Drvoredi, parkovi, zelenilo...

Vanila7

Veoma poznat
Poruka
10.606
Gradonačelnikovanje je započeo sečom platana u Bulevaru, a prethodno su njegove partijske kolege sasekle stari drvored, prilikom rekonstrukcije ulice Kralja Milana (ili Srpskih vladara, ne znam više ni sama) i zasadili novo drveće, koje će tek za nekih dvadesetak godina doseći veličinu i formu pravog drvoreda, pod uslovom dobre nege....
Pre par dana prolazila sam, stazom kraj ušća, ka hotelu Jugoslavija, i tamo su revnosno posečena stara stabla, a na njihovo mesto zasađene mlade majušne sadnice, od kojih će tek možda svaka deseta postati drvo i to uz Božiju pomoć, pošto pomoći od radnika gradskog zelenila nema ni od korova, osim što su ih tako jadne i nejake ogradili gvožđem. Trava je na tom prostoru, uz reke, po ovim tropskim vrućinama, suva kao barut, žuta, skoro mrtva, žedna pored vode. Nema ko da postavi pumpe u Savu i Dunav i zalije travu i barem mlado drveće, jer ono starije ima duboke korene, pa će se već nekako snaći...
Nemam reči da opišem koliku sam tugu osetila zbog ovog nemara i nebrige o urbanoj prirodi, koja je stanovnicima velikih gradova neophodna, da bi se osetili živima. :(
 
Šta te to čudi...Imam gomilu fotki sa "problemima " tog tipa koje sam im slala (JKP ZB.) putem mejla. Ništa ne vredi. Nisu - i to ne samo oni, svesni da pomoću tog drveća i svih ostalih biljki DIŠEMO.

Ne čudi me, samo mi je žao što čak ni elementarni opstanak nije omogućen našem zelenilu, a o nekom estetskom održavanju zelenila, kao u Beču na primer, nema ni govora.

21evj49.jpg

Šenbrun - Beč
 
Ne čudi me, samo mi je žao što čak ni elementarni opstanak nije omogućen našem zelenilu, a o nekom estetskom održavanju zelenila, kao u Beču na primer, nema ni govora.
21evj49-1.jpg

Šenbrun - Beč

Nemaš pojma koliko sam mejlova, sa slikama (kao dokaz), predlozima, žalbama, molbama i čime sve još poslala na njihov sajt ali nikad nisam dobila ni jedan povratni mejl. Ovo mi je najdraža fotka iz (kako ga zovem) foldera"tužnih" fotki.... Pogledaj ti kako se ta mukica BORI za život. Prekomljeno stablo je otprilike debljine ruke, visine oko pla metara. Kome je to smetalo?

Picture196.jpg
 

Back
Top