižice po potrebi.

Kinezima prepuštaš Bor jer se nama ne isplati, a njima se isplati.
Za gradnju puteva i pruga angažuješ Ruse, Kineze, a svoje gradjevinskih firme zatvaraš.
Sve naše banke zatvorili i doveli strane kako bi profit od gradjana Srbije iznosili napolje.
Pored naših fakulteta i naučnih instituta, istraživanje i eksploatacija rudnog bogatstva se prepušta nekom strancu zbog par % rudne rente jer smo mi nesposobni to isto raditi

O svemu ovome bi se mogao roman napisati, i neće nam biti bolje sve dok budu upravljali podobni, a sposobni se terali napolje.

Sta je to nego okupacija. Necujna,poprilicno tiha,okupacija. Pola miliona ljudi na ulicama se mozda mogu i videti. Ali tek onda kad hleb bude 80 dinara.
 
sve se moze kad se hoce. treba okupiti postene Srbe sa iskrenim namerama na jednom mestu. a ta prica cuti i gledaj svoja posla od toga nema leba..

Нема ништа горе од "окупљања поштених Срба".

То нас је и коштало свих ових година.


Уместо окупљања "поштених Срба" треба створити систем који ће бити такав да непоштени не могу да дођу до изражаја, а ако дођу, систем да их уклања.

Сваки систем који се заснивао на личностима, поштеним и сличним до сада нам је пропао.

Како ћеш да одредиш ко је поштен а ко није?
 
А онај ко ништа не ради, користи здравствено осигурање, а ништа не плаћа.

Цела идеја је да сви плате колико могу, а користе само они којима је здравствена услуга потребна, кад их задеси осигурани случај.

Пензијско гледаш висину уплате, па после висину исплате,

здравствено осигурање треба да буде солидарно. сви плаћају, користе само они којима треба и кад затреба.
Naravno da ne. Puno je bolesnih treba leciti oni Koji placaju. Smesno je da placas porez za zdrastvo a imas isti tretman kao neko ko ne placa I zakazu ti pregled za 3meseca
 
Naravno da ne. Puno je bolesnih treba leciti oni Koji placaju. Smesno je da placas porez za zdrastvo a imas isti tretman kao neko ko ne placa I zakazu ti pregled za 3meseca

Онај који плаћа, плаћа за све чланове породице. Плаћа и за децу своју, која не плаћају, а твоји омиљени бабе и деде, они су плаћали кад су били млађи и сад их је задесио осигурани случај.

Не иде да терамо бабе и деде и болесне да плаћају јер је њих задесио осигурани случај, а здрави и јаки ионако не иду код лекара тако да сад плаћају да би обезбедили да у далекој будућности, кад их задеси осигурани случај могу да се лече скоро за Џ.

Мада, хоћу да видим како ће да функционише нови систем у Црној Гори.

Надам се да ће им успети.
 
Онај који плаћа, плаћа за све чланове породице. Плаћа и за децу своју, која не плаћају, а твоји омиљени бабе и деде, они су плаћали кад су били млађи и сад их је задесио осигурани случај.

Не иде да терамо бабе и деде и болесне да плаћају јер је њих задесио осигурани случај, а здрави и јаки ионако не иду код лекара тако да сад плаћају да би обезбедили да у далекој будућности, кад их задеси осигурани случај могу да се лече скоро за Џ.

Мада, хоћу да видим како ће да функционише нови систем у Црној Гори.

Надам се да ће им успети.
Babe I dede treba da pomru.
 
Онај који плаћа, плаћа за све чланове породице. Плаћа и за децу своју, која не плаћају, а твоји омиљени бабе и деде, они су плаћали кад су били млађи и сад их је задесио осигурани случај.

Не иде да терамо бабе и деде и болесне да плаћају јер је њих задесио осигурани случај, а здрави и јаки ионако не иду код лекара тако да сад плаћају да би обезбедили да у далекој будућности, кад их задеси осигурани случај могу да се лече скоро за Џ.

