Drugi uredjaj na ruteru?

Za tako nesto bi trebalo oboica da se pobunite,jer kako izgleda,bukvalno vas dvoica koristite isti net,ako je to tako.Ako ne reaguju na dobar razgovor,javite se zastitniku potrosaca,ali zajedno,jer ce brze pokrenuti istragu,Pa gazde SBB-a nek cesu dupe posle.
Mislim da nisi najbolje razumeo. Oni se reklamiraju na svom sajtu kako se ta UniFi mreza non stop siri i sta oni rade. Oni polako idu i sve modeme/rutere na koje mogu, oni ukljucuju taj UniFI bez tvog znanja i svi ruteri postaju paralelno i deo te UniFi mrezze. Oni su za to odvojili dodatnih 10mb/s brzine i ogranicili su taj net na 5gb mesecno. Sad i moj i komsijin ruter pruzaju taj unifi, i kad bi neko stao izmedju nase dve kuce, mogao bi vrv da se nakaci na oba rutera i da koristi UniFi.
Ja sam samo sproveo malo test da vidim da li je i moj ruter deo UniFi-a i ocigledno je da jeste. Problem je sto ja to nigde nisam potpisao.
Imam tehnicki problem zbog tog njihovog kacenja na moj ruter,secne mi net tada. Dobra stvar je to sto zivim u ne tako gustom naselju, pa nema puno ljudi koji bi koristili moj ruter da idu na Unifi, inace bih nadrljao. Ono sto oni nisu racunali je da cu ih ja skontati i da cu da im blokiram MAC adrese ljudi koji to hoce da koriste.
 
Dobro,ako si uvideo problem,a mozes da ga resis,ali to je pljacka od strane SBB-a.Trebao bi ti njih malo da posetis i porazgovaras na tu temu,ali malo zustrije,da oni to shvate ozbiljno,jer je to krivicno delo sto oni rade i da daju mogucnost da se ko kad hoce prikaci na tvoj net.
 
1. ovako svi koji imaju ugovor neki potpisan sa sbb-om imaju i pristup unify mreži , samo registruješ svoj nalog u sbb-u sa svojim mailom i sa istim pristupaš unify mreži bilo gde u srbiji gde ima signal te mreže. Ako isključiš unify na svome ruteru - a to možeš nećeš ni moći nigde u državi da se uloguješ na net koji imaš mogućnost , kako svi tako i ti pristao si onoga momenta kada si potpisao ugovor sa sbb-om
2. ne uzimaju oni tvoj internet nego njihov daju , ti sbb ruteri emituju dva wifi signala , onako kako ti imaš nalog za svoj kablovski internet tako i oni imaju otključan nalog za unify sa brzim internetom , ako ne platiš internet tvoj isključe ali internet na unify ostaje uključen sve dok je koaksijalni kabel u ruteru a wifi uključen
3. ni ja ne volim sbb iako sam njihov korisnik ali veruj mi iz ove priče jedino ti možeš da najebeš ako se zakačiš sa njima a ne oni
 
1. ovako svi koji imaju ugovor neki potpisan sa sbb-om imaju i pristup unify mreži , samo registruješ svoj nalog u sbb-u sa svojim mailom i sa istim pristupaš unify mreži bilo gde u srbiji gde ima signal te mreže. Ako isključiš unify na svome ruteru - a to možeš nećeš ni moći nigde u državi da se uloguješ na net koji imaš mogućnost , kako svi tako i ti pristao si onoga momenta kada si potpisao ugovor sa sbb-om
2. ne uzimaju oni tvoj internet nego njihov daju , ti sbb ruteri emituju dva wifi signala , onako kako ti imaš nalog za svoj kablovski internet tako i oni imaju otključan nalog za unify sa brzim internetom , ako ne platiš internet tvoj isključe ali internet na unify ostaje uključen sve dok je koaksijalni kabel u ruteru a wifi uključen
3. ni ja ne volim sbb iako sam njihov korisnik ali veruj mi iz ove priče jedino ti možeš da najebeš ako se zakačiš sa njima a ne oni
Mogu oni dozvoliti da se koristi taj Unifi net,ali ne bi smeli da dozvole da to ide od njegovih 5GB.
 
Nista, zvao sam podrsku, izdiktirao mac adrese i ip adrese i to je to. Rekli su da ce me sutra zvati njihovi administratori i to je to za sada.
Kaze ona zenska sto radi to nisu njihovi uredjaji. vrv je unifi, ali ajde da vidimo sta ce oni reci.
 
pa i ne ide od njegovih 5gb.
ti kada se uloguješ negde sa svojim nalogom sa svojim userom i paswordom čiji net koristiš ? tuđi ili onaj koji imaš u svome paketu?
Oni ako dele tako svakom prolazniku WiFi,onda be treba ni da se logujes,bar je tako kod slobodnog Wi Fi=ja,ali ako prolazi pored njegove kuce,neka koriste oni net,ali da ne ometaju korisnika sa cijeg rutera dobijaju WiFi.
 
Ma nije toliko problem to sto sam deo UniFia vec sto meni zabode net kad se neko zakaci.
Nije u redu ni da te ometaju na netu,koji placas.Koliki protok placas treba da imas u svakom trenu sem kada nesto sa provajderom nije u redu ili imaju neke popravke u tvom kraju,a ovako svako prolaznik moze da te ometa i da ti zeza net.Ono sto im placas duzni su da ti dostave.i cist racun,a ne seckanje neta.
 

Back
Top