Quantcast

"Drumska mafija" ponovo na srpskim auto-putevima

nesko101

Veoma poznat
Poruka
10.948
"Drumska mafija" ponovo na srpskim auto-putevima: Vozač ne primeti odmah da je prevaren VIDEO

U Srbiji je u toku sezona letnjih odmora i putovanja, što će pokušati da iskoristi takozvana "drumska mafija", upozorava generalni sekretar AMSS Milan Nikolić

On je za televiziju Prva upozorio da se na auto-putevima u Srbiji često namerno nađu predmeti kako bi se izazvala nesreća.
"Postave predmete tako da bi neko naleteo, a isti ljudi koji su podmetnuli se pojavlju kao neko ko rešava taj problem"
, kaže Nikolić.
On je upozorio da takva "lažna pomoć na putu" potom odvozi u servis kako bi naplatili stvarne ili fiktivne troškove kvara.
"To su različite metode, razrađene godinama. To su posipanje ulja, bušenje hladnjaka na benzinskim stanicama i u zaustavnim trakama. Koriste se i metalnim predmetima koji bi izbušili pneumatike, bave se i podizanjem tzv. češnjeva sa nadvožnjaka", rekao je on.
Nikolić je kazao da vozači koji se kreću auto-putem od 120 kilometara na sat ne mogu da reaguju ni preko dana, a kamoli noću kada naiđu na takve prepreke na putu.
"Vozaču ne deluje sve odmah kao preva, jer je zadovoljan što je preživeo i on i putnici. On tu iznenadnu pomoć doživi kao sreću u nesreći, pomoć privati ne sluteći da se radi o isplaniranom krivičnom delu. Odovze ga u servis gde mu prijavljuju razne kvarove u enormnim cenama", kazao je on.
Dešavalo se i da vozači shvate da je u pitanju prevara, pogotovo kada čuju cenu za otklanjanje kvara.
"Ukoliko neko shvati da se radi o prevari oni zazmu drugi stav i traže od 300 do 500 evra jer su vršili šlepanje i radili dijagnostiku", naveo je on.
Kako je rekao, u pitanju je uigrana prevara koja se događa godinama, ali i u zemljama regiona.
Preporučio je da se ukoliko se nađete u takvoj situaciji, obratite policiji ili AMSSu.
"Ne samo oni koji su u zamci, nego i oni koji primete da se nešto čudno dešava na auto-putu neka pozovu AMSS", napomenuo je on.
Kako je kazao, žrtve su više stranci nego naši ljudi, jer naši se prve snađu u takvim situacijama.

Nedavno se, kako je naveo takva situacija dogodila na auto-putu ka Nišu kod Ražnja.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=08&dd=04&nav_category=12&nav_id=1714523

Imaju podršku policije, od 50 do 100 evrića u džep povremeno policajcima Naravno, tužioci i sudije uvek plaćaju pola cene servisa svojih auta, a ne pogledaju u kanal ispod auta da provere gde im je iscurio integritet... To nije mafija, već su to drumski razbojnici.
Pa gde ti je sokolovo oko Vučiću ovde?, kamere na putu i ostalo, sluze samo da jure pošteni narod po ulicama gradova.
Prema ovom sto sam procitao ovo nisu prevare vec pokusaji ubistva,terorizam...
Drumska mafija hara putevima... 21. vek, Srbija u doba SNS-a...