Мада, хоћу да видим како ће да функционише нови систем у Црној Гори.

Надам се да ће им успети.
To je ok Ako se placa barem nesto. Recimo platis pregled umesto 2000 500 dinara. Nikako besplatno
 
А онај ко ништа не ради, користи здравствено осигурање, а ништа не плаћа.

Цела идеја је да сви плате колико могу, а користе само они којима је здравствена услуга потребна, кад их задеси осигурани случај.

Пензијско гледаш висину уплате, па после висину исплате,

здравствено осигурање треба да буде солидарно. сви плаћају, користе само они којима треба и кад затреба.

Svi placaju, ali treba da PLACAJU ISTO. Jer dobijaju istu uslugu.

A solidarnost je u tome da svi koristimo kada nam treba, a ne stalno, a ne da nas ista usluga kosta razlicito.
Da li ste vi svesni da ako neko ima recimo 5 puta vecu platu placa lekara 5 puta vise?! Recimo neko ima 30.000 din a neko 150.000 din - gde je tu logika? Ovako, po nasem sistemu ispada da je taj sa vecom platom to ukrao ili nekako nelegalno zaradio, jer ne vidim drugu logiku zasto bi on placao istog lekara i istu uslugu 5 puta vise od nekog drugog.

Isto vazi za porez na platu, koji je zapravo nekakvo placanje drzave - i to treba da bude isto za sve, ako se uopste naplacuje, mada sam ja za to da se to ukine jer je (objasnio sam) u pitanju dvostruko oporezivanje koje je zabranjeno. Jer drzava "radi" za svakog od nas isto, nezavisno od toga kolika nam je plata. Prema meni sudija ili onaj u opstini za dokumenta nije nista drugaciji nego prema pa na kraju i tom nezaposlenom, stoga treba da nas kosta isto. Ili skolstvo - idu nam deca u iste skole i kod istih profesora, sede u istim (razvaljenim) klupama a nekog to treba da kosta 5 puta vise od nekog drugog - potpuno ludilo.

Znaci ja sam samo za to da se ista usluga placa isto i da to vazi za sve.

Naravno da je kategorija nezaposleni posebna, ali i to se da srediti - ako neces na biro ne vodis se kao nezaposlen, a ako neces da radis ono sto ti se ponudi ista prica. Jer kad si stvarno nezaposlen posle 10 dana ti si mrtav covek. Ovo opet, naravno, podrazumeva normalno uredjeno drustvo, a ne da te tera da radis za mizerne pare neke idiotske poslove. Ali, realno, kad nemas posao i novac radis bilo sta. Najbolji primer su nasi koji pobegnu odavde pa po Londonu ili Becu ili gde vec peru case u restoranu - znaci kad se mora, ne bira se.
I naravno, to je za prvu ruku - svako ce da trazi bolji posao, ili posao u struci, ali kad nemas radis sta moras.

Da ne ispadne da sam ja neki mrzitelj siromasnih. Ja se takodje zalazem da plate budu "normalne", ali isto tako da lekar mora da ima sto kaze Dragas minimum 4000 EUR. Znaci za to sam da se ljudi plate, ali i za to da strucni, vredni i koji znaju imaju vise od prosecnih (znanja i vrednoce) budu za to nagradjeni. Neko ko je zavrsio skole mora da ima vise od vecine onih koji to nisu uradili - otprilike tako nekako. Ali da bude i odgovornost za ono sto se uradi/ne uradi.

