Drustvena korist od hriscanstva

Tako je...
E sad daj da vidimo kakva je situacija komnkretno sa hriscanstvoim,evo nek to bude i Srbija - koji bi bili tvoji odgovori na pitanja koja sam postavio u uivodnom postu ?
Ne znam. Evo ja nisam hrišćanin pa nisam posebno nešto ni koristan ni beskoristan ovoj državi i društvu. A kao što Jasna kaže, ovoj i ovakvoj državi i ne želim da budem previše koristan.

Ne znam. Evo ja nisam hrišćanin pa nisam posebno nešto ni koristan ni beskoristan ovoj državi i društvu. A kao što Jasna kaže, ovoj i ovakvoj državi i ne želim da budem previše koristan.
Utoliko me vise i zanima tvoje razmisljanje konkretno po temi jer u startu postoji velika mogucnost da nisi previse subjektivan...
...znas,nekako mi dojadilo ono "..mi hriscani smo vakvi,takvi,onakvi ma najbolji bre"...

Utoliko me vise i zanima tvoje razmisljanje konkretno po temi jer u startu postoji velika mogucnost da nisi previse subjektivan...
...znas,nekako mi dojadilo ono "..mi hriscani smo vakvi,takvi,onakvi ma najbolji bre"...
Pa ne vidim da su moji prijatelji pravoslavci nešto produktivniji niti korisniji društvu od mene. Uglavnom su pravoslavci na papiru, a ponašaju se isto kao i ja. Nekad i gore. Npr. imam prijatelje zagrižene pravoslavce. Muž i žena. Znaci, crkva, liturgija, sve po ps. I bio sa njima na moru u GR. Znači tamo obavezno na celonocnu liturgiju u manastiru. A kad smo na plaži, ovaj loče kao smuk, a oboje psuju Rumune, Bugare... Jednom sam popizdeo i pitao ih, kakvi ste vi to hriscani kada tako bogarate po drugim narodima? Zaćutali.

Pa ne vidim da su moji prijatelji pravoslavci nešto produktivniji niti korisniji društvu od mene. Uglavnom su pravoslavci na papiru, a ponašaju se isto kao i ja. Nekad i gore. Npr. imam prijatelje zagrižene pravoslavce. Muž i žena. Znaci, crkva, liturgija, sve po ps. I bio sa njima na moru u GR. Znači tamo obavezno na celonocnu liturgiju u manastiru. A kad smo na plaži, ovaj loče kao smuk, a oboje psuju Rumune, Bugare... Jednom sam popizdeo i pitao ih, kakvi ste vi to hriscani kada tako bogarate po drugim narodima? Zaćutali.
Nazalost,ovo sto si naveo jeste deo realnosti u koju zivimo...
...samo ja cu ici korak dalje - dali to obuhvata samo pravoslavce a da su protestanti recimo drasticno bolji ?

Hajdemo malo trenirati nasu iskrenost - sta mislite,kolika je korist od hriscanstva za jedno civilizovano drustvo ?
...ili je mozda iluzorno pricati o bilo kakvoj koristi kada mozda vidimo samo stetu ?
Dali drzava ima nekakvu korist,privilegiju od toga sto u njenim granicama zive hriscani koji javno deklarisu svoje versko ubedjenje a mislim pre svega na sve one obaveze koje imaju kao gradjani ?
Dali privatni sektor ima interesa da u svoje redove angazuje radnike koje se deklarisu za hriscanima i dali su vam poznata njihova iskusva - jel se vise zale ili mozda hvale s tim sto placaju takav profil radnika ?
...jel im vise stete nego li koristi od takvih radnika ?
Kakvi su strucnjaci ti hriscani,dali biste bili spremni da vas zivot "stavite u ruke" takvima u smislu da eto,kojim slucajem, morate na hitnu operaciju a imatre izbora otici "u ruke"nekog hriscanina ( a mozda cak i takvog kojeg drustvo neformalno naziva "sektasom") ili nekog nevernika u slucaju kada obojca imaju potpuno istu strucnu spremu i radnog staza ???

...i svakako na kraju - ukoliko ste vlasnik neke privatne firme koja trazi jako odgovorni posao,dali bi ste uzeli upravo takve radnike ili bi ste preferirali ateiste ili nevernike !??
Robote definitivno

Svako ima slabosti, ali to ne znači da ide po svetu i ubija ljude kao što rade katolici....

Hrišćanstvo za razliku od vas muslimana forsira napredne misli i društva se razvijaju na razne načine, ovde se ne računaju kvazi hrišćanske ni kvazi muslimanske ddržave koje sprovode "verska" pravila prema potrebama nevernika.
Mislim da si nesto pogresno razumeo - ja sam hriscanin ( bar radim na tome da to zaista budem) a na temi pokusavam zadrzati objektivnost stoga ponekad i odbranim ono sto smatram da je neosnovano optuzeno.

Jel moze nesto konkretnije uz relevantne dokaze u prilog ?
Робија, неко ти је преотео профил.
Зашто ниси написао Ali da razmislimo malo ????? To nije ništa bez dokaza.
Daj dokaze moliću lepo.
Стално нешто болдујеш туђ текст, не иде, стварно не знам ко ти узурпира профил.

Mislim da si nesto pogresno razumeo - ja sam hriscanin ( bar radim na tome da to zaista budem) a na temi pokusavam zadrzati objektivnost stoga ponekad i odbranim ono sto smatram da je neosnovano optuzeno.
Mislim da nisi hrišćanin jer bi inače znao čemu služi hrišćanstvo....a i ostale religije...a onda ti je trn u oku pravoslavno hrišćanstvo, pa je dobar primer za štetu hrišćanstva...

Back