rz brzotrz 1972

Primećen član
Poruka
676
Poslije ovakvog teksta ce vozaci u onome ko hoce da im pomogne vidjeti osobu koja je kriva sto oni imaju problem.Uvijek stanem da pitam treba li pomoc ili da se auto odslepa do prvog majstora .Naravno nikada ne naplacujem nikome kome pomognem.Danas ljudi kada imaju problem na auto- putu odmah zovu slep sluzbu da ih odslepa i nepotrebno prave veci trosak jer ih slep sluzbe oderu.I na auto -putu se moze slepati auto sa sajlom do prvog izlaza sa auto-puta.Drugo je ono kada uplatite osiguranje da vas slep sluzba preveze bez naplate ,dodatne,do majstora.I ljudi trebaju da nauce da pomazu drugima kada su u kvaru.To se izgubilo.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
128.522
Poslije ovakvog teksta ce vozaci u onome ko hoce da im pomogne vidjeti osobu koja je kriva sto oni imaju problem.Uvijek stanem da pitam treba li pomoc ili da se auto odslepa do prvog majstora .Naravno nikada ne naplacujem nikome kome pomognem.Danas ljudi kada imaju problem na auto- putu odmah zovu slep sluzbu da ih odslepa i nepotrebno prave veci trosak jer ih slep sluzbe oderu.I na auto -putu se moze slepati auto sa sajlom do prvog izlaza sa auto-puta.Drugo je ono kada uplatite osiguranje da vas slep sluzba preveze bez naplate ,dodatne,do majstora.I ljudi trebaju da nauce da pomazu drugima kada su u kvaru.To se izgubilo.
Ne, danas postoji toliko kompanija koje se bave takvim problemima i reaguju veoma brzo i kvalitetno, bilo da je auto u kvaru u zamlji ili van zamlje. Kakva pomoć prolaznika i sličnih? Telefon i rešiš sve za par minuta.

AleksaJ

Veoma poznat
Poruka
13.252
Čitajući vaše odgovore dolazim do zaključka kao da ste to znali ili kao da je to normalno u Srbiji.Stvarno niko ovde ne okrivi SNS osim mene ispade da sam jedino ja lud.
Паз' 'вако.

Нормално је појам који дефинише прихваћену и уобичајену форму понашања или деловања ....

Нешто нормално овде море бит' 'не'нормално онђе ..

Reefer

Zaslužan član
Poruka
128.522
Čitajući vaše odgovore dolazim do zaključka kao da ste to znali ili kao da je to normalno u Srbiji.Stvarno niko ovde ne okrivi SNS osim mene ispade da sam jedino ja lud.
Biće da ti ne plćaša "Pomoć na putu" pa se plašiš da te neko ne prevari. A onda taj svoj strah prebacuješ na SNS, ko zna iz kog suludog razloga. Tako da ispda ad asi u pravu, ali samo za kraj tvoje rečenice. :mrgreen:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.257
Kakav tekst za grbave i nesrećne. Ako vozite bez godišnje uplate za "Pomoć na putu" i treba da se plašite. Ko ne želi neku kvalitetniju uslugu, može da plati to u AMSS za male pare.
Kad ste sirotinja i nemate za helikopter...ko vas ebe...
Srbiji ne treba sirotinja, nego sto vise helikoptera i za poljoprivredu i za ekonomiju velikih gradova...

P.S. Vlada je spremna da spusti porez na samo 5% za rezervne delove i usluge servisiranja helikoptera...

27E

Buduća legenda
Poruka
49.959
to treba po kratkom postupku. da ujutru nadju na livadi, strefila ga cuka ili sl

meni su jednom, u bgdu, stavili papirne maramice u kocnice, da se zapale. i video sam ih, srecom nisam odmah razumo ko su inace bi neko isao 6 meseci u gips. tek posle sam shvatio kvarnu igru. u tome je i caka vataju na brzinu, na galamu, na sekunde

27E

Buduća legenda
Poruka
49.959
papirne maramice se uguraju u tocak kod kocnica, da se zapale prilikom voznje, onda oni naidju pa ti rukom pokazu da ti gori tocak.

naravno niko nije cak noris, odma je frka kad vidis plamen kod gume

verovatno kad stanes da te okruze , jedni zaokupe paznju, a drugi te pokrade. ma sigurno. ako ih ima bar tri ne mozes ni da se bijes

Reefer

Zaslužan član
Poruka
128.522
to treba po kratkom postupku. da ujutru nadju na livadi, strefila ga cuka ili sl

meni su jednom, u bgdu, stavili papirne maramice u kocnice, da se zapale. i video sam ih, srecom nisam odmah razumo ko su inace bi neko isao 6 meseci u gips. tek posle sam shvatio kvarnu igru. u tome je i caka vataju na brzinu, na galamu, na sekunde
To ono kad si se spustio iz Mirijeva u Beograd?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.