Drveće u Beogradu i parkiranje

PKS je ispod Londona..ovo je vojno peMziono
Jok brale

Screenshot_2022-06-23-18-24-16-870_com.google.android.apps.maps.jpg


Jezivo kako se priroda bori sa betonom i asfaltom.
Misle da je drvo bandera ...
Tu je trebao da bude širi okvir oko drveta u suštini tu je problem nešto ispod što nije dozvolilo korenu da raste normalno. Verovatno neki beton ili zatrpana građevina ili vodovod itd
 
@mario80, jeste poslednjih 20 god npr,,zapravo je na Terazijama PKS, a PKBG je u K.Miloša...

ili su imali dobar procenat na ovim sadnicama pa ih baš bilo briga :ok:

Gledao sam kada su sadili platane u bulevaru , lepo su stavljali neke metalne kaveze za korenje da se ovo ne bi dešavalo.
Djilasovi su to odradili po PSu.
Pa svuda je skoro ograđeno, al pre da se drveće ne bi oštetilo. Ono sa tvoje fotke ne znam šta se desilo, a zanimljivo da niko ne reaguje...
Đilasovci...naknadno je dodata ta rešetka-zaštita.
 
@mario80, jeste poslednjih 20 god npr,,zapravo je na Terazijama PKS, a PKBG je u K.Miloša...


Pa svuda je skoro ograđeno, al pre da se drveće ne bi oštetilo. Ono sa tvoje fotke ne znam šta se desilo, a zanimljivo da niko ne reaguje...
Đilasovci...naknadno je dodata ta rešetka-zaštita.

Svako drugo drvo je takvo, oko 1/4 parking mesta je neupotrebljivo.

Kada su sadjeni Platani korenje je bilo u velikim metalnim kavezima sa rešetkama, nešto ovako samo kockasto ...

170UR4170-rootbarrier-panels-1.jpg
 
Platan opasno dobro diže asvalt na nbgd sam bio u jednom bloku bukvalno je zbrčkan asvalt na parkingu zgrade. Takav je bio i bulevar ako se sećate. Ali je lepo drvo planiram na jesen da ih zasadim ispred zgrade na zelenu površinu :-)
Ja imam platane oko zgrade , otisli u visinu preko 15 metara.
Za hlad su zakon ali brate ala ima buba oko toga ... to je oaza za razne nakaze.
 
Možda je drvo iznenada iskočilo pred auto?

Nikad se to ne zna, novinari često izostave ključni detalj.
Код Прве гимназије, преко Скендербегове, је на углу једно ударено дрво. Пре... ваљда има два месеца... у судару су учествовали један џип и један мањи ауто. Не знам ко је кога, али прилична штета је била на аутомобилима. Чак је и трећи страдао, једна бандера је била оборена и пала на уредно паркираног.
 
Скоро сво дрвеће у граду је намењено за сечу, јер не доноси профит.
Сваке године ће га бити све мање, као што је и тренд последњих деценија.
Не знам који су планови... Али чињеница је да не могу да се сетим ниједног дрвореда низ било коју улицу у Београду а да је ту од пре Првог светског рата. Све је новије.
 
Не знам који су планови... Али чињеница је да не могу да се сетим ниједног дрвореда низ било коју улицу у Београду а да је ту од пре Првог светског рата. Све је новије.
Мени није проблем што је новије. Дрвеће се обнавља неким темпом, вероватно има у Зеленилу људи који се разумеју у тај период, али сваки пут кад се направи нека нова зграда, сруши се 3-4 дрвета. Смањују се зелене површине. Начињу Звездарску шуму, Пионирски град...
 
Pre jedno mesec dana drogirani i pijani vozač je promašio ulicu i udario u drvo ispred privredne komore srbije.

Pogledajte prilog 1175473
nesrece se desavaju
to nije problem
problem je sto odgovorne sluzbe posle toga nisu dosle to da oprave
malopre parkiram auto ispred kuce i stanem pre toga da ocistim sa trotoara nagomilano lisce
pocnem da cupam i travu koja je pocela da izbija na ivicnjaku
prolazi komsija i kaze - ti bas imas vremena?
nemam, al neko treba i ovo da ocisti
ispred nase kuce je i ulicni slivnik
posto zivimo tik do sume, ulica je trenutno puna opale lipe i onih helikoptercica
ta trava uz ivicnjak ih bas zadrzava, a kad padne veca letnja kisa ode sve u slivnik i onda krece igranka sa zagusenjem i plavljenjem ulice
nekad je to odrzavala komunalna sluzba
svaki dan smo vidjali radnike koji cupkaju tu travu i metlom i lopatom pokupe sav otpad
ova vlast nas je navikla da sve normalno i uredjeno vise nije opcija
pa se iscudjavamo i kad vidimo da neki gradjani sami odrzavaju red tamo gde mogu
 
kod mene niče svakih šest meseci po jedna zgrada u ulici po kraju se nagomilalo novogradnje, parkinga sve manje stanovnika sve više.
drveće pravi užasan problem u nekim ulicama jer je mesto za drvo napravljeno na uštrb parkinga

ne bi ni to bilo strašno da je nekultura parkiranja obuzdana
svaki vozač koji bez razmišljanja uzme dva parking mesta jer je bahat i bole ga tuki da mmisli na druge trebalo bi da dobije tri poena kazne u svojoj vozačkoj.
a takvih vozača ima na hiljade
 
Мени није проблем што је новије. Дрвеће се обнавља неким темпом, вероватно има у Зеленилу људи који се разумеју у тај период, али сваки пут кад се направи нека нова зграда, сруши се 3-4 дрвета. Смањују се зелене површине. Начињу Звездарску шуму, Пионирски град...
Pogledaj fotke Bg-a 90ih , bilo i daleko manje saobraćaja a i daleko više zelenila.
Jednostavno je to trend ovde.
 
svaki vozač koji bez razmišljanja uzme dva parking mesta jer je bahat i bole ga tuki da mmisli na druge trebalo bi da dobije tri poena kazne u svojoj vozačkoj.
a takvih vozača ima na hiljade
ovde imas jedan problem.
i to ne mali
zamisli da si dosla da se parkiras pored nekog ko je tako stao, sta ces i ti jedino imas mesta da se parkiras pored isto tako kao i on i onda on ode i tvoj auto ostaje lose parkiran i onda tebi lepe kaznu.
 
ne nisi razumeo.
imaš one bočne parkinge na primer u mileševskoj ulici.
između dva drveta ima mesta za dva automobila.
ili samo za jedan ako imamo bahatog vozača, vozača koji nema kulturu parkiranja ili vozača koji ne ume.

u svakom slučaju nema mesta za drugog ako je prvi uspeo da pokrije dva parking mesta.
 
Poslednja izmena:
Не знам који су планови... Али чињеница је да не могу да се сетим ниједног дрвореда низ било коју улицу у Београду а да је ту од пре Првог светског рата. Све је новије.
ne znam od kada je, ali obozavam drvored u Palmoticevoj
 
ovde imas jedan problem.
i to ne mali
zamisli da si dosla da se parkiras pored nekog ko je tako stao, sta ces i ti jedino imas mesta da se parkiras pored isto tako kao i on i onda on ode i tvoj auto ostaje lose parkiran i onda tebi lepe kaznu.
Е, то је зато што нисмо научени да се одмах такав случај лепо пријави, рецимо комуналцима, па они да одмах дођу и казне првобитног бахатог возача већ се сви "снађемо".
И док је тако, тајац.
 

Back
Top