Iskreno sam i potpuno protiv toga da neko ko ima mnogo novca placa veci porez (procentualno) od nekog ko ima manje, jer - ponavaljam - tu se prakticno svuda podrazumeva da TAJ NEKO KO IMA TO KRADE ili zaradjuje neregularno. A prakticno se vecim porezom ta njegova pljacka legalizuje. Zato sam ja da porez bude isti za sve, to je prakticno trosak drzavi, a drzava da kontrolise kako ko radi i posluje i da se time sprecava kradja i kriminal, a ne da se legalizuje vecom poreskom stopom. To se, zapravo, zove PRANJE PARA ako cemo iskreno. I prakticno je ugradjeno u skoro pa sve "demokratske" drzave Zapada. A zapravo je prava nebuloza - ko radi i zna treba i da ima, a na drzavi je da ne dozvoli nezakonite radnje a ne da pretpostavlja da ako neko ima vise on to nelegalno stice. Naravno da ako bi se tako radilo niko ni ne bi imao neke basnoslovne sume, to se stice ili na lotou ili kradjom osim mozda u retkim, retkim slucajevima.

Malo sam oduzio ali hocu da objasnim, da se ne prepucavamo uzalud u 108 postova.
 
Svi placaju, ali treba da PLACAJU ISTO. Jer dobijaju istu uslugu.

A solidarnost je u tome da svi koristimo kada nam treba, a ne stalno, a ne da nas ista usluga kosta razlicito.
Da li ste vi svesni da ako neko ima recimo 5 puta vecu platu placa lekara 5 puta vise?! Recimo neko ima 30.000 din a neko 150.000 din - gde je tu logika?

Исто важи што сам написао горе.

Осигурање си плаћају, а користе они које погоди осигурани случај.

Ако ти нпр. осигураш кућу од пожара, и не деси ти се пожар, али се деси некоме другоме ко је исто осигурао кућу од случаја од пожара, ти не добијаш ништа, а он добија осигурану суму јер је њега задесио осигурани случај, а тебе није.

У случају здравственог осигурања исто. Премију осигурања плаћају сви, а користе само они које задеси осигурани случај. Није тај што има 5 пута већу плату 5 пута болеснији или да је овај што има 5 пута мању плату 5 пута мање болестан. Болест је иста за свакога, па и потреба за здравственом негом је иста.

Опет, код здравственог осигурања та разлика у плати долази до изражаја приликом боловања. Овај са мањом платом примаће мање боловања (сразмерно плати) у односу на овог што има већу плату, тако да је тај део покривен висином зараде, али у погледу здравствене неге не може да буде разлике. А да сви плаћају исто, не иде, јер онда не би било ни новца у здравственој каси. То ти је принцип солидарности. Сви плаћају колико могу, а користе они којима треба.
 
Исто важи што сам написао горе.

Осигурање си плаћају, а користе они које погоди осигурани случај.

Ако ти нпр. осигураш кућу од пожара, и не деси ти се пожар, али се деси некоме другоме ко је исто осигурао кућу од случаја од пожара, ти не добијаш ништа, а он добија осигурану суму јер је њега задесио осигурани случај, а тебе није.

У случају здравственог осигурања исто. Премију осигурања плаћају сви, а користе само они које задеси осигурани случај. Није тај што има 5 пута већу плату 5 пута болеснији или да је овај што има 5 пута мању плату 5 пута мање болестан. Болест је иста за свакога, па и потреба за здравственом негом је иста.

Опет, код здравственог осигурања та разлика у плати долази до изражаја приликом боловања. Овај са мањом платом примаће мање боловања (сразмерно плати) у односу на овог што има већу плату, тако да је тај део покривен висином зараде, али у погледу здравствене неге не може да буде разлике. А да сви плаћају исто, не иде, јер онда не би било ни новца у здравственој каси. То ти је принцип солидарности. Сви плаћају колико могу, а користе они којима треба.
Ne, ti uporno obrces stvar.

Primer sa osiguranjem ti je potpuno dobar ali kontra tvog argumenta. Jer osiguranje se isplacuje u skladu sa visinom uplate premije, koja zavisi na koliko si osigurao to nesto. Znaci osiguranje ti je pandan penziji, jer tako funkcionisu - osiguras na vecu sumu, tj. placas vecu mesecnu premiju -> dobijes vise u slucaju pozara. Uplacujes vise za penziono - dobijes vecu penziju.

