Država deli mladima po 5000 din taman za jednu sarmu

318511201_1999789757019970_8449483195746743061_n.jpg
 
O, uvozilo se iz USA, to je bio pravi americki duvan, ovo sad nema blage veze sa time :P
Kad god neko dolazi, trazim da donese cigarete odande :P
pa, jeste, bile dobre sankcije, taj iz rumunije je bio original, 1x samo je bila ukra podvala lakija
ja bar znam jer sam u usa, a probao sam skoro i te iz srbije, nista ne valjaju, samo dime badava
 
paz' ga selja iz okoline panceva pece cvarke na sred sora!
mi, ameericka gospoda, kupimo cvarke, jerkies, 'bem li ih, kako se zovu... moram da vidim ko ide "u amise" da kolje svinje, mada bolje jagnjetina, ko ce da se bakce sa svinjom... a kada je kod vas svinjokolj?
1670680212165.png
 

Prilozi

  • 1670680125518.png
    1670680125518.png
    279,7 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Al nemacki je jos gori :p
u Britaniji kutija sad 13 funti, a zesca krdza. Jedino sto valja su benson&hedges,
one su 15 funti ;p
nikad cuo, ove su oko $7, sasvim dobre
1670680766525.png

ranije sam pusio ovaj kratki 72 [mm], bolji je od regularnog marlbora, samo kratak, koja god varijanta, crveni isto, 72, bolja od regularnog i king size, a zasto nije ista , ne znam
1670680835213.png

isto i sa viskijima, kanadski uopste ne zadovoljavaju, ali irski i te kako znaju da budu dobri - ako nesto ne znas da napravis, ne trebas ni da se trtis, nego pusti one koji znaju... tako i srbija, treba da pravi ono sto zna, a ne neke elektricne automobile i gluposti
 
Poslednja izmena:
tako i srbija, treba da pravi ono sto zna, a ne neke elektricne automobile i gluposti
pijem kalifornijska, argentinska, ili australijska vina, spansku ... uf na vr' mi jezika, pa jel mislite da cu da kupim srpska, vucica danila? necu, nego hocu srpski AJVAR, i sira da mi dupe svira, a gde su suhomesnati proizvodi ihahaj? to su delikatesi koji moraju papreno da kostaju, i vi kada biste se u tom biznisu dogovorili sa balkanskim narodima, mogli bi da se debelo oparite, samo su hrvati i makedonci konkurencija, a mogli bi da se dogovorite pa zajednicki da razvaliyte svetsko trziste, a ne samo americko!
 
Poslednja izmena:
cigare za 4000 din pusis dva meseca, ako pusis tri kutije dnevno, i ostane ti 1000 din
Ovaj duvan na pijaci bolji je od ovih kupovnih, samo pricaju da ne valja,
ne bi li ljudi placali porez drzavi preko toga :p
A zapravo sad probam kupovne, ko da pusim hemijsku olovku :p
Koje to? Mislim da je Winston dugi crveni kada sam nedavno bio U Srbiji kostao ako se dobro sjecam 350 dinara. Nacigarete sam onda potrosio 8.400 (dnevno 1 kutija puta 24 dana) dinara i jos sam nesto vise od steke uzeo za doma. Tako da nema nikakvog ostatka nego moras jos i dodati. Sva sreca skoro ce biti 2 mjeseca da ne pusim :)
 
samo da vam dam ideju sta srbi moji trebate da radite umesto sto trazite milostinju od pisljivh 5 hiljada dindzi!:
JA DA KOJIM SLUCAJEM NE KUPUJEM KONKURENTSKI KEFIR, MORAO BIH NJEGOV, MADA I NJEGOV KUPIM PONEKAD! ZEZNUO SAM SE, BAS ZENA DONESE NJEGOV, NJEGA STALNO KUPUJEMO

pazi 1986 napravio PORODICNU firmu, i vrti vec stotine miliona, gos'n smoljanski, A JEL CE VAS ELEKTRMOBIL DA OBRNE 100 MILIONA? OCE MOJ Q! samo ce vas vucic i sns banda zaduziti! ovo radite bolje, kada vam kazem, ajvar nema sansi da omane, brat bratu obrnuli bi POLA MILIJARDE! HRANU, KEFIR, AJVAR CE SVAKO DA KYPI, A ELETROMOBIL RETKO KO.

