Drustvena korist od hriscanstva

Seksualno ropstvo, pedofilija, klanje nevjernika, mnogoženstvo, mučenja drugih ljudi, paljenja itd itd itd.
Heeeej,polaaaako bato,da nisi pomesao brzine ?
Ode ti u opisivanje fanatickih mudjahedina ali pitanje ti nije bilo o tome nego o islamu !!!
Nemoj razlagti mnogozenstvo u razlicite kategorije,slozili smo da je to nemoral po pitanju preljube i to je to,idemo dalje.
Kakvo je to mucenje drugih ljudi,jel mislis mozda na sankcije za kriminal ?

Heeeej,polaaaako bato,da nisi pomesao brzine ?
Ode ti u opisivanje fanatickih mudjahedina ali pitanje ti nije bilo o tome nego o islamu !!!
Nemoj razlagti mnogozenstvo u razlicite kategorije,slozili smo da je to nemoral po pitanju preljube i to je to,idemo dalje.
Kakvo je to mucenje drugih ljudi,jel mislis mozda na sankcije za kriminal ?
A odakle tebi ideja da fanatični mudžahedini ne slijede islam?

A odakle tebi ideja da fanatični mudžahedini ne slijede islam?
Pitaj onda vernike islama pa ces da vidis da se radi o klasicnoj zlouporebi i pogresna tumacenja kurana...
...kad smo kod ovog sinula mi jedna paraalela,odakle mi ovo deluje poznato...!???
...aha,setio sam se,pa zar to isto ne rade i neku "hriscani"sa Biblijom pa je u proslosti bilo spaljivanje nevernika,ubijanje razno raznim spravam za mucenje,pa ovo pa ono...
I sta cemo sad,ono deklaraivno civilizovano hriscanstvo ima za verske pretece upravo ove zlostornike iz proslosti koje sam pomenuo,u cemu je onda prednost u odnosu na one koje si optuzio ( mislim na muslimane) ???

Poslednja izmena:
Pitaj onda vernijke islama pa ces da vidis da se radi o klasicnoj zlouporebi i pogresna tumacenja kurana...
Mudžahedini su isto tako vjernici islama koji tačno slijede Kur'an i Sunnet.

...kad smo kod ovog sinula mi jedna paraalela,odakle mi ovo deluje poznato...!???
...aha,setio sam se,pa zar to isto ne rade i neku "hriscani"sa Biblijom pa je u proslosti bilo spaljivanje nevernika,ubijanje razno raznim spravam za mucenje,pa ovo pa ono...
I sta cemo sad,ono deklaraivno civilizovano hriscanstvo ima za verske pretece upravo ove zlostornike iz proslosti koje sam pomenuo,u cemu je onda prednost u odnosu na one koje si optuzio ( mislim na muslimane) ???
Vidimo prednost svojim očima. Gdje god je to kako ti kažeš "deklarativno hrišćanstvo" bilo bio je prosperitet i uspjeh i civilizacija.

Mudžahedini su isto tako vjernici islama koji tačno slijede Kur'an i Sunnet.
Preciznost ove tvrdnje ti je poput onog automehanicarskog strucnog naoda tipa "nesto ti ckljoca u motroru"... :kafa:

Vidimo prednost svojim očima.
Hajde da je i mi vidimo:
Gdje god je to kako ti kažeš "deklarativno hrišćanstvo" bilo bio je prosperitet i uspjeh i civilizacija.
Aha,dakle prosperitet i uspeh parametar za utvrdjivanje efekata hriscanstva ?
U redu,a sta cemo onda sa drzavom Izrailj,sta mislis kako stoje jevreji na ovom planu,jel taj prosperitet i uspeh kod njih nesto manji ???

Poslednja izmena:
Preciznost ove tvrdnje ti je poput onog strucnog naoda tipa "nesto ti ckljoca u motroru"...

:kafa:

Hajde da je i mi vidimo:

Aha,dakle prosperitet i uspeh parametar za utvrdjivanje efekata hriscanstva ?
U redu,a sta cemo onda sa drzavom Izrailj,sta mislis kako stoje oni na ovom planu,jel taj prosperitet i uspeh kod njih nesto manji ???
Pa tema je društvena korist od hrišćanstva. Ja sam naveo društvenu korist od hrišćanstva.

Mi Srbi smo uspjeli preživjeti pet vijekova osmanske okupacije jer smo se držali naše Crkve i hrišćanstva a kad smo primili zapadne "vrijednosti" upitno je hoćemo li preživjeti do 22. vijeka uopšte a kamoli pet vijekova.
Šta bi bilo kada bi bilo? Šta bi bilo da smo ostali pagani? Šta bi bilo da smo umesto hrišćanstva primili zoroastrizam? 🙄
Hriscanstvo je odigralo jednu od kljucnih uloga u stvaranju Evrope i njenih civilizacijskih dostignuca koja su na najvisem nivou.
Isto odgovor. Sta bi bilo kad bi bilo?

Back