To bi odgovaralo, prepevano na zdravstvo, da onaj ko placa vise ima ekstra luksuznu sobu kad se razboli, svoj licnog lekara dok je u bolnici, bolju negu itd. To je pandan vecoj isplati osiguranja u slucaju pozara (tj. bolesti u zdravstvu).

Ja nisam za to da neki imaju drugaciji tretman - to neka placa privatno ko hoce, ali sam za to i potpuno mi je logicno da posto imamo istu uslugu svi placamo isto tu uslugu.

Znaci umesto da ovaj sa 30.000 placa lekara 3000 a ovaj sa 150.000 15.000, treba svi da placaju 5000 i to je to. I zaista, zaista ne vidim obrazlozenje da to ne bude tako.

A te price o solidarnosti ostavi za bajke, ne vidim da je iko solidaran sa mnom vezano za bilo sta.

Znas, kad si mali roditelji ti pricaju uci, sine, skole, da ne prodjes kao ja/stric/komsija/ko_vec. Pa ne pricaju to uzalud. Ponavljam, nisam ja monstrum koji je za robovlasnistvo, vec da svi placamo isto istu uslugu, jer nije fer da neko placa mnogostruko vise od nekog drugog.

Ili, onda, da uvedemo da, posto ja vise znam, pa vise i zaradjujem, moj glas vredi 5 puta vise. Eto, neka se ostali solidarisu sa tim ako cu ja da se solidarisem sa njima za zdravstveno.

Osim toga, ako ces da primenis tu logiku, onda bi sve trebalo da kosta manje za te sa manjim platama, recimo hleb, hrana uopste, odeca... Ali gde je onda logika? Sto bih ja onda radio vise, mucio se, ucio u najboljim godinama, posle radio odgovornije poslove, da bih "teglio" na grbaci ceo zivot nekog drugog ko je bio lenj, ili je glup.

To ti je kao da ja kazem, evo da malo karikiram, da hocu i ja da mi se da lepa devojka iako mozda nisam neka prilika. Ali eto da se solidarisemo, zasto da ja ostanem uskracen i osudjen na "krseve" samo zato sto nemam visinu/misice/izgled/sarm/sta_vec. Mislim da ti je jasno da ovo nikom ne pada na pamet.
A zasto bi onda neko placao za nekog drugog?

Jer, da rezimiramo, ovaj sa platom od 150.000 placa i svoj deo lekarima, ali i dopunu za jos X ovih sa malim platama. A onda ce oni da glasaju za Vucica, koji ce da zahebava ovog sa platom od 150.000, umesto da glasaju za njega koji im i placa lecenje. Kapiras? Potpuno debilan sistem.

A jos je gori u Svedskoj gde bi tom, recimo, naplatili jos veci procenat jer zaradjuje vise od neke tamo granice. Potpuno ludilo. Umesto da se promovise da radis i zaradjujes vise, stimulises ljude da ne rade. I onda se cude sto nece da im se skoluju mladi po Evropi za tehnicka zanimanja i matematiku i fiziku - jok, nego ce da razbijaju mozak i uce celu mladost da ih posle zahebava nepismeni Johan koji je od 16. godine pio pivo po ceo dan, igrao bilijar i sirio sifilis po kvartu sexajuci se sa nekim droljicama, takodje iz kvarta, praveci pri tom vanbracnu decu koju ce, opet, da izdrzava onaj sto je zavrsio fiziku ili masinstvo i sad radi za veliku platu.

Ne, batice, svi da plate isto za isto, a ko nema posao da se nadje sistem da nesto radi, pa kad uspe da nadje bolje neka menja. To moze uvek, samo treba da se promeni sistem.
 
Ne, ti uporno obrces stvar.

Primer sa osiguranjem ti je potpuno dobar ali kontra tvog argumenta. Jer osiguranje se isplacuje u skladu sa visinom uplate premije, koja zavisi na koliko si osigurao to nesto. Znaci osiguranje ti je pandan penziji, jer tako funkcionisu - osiguras na vecu sumu, tj. placas vecu mesecnu premiju -> dobijes vise u slucaju pozara. Uplacujes vise za penziono - dobijes vecu penziju.

