Quantcast

Drugi uredjaj na ruteru?

Poruka
24.198
Nesto mi par dana ne radi net kako valja, pogotvu kad odem na youtube ili face, iz cista mira zabode. Bude to meni malo cudno, jer u task manageru nema nista sto vuce net.
Ulogujem se na ruter i vidim ovu situaciju. Ne znam sta je ovaj uredjaj koji ima adresu 5.22.191.81?
Na ruter je zakacen samo drugi ruter lan kablom koji nema ovu mac adresu, a ova ip adresa sto se završava sa 102 je moj računar.
I ako je nesto zakaceno na moju mrežu zar nije logicno da ima adresu koja pocinje sa 192.168.x.x? Nema virusa skenirao sam, nema nikakvog saobracaja na kompu, samo me ovo intrigira sta je? Zar je moguce da na ruteru bude druga ip adresa koja ne pripada mojoj mrezi, nista nije zakaceno fizicki.

Prilozi

Poruka
24.198
Probao, ne odaziva se. Svi paketi lost. Probao sma i cak RDP, nece. Cudno mi je da je nakacen,a nema uopste ip adresu da je u mojoj mrezi a sisa net.
Spoljna adresa mi pocinje sa 178. znaci nije ni to u pitanju. Locirao sam adresu da je u Beogradu,na Vracaru, sad sta je to da ga jebbem.

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
MAC адреса (енгл. Media Access Control Address) је јединствен број, којим се врши идентификација уређаја/интерфејса на локалној LAN мрежи. Ова је адреса слоја линка ОСИ референтног модела, представљена са 6 бајтова најчешће у хексадецималној нотацији. За разлику од IP адреса, MAC адресе уређајима произвађачи задају за стално, тј. при производњи адаптера она се уписује у његову ROM меморију. До сукоба адреса не долази будући да се организација IEEE управља њиховом расподелом (фирма купује део адресног простора за износ номиналне чланарине). Исто тако за разлику од IP адресе које имају хијерархијску структуру, ове адресе имају линеарну, тј. непроменљиву структуру. Будући да постоје адресе мрежног слоја и слоја линка, задатак за њихово превођење узима протокол за разрешивање адреса ARP - (енгл. Address Resolution Protocol), који је дефинисан документом RFC под бројем 826.

DavidB92/BackUp

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.163
Nesto mi par dana ne radi net kako valja, pogotvu kad odem na youtube ili face, iz cista mira zabode. Bude to meni malo cudno, jer u task manageru nema nista sto vuce net.
Ulogujem se na ruter i vidim ovu situaciju. Ne znam sta je ovaj uredjaj koji ima adresu 5.22.191.81?
Na ruter je zakacen samo drugi ruter lan kablom koji nema ovu mac adresu, a ova ip adresa sto se završava sa 102 je moj računar.
I ako je nesto zakaceno na moju mrežu zar nije logicno da ima adresu koja pocinje sa 192.168.x.x? Nema virusa skenirao sam, nema nikakvog saobracaja na kompu, samo me ovo intrigira sta je? Zar je moguce da na ruteru bude druga ip adresa koja ne pripada mojoj mrezi, nista nije zakaceno fizicki.
5.22.191.81 ovo ima neke veze sa mobile trucker.

Poruka
24.198
MAC адреса (енгл. Media Access Control Address) је јединствен број, којим се врши идентификација уређаја/интерфејса на локалној LAN мрежи. Ова је адреса слоја линка ОСИ референтног модела, представљена са 6 бајтова најчешће у хексадецималној нотацији. За разлику од IP адреса, MAC адресе уређајима произвађачи задају за стално, тј. при производњи адаптера она се уписује у његову ROM меморију. До сукоба адреса не долази будући да се организација IEEE управља њиховом расподелом (фирма купује део адресног простора за износ номиналне чланарине). Исто тако за разлику од IP адресе које имају хијерархијску структуру, ове адресе имају линеарну, тј. непроменљиву структуру. Будући да постоје адресе мрежног слоја и слоја линка, задатак за њихово превођење узима протокол за разрешивање адреса ARP - (енгл. Address Resolution Protocol), који је дефинисан документом RFC под бројем 826.
Spremao sam se malo za Cisco, nisam bas laik. Nema ga na mrezi, ne moze arp -a.

Poruka
24.198
Koliko ja kontam taj UniFi sto oni daju je izgleda mogucnost nekoj x osobi koja ti prodje pored kuce da se prikaci na tvoj ruter i srce ti net do 5 gb mesecno. To njima SBB omogucava/naplacuje, a na tvoj ruter se kace. Samo sto sam ih ja izgleda provalio da dele moj link.

Poruka
24.198
Kako ja to konceptujem. Ti kad uzmes sbb ruter, ti si automatski i deo UniFi mreze hteo ti to da budes ili ne. Ti vrv nemas pojma da su ti to omogucili. Ja na telefonu kad ukljucim wifi vidim da mi je ponudjen unofi a zivim 3km od centra grada u vukojebini. Osim mene i komsije, ne verujem da iko ima sbb net.

Poruka
24.198
Ako ste SBB-ov korisnik i imate njihov Home gateway (pristupate Internetu i žično i bežično preko njihovog uređaja), SBB vas je nagradio tako što je vaše uređaje pretvorio u javne pristupne tačke unutar njihove UniFI mreže!

Šta ovo znači?

1. Vaš uređaj postaje otvoren svima, tako da iako će to ići posebnim "kanalom", odnosno, neće uticati direktno na brzinu vašeg Interneta, uticaće indirektno u smislu ako je već slab signal, da će češće ispadati sa mreže, usled opterećenja. Takođe će to dodatno uticati na opterećenje samih čvorišta, što će dodatno pogoršati već loš kvalitet usluge u pojedinim mestima.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?365001-SBB-UniFi
Mislim da ovde lezi vrag. Za ovo me niko brale nije pitao da li hocu da dam.
Iksljucio sam WiFi na modemu i opet je bilo tih uredjaja. To mi je cudno, jer ako neko hoce da dzora wifi, nije problem, ali ovo kao da je zakaceno direktno na modem.

Poruka
24.198
Pazi foru. Ukljucim ja sad mob da vidim wifi i izlista on meni unifi signal koji kida. Odem ja i ugasim moj modem, kad ono oslabi signal unifi-a na jednu crtu kao kod mog komsije sto isto ima sbb i istu jacinu signala kao unifi. Oni su ladno to nama ukljucili bez naseg znanja, kad sam ukljucio moj mob, ladno se pojavio pun signal unifi mreze.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.131
Za tako nesto bi trebalo oboica da se pobunite,jer kako izgleda,bukvalno vas dvoica koristite isti net,ako je to tako.Ako ne reaguju na dobar razgovor,javite se zastitniku potrosaca,ali zajedno,jer ce brze pokrenuti istragu,Pa gazde SBB-a nek cesu dupe posle.