Michael Smolyansky

Lifeway Foods is an Illinois based health food company founded in 1986 that sells kefir. Lifeway Foods, Inc.
...
Lifeway Foods.
TypePublic
HeadquartersMorton Grove, Illinois , United States
Key peopleJulie Smolyansky (CEO) Michael Smolyansky (Founder)
ProductsKefir
RevenueUS$137.2 million (2015)
 
Poslednja izmena:
Ako sam dobro procitao 800.000 se prijavilo.Kad pomnozis sa 5.000 to mu dodje 4000000000 dinara.A da su se te pare potrosile kao kredit na deset godina onima koji zele nesta privatno da rade pa da ljude sa biroa motivisu da se upuste u biznis bilo bi bolje drzavi i narodu.Ovako bacen novac.Ali treba se uvuci omladini da sutra Vucic dobije koji glas.
 
Autorska tema.

Država deli po 5 crvenih mladima koji se prijave. Moraju ponovo da se prijave iako su se već prijavljivali. Možda više nisu mladi pa da potvrde identitet. Šta može da se kupi za te pare? Ok idemo redom kilogram mešanog mesa koje je oko 800-1000 din kilo. zatim nam treba pola kile pirinča koje je oko 150-200 dinara. Na to sve idu dva luka to je cca 50 din. Jedan beli luk 20 din. Jedan kiseli kupus je oko 500 dinara obratite pažnju pola tih kupusa u vakumu je trulo. U šerpu treba dodati i slanine za amortizere oko 500 grama što je oko 700 dinara plus dimljena rebarca juče sam uzeo mali komad na kalenić pijaci kod Sredoja cca 1400 din ima malo više mesa jako lep i mirišljav komad.

Uz sarmu ide krompir pire ili hleb, naravno i neka lepa salata, vino? Preterujem li?!??

Ovo je otprilike sarma za 4 osobe. Ili jednostavno da pljusnu sve pare na kladžu? :think:

Ovo je ujedno i apel državi da nešto uradi jer je hrana u srbiji trenutno najskuplja u evropi a možda i u čitavom svemiru!
Hleba je ovdi 3 franaka ali 400 grama.Zato ne širi laži.Kako je tamo najskuplja hrana
 
Ako sam dobro procitao 800.000 se prijavilo.Kad pomnozis sa 5.000 to mu dodje 4000000000 dinara.A da su se te pare potrosile kao kredit na deset godina onima koji zele nesta privatno da rade pa da ljude sa biroa motivisu da se upuste u biznis bilo bi bolje drzavi i narodu.Ovako bacen novac.Ali treba se uvuci omladini da sutra Vucic dobije koji glas.
Dalsi lud pa niko nije blesav nešto da radi legalno u srbiji. Leglo kriminala i javne prostitucije po malim ekranima.
 
Ja sam danas pravila sarmu:
500 gr mesa-8 km
Pakovanje kiselog kupusa, listovi.-3 km
Povrće i začini-odoka 2 km
Parče suhog mesa, eto nek je 2 km
Sve skupa 15 km, max-to je 7,5 eura.
Napravila sam 24 sarme, mogu pojesti za obrok 2-3, dakle ima i za počastiti. Ne pretjerujmo :)
Домаћица. Свака част.
 
Koje to? Mislim da je Winston dugi crveni kada sam nedavno bio U Srbiji kostao ako se dobro sjecam 350 dinara. Nacigarete sam onda potrosio 8.400 (dnevno 1 kutija puta 24 dana) dinara i jos sam nesto vise od steke uzeo za doma. Tako da nema nikakvog ostatka nego moras jos i dodati. Sva sreca skoro ce biti 2 mjeseca da ne pusim :)
Imas da kupis duvan za 2000 din kilogram, u proseku... Papir oko 100 din boks. to je dovoljno zestokom pusacu sa 3 kutije dnevno za mesec dana...
duvan Large.jpeg
 
Poslednja izmena:
paz' ga selja iz okoline panceva pece cvarke na sred sora!
mi, ameericka gospoda, kupimo cvarke, jerkies, 'bem li ih, kako se zovu... moram da vidim ko ide "u amise" da kolje svinje, mada bolje jagnjetina, ko ce da se bakce sa svinjom... a kada je kod vas svinjokolj?
Pogledajte prilog 1268563
Ma nista bez repiTJA od praseTJE.
 

Back
Top