Drvo za ogrev je poskupelo 60%, ali potražnja kupaca i dalje "gori"

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.937
Nakon što je upisivanje novih zainteresovanih građana za kupovinu ogrevnog drveta u JP Srbijašume privremeno obustavljeno, kontaktirali smo stovarišta koja prodaju ogrevno drvo u želji da proverimo kakva je situacija na domaćem tržištu. Čini se da su najave teške zime koja nam predstoji "urodile plodom", pa ja već sada, više nego prethodnih godina, planula kupovina drveta, čija je cena po metru sada od 10 do 12.000 dinara.

https://nova.rs/vesti/biznis/drvo-za-ogrev-je-poskupelo-60-ali-potraznja-kupaca-i-dalje-gori/

cepaj rokaj

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.937
ima još državne šume
srbijasume je skoro ukinula proizvodnju metrice i sa veoma niskim cenama prakticno dovela do toga da ogroman broj ljudi napusti taj posao. prosle godine povlasteni kupci su kupovali drvo za 3200, a da bi srbijasume drzala tu cenu drveta potrebno je da plate secu i vucu bedno i su poceli masovno da napustaju. plus su zaposlili ogromnu birokratiju u bg i ako je cena na svetskom trzistu skocila morao si da cekas po par meseci da te plate,cak su i zakonski rokovi probijeni

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
47.669
srbijasume je skoro ukinula proizvodnju metrice i sa veoma niskim cenama prakticno dovela do toga da ogroman broj ljudi napusti taj posao. prosle godine povlasteni kupci su kupovali drvo za 3200, a da bi srbijasume drzala tu cenu drveta potrebno je da plate secu i vucu bedno i su poceli masovno da napustaju. plus su zaposlili ogromnu birokratiju u bg i ako je cena na svetskom trzistu skocila morao si da cekas po par meseci da te plate,cak su i zakonski rokovi probijeni
a ko ti reko da kupuješ?

odeš sa kumom, ponesete rakiju i sekiru...

dixieland

Domaćin
Poruka
3.611
Obrana je malina, cena solidna , selaci nisu preterano prohtevni i nezaježljivi za prihodom , i ostavili su šumu da raste. Kada je ranijih godina bila niska cena otkupa šuma je preterano posečena.
medjutim , ''dobrom '' politikom ministarstva poljoprivrede sada smo ostali bez krava i guda. Domaće kvalitetno meso , napomena , domaće ne uvozni škart, poskupeće drastično.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.937
Obrana je malina, cena solidna , selaci nisu preterano prohtevni i nezaježljivi za prihodom , i ostavili su šumu da raste. Kada je ranijih godina bila niska cena otkupa šuma je preterano posečena.
medjutim , ''dobrom '' politikom ministarstva poljoprivrede sada smo ostali bez krava i guda. Domaće kvalitetno meso , napomena , domaće ne uvozni škart, poskupeće drastično.
nije to razlog. ti seljaci su vredni ubi boze i imaju masine za rad u sumi ali kad bi se zezali. ja sam izvlacio i po 15k metara drveta godisnje, a znam i druge sitnije gazde koje su takodje izvlacile ogromnu kolicinu. srbija sume je drzala takve cene da je tipa pre 10godina izvlacenje bilo 850, a sad nude 900 dinara. a po toj ceni niko nece da radi i masovno su ljudi isprodavali masine, nestale su i samarice, specijalizovane za nosenje metarskog drveta, ja ne znam da li u srbiji sada ima 2-3 samarice, a ja sam do pre par godina znao sigurno 10ak samarasa. i svi su ti ljudi prodali konje i pozdravili se sa sumom.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
61.595
Nakon što je upisivanje novih zainteresovanih građana za kupovinu ogrevnog drveta u JP Srbijašume privremeno obustavljeno, kontaktirali smo stovarišta koja prodaju ogrevno drvo u želji da proverimo kakva je situacija na domaćem tržištu. Čini se da su najave teške zime koja nam predstoji "urodile plodom", pa ja već sada, više nego prethodnih godina, planula kupovina drveta, čija je cena po metru sada od 10 do 12.000 dinara.

https://nova.rs/vesti/biznis/drvo-za-ogrev-je-poskupelo-60-ali-potraznja-kupaca-i-dalje-gori/

cepaj rokaj
Al ce se nabrojis.

pivosok

Buduća legenda
Poruka
25.937
Izvozi se gradja i ostalo drvo.
Sve ide u produzno, nemas metarsko, metarsko sto ima nema ko da iznese jer se ne isplati i to drvo u sumi propada. i cene metarskog su drzane namerno niskim da bi razni prijatelji imali jeftino drvo. i prosto ljudi prestaju da rade, nemas radnika i skace cena. citam negde da nis ni ne nudi metarsko drvo. a srbbija sume je sekace placale 42k dinara. nece niko da fizikalise za te pare.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
47.669
šta ga drveća poBosni...

1593432154_pasalic-sume-su-vlasnistvo-srpske-a-ne-bih.jpg

:nosijelku::nosijelku::nosijelku::nosijelku::nosijelku:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.