Držač knjige tokom čitanja

Poruka
6.304
Da li znate gde se ovakav držač može kupiti ili naručiti u Srbiji? Ali da bude kvalitetniji.. najbolje, od drveta.. :heart:
(jer oni plastični koji se mogu naći svugde u oglasima nisu dovoljno čvrsti da drže teže knjige)..

Recimo, ovakav:

sl-01.jpg


Ili ovakav.. još je možda i bolji, jer ima i taj fini prostor za odlaganje.. samo verujem da je zbog toga teži od onog iznad..
ali baš mi se sviđa..

sl-02.jpg
 
kad me vec pominjes:roll: moze sama da napravi takvu kutiju sa poklopcem i zubovima da podesava polozaj poklopca. i na poklopac nakaci ono parce drveta da joj drzi knjigu.
Pa ti ne moraš da se odazoveš tamo gde ne želiš.. :) Ali ti svakako hvala što ovde jesi..
Ja ne umem da napravim takvu kutiju sa poklopcem i zubovima da podesavam polozaj poklopca.. da umem, verovatno ne bih postavljala ovo pitanje.. :)
Opet, zahvaljujem ti se na pokazanoj dobroj volji da pomogneš.
 
Siguran sam da ti ne bi tražila ništa od njih što i sama ne bi uradila da njima zatreba.... zato nemoj da se stidiš. :)
Ma ne mogu.. nisam ja to tako naučila.. meni nije problem da pomažem ljudima, i rado to radim.. ali mi je uvek problem da tražim pomoć za sebe i to nikada ne radim ako baš zaista ne moram.. a ovaj držač mi nije moranje, ako ga ne nađem, držaću knjige sama, kao i do sada..
 
Ne mogu ti tu puno pomoći.. ustvari skoro pa nikako. MIslim da ti taj držač po nekoj šemi ili uzorku može ručno da se napravi.. samo je problem naći majstora za tako nešto, mada po izgledu nije neki problem.
Znam da neki stavljaju parče tankog pleksiglasa prilikom čitanja da im se ne zatvore stranice knjige, ali mislim da ne drže cijelu knjigu.
 
Ево, изболи: https://www.slikarskipribor.rs/drveni-drzac-za-tablet-i-knjigu-28-x-21-x-3-4-cm-DPCRY-62797000



Руку на срце, није баш леп држач као ови твоји горе.. Али за 1300 је коректан. Мада се може наћи још.

https://www.kudaukupovinu.rs/razno/801-book-stand



300 динџи..
E, Vojvoda, pa taj prvi liči da je sasvim OK!! :D ? Ovaj žičani nije dobar za veće/teže knjige.. (neki sličan već imam i ne vrši mi posao)..
ali taj drveni bi trebalo da je to što tražim.. hvala ti puno!

Ehh.. sad vidim da ipak nije to to.. jeste dobar za tablet, ali ne i za knjigu.. jer nema one vertikalne dodatke, koje drže stranice otvorenim.. :(
 
E, Vojvoda, pa taj prvi liči da je sasvim OK!! :D ? Ovaj žičani nije dobar za veće/teže knjige.. (neki sličan već imam i ne vrši mi posao)..
ali taj drveni bi trebalo da je to što tražim.. hvala ti puno!

Ehh.. sad vidim da ipak nije to to.. jeste dobar za tablet, ali ne i za knjigu.. jer nema one vertikalne dodatke, koje drže stranice otvorenim.. :(
Ма нема за шта. Можда на тим сајтовима што сам нашао има још неких модела, ја сам узео само линк. :)
 
Eeee!!! Mislim da bi to bilo to, Sizife.. i - ako jeste - imaš ooogroman tnx i hug od mene!!
(mislim, već ih imaš.. zato što si se tako trudio da mi pomogneš.. hvala ti, puno!)
 
ja sam ne jednu stvar narucilivala od stolara ranije...od drzaca za cvece, klupica, kreveta...
nadjes u malim oglasima u tvojoj okolini stolara, nazoves i pitas ga posto bi ti napravio...
sve su mi radili po mojoj zamisli posto nije bilo sanse da nadjem takve u prodaji kod nas...
nije me nikada nesto mnogo skupo izaslo...
tako da ti je i to opcija :)
 
Da li znate gde se ovakav držač može kupiti ili naručiti u Srbiji? Ali da bude kvalitetniji.. najbolje, od drveta.. :heart:
(jer oni plastični koji se mogu naći svugde u oglasima nisu dovoljno čvrsti da drže teže knjige)..

Recimo, ovakav:

Pogledajte prilog 1156341

Ili ovakav.. još je možda i bolji, jer ima i taj fini prostor za odlaganje.. samo verujem da je zbog toga teži od onog iznad..
ali baš mi se sviđa..

Pogledajte prilog 1156343
Ima na kupujemprodajem drzac za Kuran.Em je lepsi em mozda i prakticniji od ovog sa slike.
 

Back
Top