To bi odgovaralo, prepevano na zdravstvo, da onaj ko placa vise ima ekstra luksuznu sobu kad se razboli, svoj licnog lekara dok je u bolnici, bolju negu itd. To je pandan vecoj isplati osiguranja u slucaju pozara (tj. bolesti u zdravstvu).

Ja nisam za to da neki imaju drugaciji tretman - to neka placa privatno ko hoce, ali sam za to i potpuno mi je logicno da posto imamo istu uslugu svi placamo isto tu uslugu.

Znaci umesto da ovaj sa 30.000 placa lekara 3000 a ovaj sa 150.000 15.000, treba svi da placaju 5000 i to je to. I zaista, zaista ne vidim obrazlozenje da to ne bude tako.

A te price o solidarnosti ostavi za bajke, ne vidim da je iko solidaran sa mnom vezano za bilo sta.

Znas, kad si mali roditelji ti pricaju uci, sine, skole, da ne prodjes kao ja/stric/komsija/ko_vec. Pa ne pricaju to uzalud. Ponavljam, nisam ja monstrum koji je za robovlasnistvo, vec da svi placamo isto istu uslugu, jer nije fer da neko placa mnogostruko vise od nekog drugog.

Ili, onda, da uvedemo da, posto ja vise znam, pa vise i zaradjujem, moj glas vredi 5 puta vise. Eto, neka se ostali solidarisu sa tim ako cu ja da se solidarisem sa njima za zdravstveno.

Osim toga, ako ces da primenis tu logiku, onda bi sve trebalo da kosta manje za te sa manjim platama, recimo hleb, hrana uopste, odeca... Ali gde je onda logika? Sto bih ja onda radio vise, mucio se, ucio u najboljim godinama, posle radio odgovornije poslove, da bih "teglio" na grbaci ceo zivot nekog drugog ko je bio lenj, ili je glup.

To ti je kao da ja kazem, evo da malo karikiram, da hocu i ja da mi se da lepa devojka iako mozda nisam neka prilika. Ali eto da se solidarisemo, zasto da ja ostanem uskracen i osudjen na "krseve" samo zato sto nemam visinu/misice/izgled/sarm/sta_vec. Mislim da ti je jasno da ovo nikom ne pada na pamet.
A zasto bi onda neko placao za nekog drugog?

Jer, da rezimiramo, ovaj sa platom od 150.000 placa i svoj deo lekarima, ali i dopunu za jos X ovih sa malim platama. A onda ce oni da glasaju za Vucica, koji ce da zahebava ovog sa platom od 150.000, umesto da glasaju za njega koji im i placa lecenje. Kapiras? Potpuno debilan sistem.

A jos je gori u Svedskoj gde bi tom, recimo, naplatili jos veci procenat jer zaradjuje vise od neke tamo granice. Potpuno ludilo. Umesto da se promovise da radis i zaradjujes vise, stimulises ljude da ne rade. I onda se cude sto nece da im se skoluju mladi po Evropi za tehnicka zanimanja i matematiku i fiziku - jok, nego ce da razbijaju mozak i uce celu mladost da ih posle zahebava nepismeni Johan koji je od 16. godine pio pivo po ceo dan, igrao bilijar i sirio sifilis po kvartu sexajuci se sa nekim droljicama, takodje iz kvarta, praveci pri tom vanbracnu decu koju ce, opet, da izdrzava onaj sto je zavrsio fiziku ili masinstvo i sad radi za veliku platu.

Ne, batice, svi da plate isto za isto, a ko nema posao da se nadje sistem da nesto radi, pa kad uspe da nadje bolje neka menja. To moze uvek, samo treba da se promeni sistem.
U osiguranju je važno koliko si rizičan

Ne mogu ja sad sa 84 godine da uzmem životno osiguranje koje podrazumeva da uplatim 10 dinara a dobijem 1,000,000
 

Back
Top